Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 3 4 5 6 7 8
niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 1/5

Jak dbać o włosy,

28 kwi 2017 - 14:08:28

Na pewno musisz używać kosmetyków o naturalnym składzie, bez SLS, SLES, silikonów, parabenów i innych substancji które mogą mieć negatywny wpływ na włosy i skórę głowy. Mało jest firm które mogę Ci z czystym sumieniem polecić bo jeżeli chodzi o np. szampony do włosów to prawie każdy ma SLS. Sama dużo o tym czytałam i przeglądając otchłań internetu znalazłam firmę Bionigree <- i to jeszcze polską! Niszowa marka ale moim zdaniem z dużym potencjałem. Poczytaj sobie w ogóle o kosmetykach trychologicznych jeżeli nie wiesz. Ja tylko Ci zdradzę, że to kosmetyki trychologiczne to bardzo specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Stosuje się je i jak ma się jakieś problemy (np. łupież lub łysieje się) i totalnie profilaktycznie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-08 16:53 przez moderator.

Jak dbać o włosy,

18 maj 2017 - 21:13:34

Ja używam na przemian szampon oczyszczający z pokrzywą i taki delikatny bez sls. Z masek używam waxa, kallosa a z odżywek raczej tylko emolientowe. Proteiny mi nie służą :/

Jak dbać o włosy,

01 cze 2017 - 16:59:27

Niestety jestem posiadaczką włosów wysokoporowatych... Ich puszenie następuje przy każdym kontakcie nawet z najmniejszą wilgocią, są z natury suche i łamliwe. Dodatkowe nigdy nie były proste. Jedynym, zbawiennym rozwiązanie w moim przypadku okazało się KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW. Dzięki niemu kondycja moich włosów bardzo się poprawiła. Mimo, że keratyna mi się już wypłukała, bo minęło już 9 miesięcy od zabiegu (a efekty utrzymują się od 3 do 6 miesięcy) to nadal moje włosy pozostają w dobrej kondycji.

Co do kosmetyków staram się unikać wszechobecnych SLS i parabenów. Używam:
- oleju z nasion bawełny, oleju lnianego lub mieszanki kilku olejów (co najmniej 2x w tygodniu przed myciem włosów; olej trzymam na włosach co najmniej 30 min),
- szamponu dla dzieci babydream (nie zawiera SLS), a raz na kilka dni szamponu z Nacomi z hydrolizowaną keratyną,
- różnych odżywek i masek np. Ziaja kozie mleko z hydrolizowaną keratyną, BioVax do włosów suchych i zniszczonych, Nioxin, Wella Professionals Brilliance (co jakiś czas zmieniam odżywki).

Suszę włosy średnim nawiewem suszarki, nie prostuje włosów (jedynie od większych okazji).

Jak dbać o włosy,

14 wrz 2017 - 13:08:22

Unikać sls i używać odżywek. Patrz też na składniki.

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 1/5

Jak dbać o włosy,

20 wrz 2017 - 16:10:38

O, właśnie szukałem takich porad :) Dzięki wielkie za sprawdzone info :) Z całą pewnością mi się przydadzą :)

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 2/5

Jak dbać o włosy,

28 lut 2019 - 10:37:47

Kosmetyki bez tych składników niestety powodują oklapnięcie włosów. I są takie szare jakieś. Ja mam kręcone włosy i takie szampony sprawdzają się po keratynowym prostowaniu włosów. Używam kosmetyków do pielęgnacji po <moderacja> :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-03-05 19:46 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

Jak dbać o włosy,

28 lut 2019 - 12:28:12

Czy możecie mi powiedzieć co słyszałyście o przewilżeniu włosów?

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 2/5

Jak dbać o włosy,

01 cze 2019 - 07:58:18

Osobiście nie słyszałam o przewilżaniu włosów hmm Jeśli chodzi o samo dbanie to na pewno postawienie na odpowiednio dobrany szampon i dobrą dietę. Chociaż ostatnio musiałam się wespreć i wziełam sobie w aptece Vitapil lotion i po myciu włosów nakładam. Całkiem niezły efekt daje, więc na razie przy nim zostanę.

Jak dbać o włosy,

14 cze 2019 - 12:25:54

Mam od tej zimy spory problem z wypadającymi włosami. Nie będzie wiele przesady w tym, jeśli napiszę, że leci i ich mnóstwo. Nie jestem zbyt pozytywnie nastawiona do chemii. Stąd moje pytanie o domowe sposoby. Co sądzicie na przykład o takich https://porostwlosow.pl/najlepsze-naturalne-sposoby-na-wypadanie-wlosow.html ? Czy są faktycznie tak skuteczne. Czy sprawdzą się również w przypadku cienkich włosów (tak niestety posiadam) Czy naprawdę takie rozwiązania nie mają skutków ubocznych? Nie chciałabym jeszcze bardziej "wykończyć" sobie fryzury

Jak dbać o włosy,

28 cze 2019 - 13:26:28

Wypadajace wlosy to moze byc takze problem z dieta. Lub jej brakiem.

Jak dbać o włosy,

19 lip 2019 - 15:26:33

No właśnie z tą dietą nie najlepiej... Ja wspomagam się tabletkami Vitapil i po kilku tygodniach stosowania zauważyłam pierwsze efekty (i nie tylko ja ;)) więc póki co, biorę dalej.

Jak dbać o włosy,

30 lip 2020 - 08:58:42

A mi właśnie żadne tabletki nie pomagają ;/ Męczę sie już z wypadaniem włosów tyle czasu, ze się dziwię, że jeszcze łysa nie jestem, ale chciałabym jakoś na nie zadziałać, a tu klops..

niezweryfikowana
Posty: 0
Ostrzeżenia: 5/5

Jak dbać o włosy,

11 sie 2020 - 08:38:06

Treść posta została usunięta automatycznie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaki kolor?