Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

operacja oczu

25 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 574
Ostrzeżenia: 9/5

Zmniejszenie piersi

09 sie 2022 - 09:40:48

Cześć, szukam doktora do zmniejszenia biustu i chciałabym wiedzieć czy są realne szanse na operacje na NFZ.
W grę wchodzą tez lekarze spoza Polski.
Mam 22 lata i rozmiar biustu 75G/H.
Biust mam bardzo obwisły, co powoduje u mnie ogromny dyskomfort psychiczny. Dodatkowo ciężar biustu powoduje u mnie ciągle bóle pleców i garbienie się.

Zależy mi na redukcji do miseczki D/E
Jaki doktor jest według was najlepszy do zmniejszenia biustu?
Ile się czeka na operacje na NFZ?
Jaki jest koszt takiej operacji w Polsce/ za granicą

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-08-09 09:40 przez andraa.

niezweryfikowana
Posty: 851
Ostrzeżenia: 9/5

Zmniejszenie piersi

09 sie 2022 - 10:31:57

Zmniejszanie piersi na NFZ jest możliwe, ale tylko jak masz powikłania od tego których nie da się ogarnąć normalnie. Sama estetyka nie wchodzi w grę, chyba że leczysz się psychiatryczne z powodu nie akceptowania swojego wyglądu. Możesz spodziewać się skierowania najpierw na rehabilitację kręgosłupa lub schudnięcie jeśli masz nadwagę. Dopiero jeśli takie działania nie przyniosą rezultatu można otrzymać refundacje.
Jak ja się kiedyś orientowałam w temacie, to też nie bardzo dało się wybrać rozmiaru, tz. lekarz usuwał ile chciał (do miski C, może D).
Oczywiście coś się mogło pozmieniać, bo to już trochę czasu temu było, a ja w międzyczasie zdążyłam urodzić dwójkę dzieci, schudnąć i wkręcić się w fitness, obecne piersi nie dają mi żadnego problemu (z 85K zeszłam do 70H).
Sugerowałabym najpierw udać się do lekarza POZ po skierowanie do chirurga (jeśli da), albo do ortopedy i zacząć od tego. Mogą też kwestie neurologiczne wchodzić w grę.
Osobiście nie wiem jednak czy zdecydowałabym się na NFZ, a jeśli już, to naprawdę rozeznać się w operatorach, bo z tym to jednak różnie jest na fundusz.

Jeśli jednak zdecydujesz się prywatnie, polecam kontakt z doktor Raczkowską w Krakowie: https://www.raczkowska.pl/zmniejszanie-piersi/ Z uwagi na ogromne doświadczenie w takich zabiegach.

Zmniejszenie piersi

28 sie 2022 - 23:01:58

Polecam Łódzką klinike Dermed i dr Dorotę Żukowską jeśli chodzi o operacje plastyczne piersi, doskonała jest w tym temacie

Zmniejszenie piersi

17 paź 2022 - 01:37:08

Ale żałosny spamzły/color]


Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak o siebie dbacie