Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nigdy nie daje maseczek, olejków ect na skóre tylko gdzieś tak od połowy głowy bo się strasznie włosy przetłuszczają
a olejek dobrze jest rozgrzać i wtedy dac na włosy i owinąć folia potem ręcznikiem i od czasu do czasu podgrzewać suszarką

zweryfikowana
Posty: 866
Ostrzeżenia: 1/5

ja dodawlaam go do odzywek po kazdym umyciu wlosow troche lepiej sobie radzil niz odzywka solo,przestalam odkad dowiedzialam sie ze przyciemnia wlosy a ja schodze z czarnego i koncowki i tak po dekoloryzacji mam juz ciemniejsze niz wlosy u nasady takze podziekowalam mu,a szkoda

zweryfikowana
Posty: 206
Ostrzeżenia: 2/5

Olejek rycynowy jest rzeczywiście bardzo fajny, ale na rzęsy i brwi. Przy regularnym stosowaniu stają się mocniejsze i błyszczące. Jeśli chodzi o włosy, to odradzam tego typu kuracje. Zadowalający efekt uzyskasz dopiero po min. półrocznym łykaniu suplementów typu Belissa. Na wypadające i słabe włosy nie da się skutecznie zadziałać zewnętrznie, gdyż nie uzupełnisz tak niedoboru w organizmie. Dodatkowo możesz robić sobie maskę z nafty.
Powodzenia ;)

wczoraj wieczorem we włosy wmasowałam rycyne z odżywką do włosów, dziś umyłam włosy także dodając do szamponu olejek rycynowy. po wysuszeniu (niecałym) głowy, okazało się że są jak nie wiem co, a do tego wypadło mi ich tyle, jakbym zliczyła włosy które wypadły przy 3 myciach. nie wiem co zrobiłam źlę, podejrzewam że może za dużo go dałam, ale teraz jestem w kropce, bo włosy wypadają mi nadal, a olejek kupilam by mi nie wypadały ://

ja użuwałam olejek rycenowy nafta kosmetyczna i żótłtko :) a także piłam drożdze codziennie pół kostki i pomagało włoski rosły:) ale jak zaszłam w ciąze to przestałam bo olejek rycynowy moze powodowac poronienia... wprawdzie chodzi tu o jego działanie w formie picia bo jest on głównie lekiem przeczyszczajacym ale wolałam odrzucic:) ale po porodzie wracam do amseczek... a na dodatek zaczynam smarowac rzeski :)

Nie polecam olejku. Zrobił mi sie po nim łupież, a poprawy nie było żadnej ;)

Ja nie polecam olejku, miałam po nim takie dziwne włosy w dotyku,ze szkoda gadać ale olejek jak najbardziej polecam na rzęsy i brwi, na porost :)

właśnie nałożyłam na suche włosy, oczywiscie nie wszedzie, bo za trudno sie naklada, zwlaszcza przy grzywce gdzie staram sie by odrosly ;) zobaczymy co wyjdzie, zawinelam w recznik i bede trzymac godzine

zweryfikowana
Posty: 2.113
Ostrzeżenia: 1/5

dołączam się do grona niezadowolonych z olejku, Próbowałam na różne sposoby, sam, w maseczkach, trzymałam dłużej i krócej, niestety... Włosy mi zaczęły bardzo wypadać więc odstawiłam. Kupiłam za to olejek arganowy. Ten się u mnie sprawdził super. Nakładam na jakiś czas przed myciem włosów, a potem normalnie je myję. Później włosy są nawilżone, gładkie i błyszczące. Do tego zaczęłam używać wcierki z jantaru, zobaczymy czy włosy będą lepiej rosnąć ;)

olejek używałam jedynie na brwi.. efekt był zadowalający :)
na włosy polecam odżywkę jantar.. włosy po niej są mocniejsze i mniej wypadają, a co najważniejsze szybciej rosną :)

Olejek rycynowy może sprawdzić się doskonale, ale nie oczekuj natychmiastowych efektów. Przeczytaj https://www.olej.edu.pl/olejek-rycynowy-na-wlosy/ Wszystko jest dobrze opisane z konkretnymi wskazówkami i spodziewanymi efektami. Z tego co wiem to długość włosów nie ma znaczenia i można dodawać sok z cytryny. Z reguły poleca się go nakładać przed myciem, czyli na brudne włosy. Nie należy z nim przesadzać, bo będzie trochę obciążał. Natomiast świetnie łagodzi swędzenie skóry głowy i łupież. Polecam.

akurat do olejowania świetnie nadaje się jamajski olejek rycynowy, mimo że wszyscy kojarzą go głównie z efektu na porost brwi i rzęs.

Stosowałam ten olejek właśnie na rzęsy, ale jakoś nie mogłam się przyzwyczaić do jego konsystencji... Na włosy użyłam go raz czy dwa ale zdecydowanie mi nie służył, bo miałam takie ciężkie i jakby przetłuszczone włosy... nawet na samych końcówkach działo się tak samo. Może to kwestia tego, że nie umiałam go stosować, albo miałam źle dobrane kosmetyki. Ale po tych eksperymentach zrezygnowałam z takich domowych zabiegów

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 2/5

https://piotrturkowski.pl/olej-rycynowy-wlasciwosci-na-wlosy/ stosowałam się do zaleceń z tego artykułu. U mnie olejek pomógl, jednak wymagało to systematyczności, a także sporo cierpliwości. Połączyłam stosowanie olejku z piciem ziół oraz biotyną. Efekt mnie pozytywnie zaskoczył,

dla mnie najlepszy jest olej konopny kupiłam w Konopnej Farmacji w Pozaniu 30ml za 29,00 zł bardzo wydajny mam już 3 miesiąc - bez problemu mozna zamóić online https://konopiafarmacja.pl/masci-i-kremy-konopne/312-olejek-konopny-do-pielegnacji-ciala-i-wlosow-30-ml.html znacznie poprawił kondycję moich wiecznie zniszczonych niczym końcówek, nie puszą mi się tak bardzo. Nie używam go regularnie, bo z systematycznością miewam problemy, ale myślę, że jeśli ktoś będzie asertywny, to jeszcze więcej zdziała :) Poza tym używam go do twarzy na wieczór. Wchłania się długo, ale z niego nie zeezygnuję nigdy. Wszystko podrażniało moją skórę, nic nie pomagało na zaczerwienienia. Skórę miałam suchą, a czasem czułam, że otarcie skóry o poduszkę już mi ją przeciera i to było niemile uczucie. Odkąd używam tego oleju ediit na szczęście tego problemu nie mam :)


Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wypłukanie koloru-włosy...