Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 387
Ostrzeżenia: 1/5

Jak zrobic samemu trwałą ondulacje?

27 sie 2010 - 11:03:25

Jak w temacie... wiem ze pewnie napiszecie ze lepiej do fryzjera i wgl, ale nie stac mnie narazie na fryzjera, i zastanawiam sie jak zrobic trwala samemu w domu?wlosy mam takie do lopatek.... wiem ze trzeba kupic taki ten plyn do trwalej, ale co jeszcze jest potrzebne?z gory dziekuje za pomoc.

Jak zrobic samemu trwałą ondulacje?

27 sie 2010 - 11:06:06

Robimy trwałą w domu:

1.Przed nawinięciem na wałki, końce pasemek osłaniamy specjalnymi papierkami - zapogiegniemy zniszczeniu końcówek, a loki nie będą brzydko pozaginane.

2.Umyte i lekko podsuszone włosy nakręcamy na wałki, zaczynając od czubka głowy w kierunku karku. Jako ostatnie zakręcamy włosy po bokach głowy.

3.Za pomocą gąbki równomiernie zwilżamy włosy płynem do trwałej. Trzymamy go 20min., po czym dokładnie spłukujemy ciepłą wodą.

4.Sprawdzamy wygląd loków, zdejmując 2 lub 3 wałki. Prawidłowy skręt powinien przypominać literę "S". Ponownie nakręcamy uwolnione pasma na wałki.

5.Po osuszeniu ręcznikiem nawiniętych włosów, dwukrotnie nasączamy utralaczem każdy kołek z osobna. Po 10 minutach zdejmujemy wałki i myjemy głowę.

6.Na podsuszone ręcznikiem pasma nakładamy odżywkę przeznaczoną do włosów po trwałej. Rozprowadzamy ją grzebieniem, a po kilku minutach spłukujemy.


;))

zweryfikowana
Posty: 387
Ostrzeżenia: 1/5

Jak zrobic samemu trwałą ondulacje?

27 sie 2010 - 11:08:22

bardzo dziekuje :):) czyli rozumiem ze musialabym kupic tez walki do trwalej? a ile one kosztuja?

Jak zrobic samemu trwałą ondulacje?

27 sie 2010 - 11:15:45

zalezy np. na allegro sa za 25 lub nawet za 11 a w sklepie moze byc za 30..

Jak zrobic samemu trwałą ondulacje?

27 sie 2010 - 11:21:12

a wie ktos jak zrobic trwala prostowana?

Jak zrobic samemu trwałą ondulacje?

27 sie 2010 - 11:26:23

Cytat
olusia11
a wie ktos jak zrobic trwala prostowana?

no właśnie?;p

zweryfikowana
Posty: 2.806
Ostrzeżenia: 2/5

Jak zrobic samemu trwałą ondulacje?

27 sie 2010 - 11:32:12

ja robiłam trwała u fryzjera dałam 120zł super mi zrobiła tą trwała nie mam zniszczonych włosów przy okazji zrobiła mi brwi za darmo henna ale mam tak długie włosy że ponad godizne mi je nawijała spedziłam tam prawie 4/5godzin ale pogaduszki itd

Jak zrobic samemu trwałą ondulacje?

27 sie 2010 - 11:33:43

chcialabym zrobic trwala prostowana u fryzjera ale obawiam sie, ze duzo kosztuje

Jak zrobic samemu trwałą ondulacje?

27 sie 2010 - 11:35:20

NIE nie rób tego sama ja zrobiłam 2 lata temu i do tej pory mam brzydkie zniszczone, wyglądają jak siano muszę nakładać kilka różnych odżywek ( drogich jak cho..ra) żeby wyglądały jako tako, moja fryzjerka jak je zobaczyła to się przestraszyła. Zastanów się czy warto, kupisz płyn za 20 zł wałki za 25-30 zł czyli wydasz około 50 zł , i później mnóstwo kasy na odżywki, nie lepiej dołożyć 20-30 zł i iść do fryzjera?

Jak zrobic samemu trwałą ondulacje?

27 sie 2010 - 11:36:02

Cytat
olusia11
chcialabym zrobic trwala prostowana u fryzjera ale obawiam sie, ze duzo kosztuje

u mnie 200zł i NIC NIE DAJE, nie polecam

zweryfikowana
Posty: 2.806
Ostrzeżenia: 2/5

Jak zrobic samemu trwałą ondulacje?

27 sie 2010 - 11:37:50

Cytat
cocolina
NIE nie rób tego sama ja zrobiłam 2 lata temu i do tej pory mam brzydkie zniszczone, wyglądają jak siano muszę nakładać kilka różnych odżywek ( drogich jak cho..ra) żeby wyglądały jako tako, moja fryzjerka jak je zobaczyła to się przestraszyła. Zastanów się czy warto, kupisz płyn za 20 zł wałki za 25-30 zł czyli wydasz około 50 zł , i później mnóstwo kasy na odżywki, nie lepiej dołożyć 20-30 zł i iść do fryzjera?


dokładnmie ja dałam 120zł do tego za free zrobiłam mi brwi :) ja i task mam odzywke ale za 12 zł z syoss i jest świetna

Jak zrobic samemu trwałą ondulacje?

27 sie 2010 - 11:38:11

nie rób sama trwałej , włosy zniszczysz:/ a jak nie wyjdzie to zostanie siano..znam laske co robiła sama i włosy doprowadziła do tego stopnia ze musiala sie sciać na chlopaka... a jesli juz tak bardzo jej chcesz to w rosmanie sa płyny do trwałej no i musisz miec drewniane lub plastikowe wałeczki;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-27 11:41 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 2.806
Ostrzeżenia: 2/5

Jak zrobic samemu trwałą ondulacje?

27 sie 2010 - 11:39:05

Cytat
annxlove15
Cytat
olusia11
chcialabym zrobic trwala prostowana u fryzjera ale obawiam sie, ze duzo kosztuje

u mnie 200zł i NIC NIE DAJE, nie polecam

to gdzie ty mieszkasz ze tyle kosztuje?

ja w Częstochowie dałam 120zł a mam włosy troche dłuzsze niz połowa pleców ponad godizne mi je kręciła

Jak zrobic samemu trwałą ondulacje?

27 sie 2010 - 11:39:46

Cytat
annxlove15
Cytat
olusia11
chcialabym zrobic trwala prostowana u fryzjera ale obawiam sie, ze duzo kosztuje

u mnie 200zł i NIC NIE DAJE, nie polecam
od jedwabiu się włosy prostują, nie jest tani i trzeba umieć nałożyć żeby się włosy nie przetłuściły, dosłownie kilka kropelek, i nie od czubka głowy. i jeszcze od takiej odżywki henna wax

zweryfikowana
Moderator
Posty: 3.485

Jak zrobic samemu trwałą ondulacje?

27 sie 2010 - 11:39:51

Ja odradzam trwałą jakąkolwiek... Ja sobie zrobiłam trwałą podnoszącą włosy od skóry głowy, tak zwany headlaines.. zrbiłam to u fryzjerki, miałam takie włosy zakrywające ucho.. Po tym cudownym zabiegu w jej wykonaniu, wyglądałam jak owca, miałam tak skręcone włosy i tak spalone że jedynym wyjściem było zgolić się na prawie łyso... Wystarczy że o minutę za długo będziesz trzymać utrwalacz i zrobisz sobie to samo.. Ale jeżeli chcesz radykalnie zmienić fryzurę z długich na jeża, to jak najbardziej, rób trwała sama w domu....

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Farbowanie z ciemnego brązu na blond.