Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sprawdzone sposoby na domowe loki

06 paź 2010 - 14:32:39

Witam:)W sobotę idę na wesele,w związku z czym postanowiłam zrobić sobie loki.Niestety do fryzjera nie pójdę,ponieważ wykorzystałam już wszystkie środki jakie miałam,wiec chciałam prosić Was o rade... może Macie jakieś sprawdzone sposoby jak je zrobić żeby wyglądały ładnie i naturalnie.Ja osobiście znalazłam taki o to sposób:

wiążemy podkolanówkę w supełek przy samym czubku głowy wokół grubszego pasma włosów (ja robiłam zwykle ok 4-6 "dredów";), następnie owijamy ją pasmem włosów, schodząc w dół. Gdy skończą się włosy, owijamy powstały "dred" (tak nazywa je moja sis) końcówką podkolanówki do góry, gdzie samą końcówkę wiążemy z drugim (czyt. pierwszym ) końcem... No i tak, aż zawiniemy wszystkie włosy..
zwykle zostawiam takie "dredziki" na noc,Po rozpuszczeniu, zwijamy kolejno na palcu każde wąskie pasmo włosków
lub układamy jakiś koczek, czy inne uczesanie..
Dla krótkich włosów jest ciężko, bo trzeba przywiązać supełek przy samej glowie, żeby nie było przejścia z prostych do kręconych włosków, u mnie super wyglądały na długich..

Sprawdzone sposoby na domowe loki

06 paź 2010 - 14:34:46

ja po prostu używam papilotów;) włosy ładnie się kręcą i nie muszę niszczyć ich lokówką;]

Sprawdzone sposoby na domowe loki

06 paź 2010 - 14:35:47

a to ci pomysl..:) sprobuje:))

Sprawdzone sposoby na domowe loki

06 paź 2010 - 14:36:40

a ja nie musze ani tego ani tego, wystarczy, że położę się do łóżka ;p

Sprawdzone sposoby na domowe loki

06 paź 2010 - 14:37:09

Ja robię prostownicą :)

Sprawdzone sposoby na domowe loki

06 paź 2010 - 14:37:23

Ja kiedyś też próbowałam papilotów,to włosy mi się tak pozaplątywały w te gąbki i druty, że nie mogłam dać sobie z nimi rady,musiałam po troche obcinać:(
Przepraszam,miałam na myśli wałki te najzwyklejsze:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-06 14:38 przez karolinka1.

Sprawdzone sposoby na domowe loki

06 paź 2010 - 14:37:59

lokówką, choć zależy jakie masz włosy..moje np są podatne na prostowanie czy kręcenie, więc nie mam z tym problemu :)

Sprawdzone sposoby na domowe loki

06 paź 2010 - 14:39:31

Prostownicą... jesli nie jest ona gruba. Ja osobiscie nie potrafię... czasami wyjdzie mi jakiś jeden fajny lok na 10 hehhe.. Mam takie termo-wałki ... fajna sprawa.
Moja przyjaciółka robi sobie takie jakby koczki na noc na mokre włosy..wstaje rano i ma super loki..coś jak z tą pończochą tyle, że włosy same zakręca i spina wsówką.

Sprawdzone sposoby na domowe loki

06 paź 2010 - 14:42:22

ja też w sobote ide na wesele i mam zamiar zrobić loki, tylko po prostu lokówką :)

Sprawdzone sposoby na domowe loki

06 paź 2010 - 14:42:58

lokówki nie mam:(:(Koleżanki raczej tez nie,bo większość z nich ma wloski krótkie lub same z siebie kręcone.Próbowałam pianki "wellaflex loki i fale"to efekt był marny,pianka okazała się za ciężka:/

Sprawdzone sposoby na domowe loki

06 paź 2010 - 14:44:23

spróbuj prostownicą, na YouTubie dużo filmików jest na ten temat;)

Sprawdzone sposoby na domowe loki

06 paź 2010 - 14:47:56

A swoją drogą da się jakoś "uregulować" wielkość papilotów??Tzn czy jest tak,że od wielkości papilota zależy wygląd,skręt loka??:)

Sprawdzone sposoby na domowe loki

06 paź 2010 - 14:49:36

Niezłe :) u mnie wystarczy, że pójdę spać z niewysuszonymi;)

http://forum.szafa.pl/16/2447962/_subject_.html ZAPRASZAM!

Sprawdzone sposoby na domowe loki

06 paź 2010 - 15:17:05

szklanka ciepłej wody+2łyzki żelu do włosów+2łyżki soli - wrzucasz do takiego pojemniczka z dozownikiem do pryskania,mieszasz i po myciu spryskujesz tym włosy i suszysz bez dotykania i bez uzycia szczotki, albo pozwalasz im samym wyschnąć. efektem sa drobne fale tzw. mokra włoszka

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

FRYZURA - time to change!