Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Trądzik różowaty to dla mnie prawdziwe utrapienie, kiedy myślę, że już mi się udało, to powraca jak bumerang. Macie jakieś pomysły jak się go skutecznie pozbyć?

niezweryfikowana
Posty: 97
Ostrzeżenia: 1/5

A co mówi Twój dermatolog? Moim zdaniem powinien Ci zaproponować jakieś leczenie.

Lekarz ogólny stwierdził trądzik, a u dermo jeszcze nie byłam. Miałam zaplanową wizytę w marcu, ale wiecie co wtedy się stało.

Z trądzikiem sprawa jest bardzo skomplikowana. Wiem to na przykładzie córki. Kilku dermatologów, kilkadziesiąt różnych leków i kilka tysięcy złotych - wyrzuconych w błoto. Raz było trochę lepiej raz gorzej. W efekcie zadowalające efekty - żadne. Dużo by pisać. Po latach doświadczeń z lekarzami i nie jestem jedyna w tym temacie - polecam zainteresowanie się medycyną alternatywną, zioła, suplementy, zmiana diety pomagają osiągnąć zadowalające efekty i nie są toksyczne dla naszego organizmu. Ostatnie moje odkrycie to drożdże nieaktywne, suche płatki o posmaku serowym można dodawać do jedzenia. - źródło witamin z grupy B i mikroelementów. Polecam również zielone koktajle - z różnych warzyw i owoców, również z dodatkiem ziół np. mniszek lekarski, pokrzywa czy babka lancetowata - przyspiesza gojenie ran i podrażnień skóry. Zioła można stosować również na zewnątrz w formie okładów. Ograniczamy jedzenie mięsa, mleka, cukru, mąki. Unikajmy toksyn jedzmy dużo naturalnych witamin i minerałów. Życzę zdrowia:)

niezweryfikowana
Posty: 62
Ostrzeżenia: 2/5

Wiesz co, powinnaś iść do dermatologa i wtedy zobaczysz co Ci na miejscu powie. Ja leczyłam trądzik laserowo w klinice vesuna z krakowa. W pierwszej kolejności miałam tam konsultacje z dermatologiem, a potem rozpoczęłam leczenie. Moim zdaniem tak powinna wyglądać kolejność.

Dobra, zapisałam się i zobaczymy co mi lekarz powie.

niezweryfikowana
Posty: 62
Ostrzeżenia: 2/5

Jak chcesz bardziej zaznajomić się z tematem trądzika to na blogu tej kliniki, w której się leczyłam opublikowali tekst na ten temat: https://vesuna.pl/na-czym-polega-laserowe-leczenie-tradziku-rozowatego/ . Możesz poczytać jak wygląda laserowe leczenie.

Cytat
RudaAnn123
Jak chcesz bardziej zaznajomić się z tematem trądzika to na blogu tej kliniki, w której się leczyłam opublikowali tekst na ten temat: https://vesuna.pl/na-czym-polega-laserowe-leczenie-tradziku-rozowatego/ . Możesz poczytać jak wygląda laserowe leczenie.
też leczyłam trądzik laserowo i jestem zadowolona z efektów.

Dermatolodzy polecaja chyba kwas azaleionowy przede wszystkim.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-09-10 12:44 przez Hapaborka.

niezweryfikowana
Posty: 62
Ostrzeżenia: 2/5

metoda skuteczna, dla mnie to było światełko w tunelu, bo różne terapie, kosmetyki testowałam i dopiero laser okazał się skuteczny.

Bardzo ważna jest dieta. Trzeba ograniczyć kawę i alkohol. Poza tym zawsze, nawet zimą, stosować krem z filtrem. Koniecznie idź do dermatologa, zaproponuje Ci specjalistyczne leczenie. Ja miałam tylko raz sytuację, że problem poważnie się nasilił i dostałam od dermatologa maść (wtedy w ogóle się dowiedziałam, że mam trądzik różowaty, wcześniej wiedziałam tylko, że mam cerę naczynkową, a te dwie rzeczy ponoć często się łączą). Tak wiec stosuję tą maść, z dietą gorzej bo nie mogę się uwolnić od kawy...ale po alkoholu często widzę, że twarz mam czerwoną więc staram się unikać. Poza tym, na co dzień lekarz mi polecił kremy od SVR, mam jeden na noc i jeden z filtrem na dzień - to jest ten z filtrem https://www.notino.pl/svr/svr-sensifine-ar-krem-lagodzacy-do-skory-wrazliwej-ze-sklonnoscia-do-zaczerwienien-spf-50/.

A jaki jest ten drugi krem?

Myślę, że na początek konieczna jest wizyta u dobrego dermatologa, który oceni problem i zastosuje odpowiednie leczenie. Na pewno warto skontaktować się z Centrum Medycznym Danea, które ma doświadczenie w takich problemach i na pewno znajdzie skuteczny sposób na pozbycie się dolegliwości. Na stronie https://danea.pl/ możecie znaleźć kontakt i adres, a terminy oczekiwania są niedługie.

Niestety nie da się tego pozbyć... Można zminimalizować. Koniecznie doradziłabym dermatologa, a z kosmetyków dostępnych w drogeriach polecam Pharmaceris i SVR.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nadpotliwość pach - jak sobie z nią radzicie?