Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak dbacie o cerę zimą?

19 lis 2019 - 20:58:05

Czy korzystacie z jakiś zabiegów albo macie jakieś domowe receptury, które odżywią skórę, zwłaszcza twarzy? Przyznam szczerze, że zrobiło się trochę chłodniej, a moja skóra już to odczuwa.

Jak dbacie o cerę zimą?

20 lis 2019 - 12:23:33

Ja do zmywania twarzy nie używam wody, tylko żelu lub mleczka, potem nakładam maseczkę, której nie spłukuję, tylko czekam aż się całkowicie wchłonie, Używam też odżywczego kremu pod oczy.
Co 4-5 dni robię pilling i nakładam grubą warstwę maseczki.
To,póki co, pomaga.
Na chłodniejsze dni kupiłam już krem odżywczy i odstawię maseczkę albo będę jej używać tylko po pillingu.
Ważne jest, by te kremy, których się używa na dzień były raczej odżywcze i ochronne, nie nawilżające.

Jak dbacie o cerę zimą?

20 lis 2019 - 22:01:11

a czy codziennie dokładnie oczyszczasz skórę, stosujesz peelingi? równie ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków do typu cery.

Jak dbacie o cerę zimą?

21 lis 2019 - 22:07:06

Tak, tak i tak :) jeszcze do tego tonizuje, ale zmiana temperatur i tak daje o sobie znać, więc zastanawiam się jak jeszcze mogę zadbać o swoją skórę.

Jak dbacie o cerę zimą?

24 lis 2019 - 13:15:35

A ile serii trzeba zrobić? Co prawda kraków mi nie po drodze, ale może w moim mieście znajdę ten zabieg. Jeszcze ktoś jakieś pomysły?

niezweryfikowana
Posty: 16
Ostrzeżenia: 1/5

Jak dbacie o cerę zimą?

16 gru 2019 - 16:13:48

Ja stosuję peeling raz w tygodniu, a 2 razy w tygodniu maseczkę nawilżającą, do tego oczywiście dobry krem na co dzień i na noc.

Jak dbacie o cerę zimą?

18 gru 2019 - 14:34:53

Najważniejsze są odpowiednie kosmetyki, to fakt. Zawsze przed każdym wyjściem smaruje jeszcze swoją buzię krem od dziecka na różną pogodę, one są bardziej tłuste chronią skórę przed wiatrem, niską temperaturą.

niezweryfikowana
Posty: 41
Ostrzeżenia: 4/5

Jak dbacie o cerę zimą?

21 gru 2019 - 18:16:36

Krem nawilżający stosuję, a dokładnie mam krem wiesiołkowy Gal. Kupiłam w aptece, kosmetyk z naturalnym składem, nadający się pod makijaż. Polecam, bo chroni skórę i łagodzi wszelkie zaczerwienienia i podrażnienia.

Jak dbacie o cerę zimą?

22 gru 2019 - 00:44:43

Cytat
neverlanden
Krem nawilżający stosuję, a dokładnie mam krem wiesiołkowy Gal. Kupiłam w aptece, kosmetyk z naturalnym składem, nadający się pod makijaż. Polecam, bo chroni skórę i łagodzi wszelkie zaczerwienienia i podrażnienia.

Od kiedy to "naturalny skład" oznacza krem, którego głównym składnikiem jest parafina? I od kiedy to "wiesiołkowe" jest coś, co ma tego wiesiołka ilości śladowe (może z 1% składu?)?

Jak dbacie o cerę zimą?

17 sty 2020 - 11:51:59

Ostatnio olejek na noc nakładam na twarz, ale średnio sobie radzi z cerą.

Jak dbacie o cerę zimą?

26 maj 2020 - 09:25:24

Nakladam codziennie kremy nawilżające i uzywam kremow jako bazy pod makijaz :)

Jak dbacie o cerę zimą?

12 cze 2020 - 16:28:38

i jak to się sprawdza u ciebie?

Jak dbacie o cerę zimą?

18 cze 2020 - 14:24:16

Uzywam kremow z silna warstwa ochronna i witaminą C.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kremy na zmarszczki - co sądzicie o Buatic?