Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

problem z owłosieniem... :(

19 sie 2015 - 14:46:06

Cześć dziewczyny, nigdy nie pisalam na zadnym z takich forum ale juz nie wiem co ze sobą zrobić :( Wiec mam 17 lat we wrześniu juz 18 i problem moj polega na tym ze kiedys (jak chodzilam moze do 6 kl podstawówki) wzielam golarke mojej starszej siosry i wydepilowalam sobie ręce :/ oczywiscie potem wyrosly ciemniejsze i dluższe ale od tamtej pory z tego co pamiętam nie depilowałam juz ich, takze pojawia sie problem z wloskami na brzuchu nie są jakies duze ale są i to mnie bardzo doluje strasznie sie ich wstydze... kiedys (jak chodzilam do gim) wydepilowalam sobie taki paseczek golarką i oczywiscie od tamtej pory wyrosly ciemniejsze, dluzsze i grubsze... :/ wiec chcialam isc do kosmetyczki (dzisiaj bo na dzisiaj mialam wizyte) ale jak wiadomo nie mam jeszcze 18 lat wiec musze raczej za zgodą mamy no i tu jest drugi problem moja mama uwaza ze przesadzam, i pytala sie takiej swojej znajomej i jej corki czy one tez tak sb depilują i czy do kosmetyczki na depilacje rąk i brzucha chodza, one oczywiscie powiedzialy ze nie wiec moja mama stwierdzila ze po co mam isc....:/ A mi jest z tym zle bo bardzo sie tego wstydze a jak wiadomo mam 17 lat i jestem w wieku dojrzewania a wiadomo ze dziewczyna wtedy chce zadbac jakos o siebie itp. Nie mialam komu tego powiedziec dlatego napisalam tu moze mi cos doradzicie.. czy poprostu golic zwyklą maszynką te wloski tylko boje sie ze potem beda jeszcze bardziej ciemniejsze i grubsze :(

Cytat
runawayx3
Cześć dziewczyny, nigdy nie pisalam na zadnym z takich forum ale juz nie wiem co ze sobą zrobić :( Wiec mam 17 lat we wrześniu juz 18 i problem moj polega na tym ze kiedys (jak chodzilam moze do 6 kl podstawówki) wzielam golarke mojej starszej siostry i wydepilowalam sobie ręce :/ oczywiscie potem wyrosly ciemniejsze i dluższe ale od tamtej pory z tego co pamiętam nie depilowałam juz ich, takze pojawia sie problem z wloskami na brzuchu nie są jakies duze ale są i to mnie bardzo doluje strasznie sie ich wstydze... kiedys (jak chodzilam do gim) wydepilowalam sobie taki paseczek golarką i oczywiscie od tamtej pory wyrosly ciemniejsze, dluzsze i grubsze... :/ wiec chcialam isc do kosmetyczki (dzisiaj bo na dzisiaj mialam wizyte) ale jak wiadomo nie mam jeszcze 18 lat wiec musze raczej za zgodą mamy no i tu jest drugi problem moja mama uwaza ze przesadzam, i pytala sie takiej swojej znajomej i jej corki czy one tez tak sb depilują i czy do kosmetyczki na depilacje rąk i brzucha chodza, one oczywiscie powiedzialy ze nie wiec moja mama stwierdzila ze po co mam isc....:/ A mi jest z tym zle bo bardzo sie tego wstydze a jak wiadomo mam 17 lat i jestem w wieku dojrzewania a wiadomo ze dziewczyna wtedy chce zadbac jakos o siebie itp. Nie mialam komu tego powiedziec dlatego napisalam tu moze mi cos doradzicie.. czy poprostu golic zwyklą maszynką te wloski tylko boje sie ze potem beda jeszcze bardziej ciemniejsze i grubsze :(

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-19 14:50 przez runawayx3.

problem z owłosieniem... :(

19 sie 2015 - 15:00:44

Nie depiluj włosów ani z rąk, ani z brzucha bo będzie tylko gorzej. Szwagierka miała wąsik, a raczej tak jej sie wydawało. Zaczęła używać plastrów do depilacji i tak już od kilku lat. Oczywiście teraz już musi to robić, bo włosy są widoczne, ciemne i kolące... Jak zaczniesz się depilować, będziesz już to musiała robić zawsze.

problem z owłosieniem... :(

19 sie 2015 - 15:37:10

Ja też bardzo dawno popełniłam ten błąd. Dziś co wieczór muszę golić ręce, brzuch rzadziej. Tak, żałuję. Ale mimo tego nie wyobrażam sobie mieć nawet w malym stopniu owlosionych rąk- po prostu mi się to nie podoba.

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 1/5

problem z owłosieniem... :(

10 wrz 2015 - 15:57:23

moze laserowa cos pomoze???

problem z owłosieniem... :(

10 wrz 2015 - 16:16:43

kup sobie wosk i depiluj woskiem, beda jasniejsze i na 3tyg spokoj.

problem z owłosieniem... :(

17 paź 2015 - 17:16:37

zapytaj jakiegoś specjalisty o depilacje laserową

problem z owłosieniem... :(

17 paź 2015 - 18:15:26

Doskonale cię rozumiem. Też uważam owłosienie za nieestetyczne. Ręce raz na miesiąc depiluję sama woskiem. Podgrzewacz elektryczny + wkłady to sprzęt niezastąpiony.
Historie o tym jakie to potem mocne włoski odrastają można między bajki włożyć. Na rekach po 3 latach depilacji włoski są znacznie rzadsze i odrastają nierównomiernie więc mogłabym golić nawet rzadziej niż raz na 30 dni. wąsik - bzdura. Nic mocniej nic ciemniej. do wąsika sa plastry Joanna zdaje się dedykowane do twarzy. Sprawdzą się też przy "linii białej" czyli do brzucha jeśli ktos ma problem. Kosmetyczka nie jest potrzeba a komfort nieoceniony.

problem z owłosieniem... :(

17 paź 2015 - 18:23:23

Jeśli ten problem z owłosieniem wynika wyłącznie z tego, że podgoliłaś się tu i tam to poczekaj jeszcze parę lat, powinno się unormować. Jeśli wynika z jakichś problemów hormonalnych to poproś mamę, żeby zabrała Cię do lekarza. Kosmetyczka i błędne koło depilacji miejsc niewymagajacych depilacji to ostatnie, czego potrzebujesz.

problem z owłosieniem... :(

22 paź 2015 - 14:00:59

w takim przypadku, to chyba już tylko laser pomoże.

niezweryfikowana
Posty: 65
Ostrzeżenia: 8/5

problem z owłosieniem... :(

07 gru 2015 - 14:41:20

Chyba tak. Po laserze ( trudno powiedzieć ile zabiegów będziesz potrzebowała) włoski już nie odrosną. W Vici Clinic w Krakowie mają bardzo fajny dwugłowicowy laser, nic nie boli. Wiem, bo sama do nich chodziłam. Na ich stronie internetowej często pojawiają się vouchery promocyjne, dzięki którym można zaoszczędzić. Radzę śledzić, obecnie na laserową depilację jest tak, że jak kupisz 5 zabiegów to szósty masz gratis :)

problem z owłosieniem... :(

28 sty 2016 - 01:07:03

Cytat
martyska111
zapytaj jakiegoś specjalisty o depilacje laserową


Taaa, i kto da tej dziewczynie tak wielką sumę na depilację laserową? Mama nie widzi problemu, więc córki nie wesprze.
Moja rada jest taka by się nie golić maszynką, bo problem robi się coraz większy. Lepszym rozwiązaniem będzie wosk.

problem z owłosieniem... :(

30 sty 2016 - 15:03:40

Niestety widzimy tu błąd wieku młodzieńczego. Nie zdawałaś sobie wtedy sprawy z tego jakie konsekwencje będzie miała ta depilacja. Jedynym rozwiązaniem jest czekanie, aż osiągniesz wiek 18 lat. Będziesz miała czas, aby uzbierać odpowiednią kwotę na zabieg. Obecnie możesz sobie radzić z włoskami za pomocą plastrów z woskiem. Będzie to bolesny zabieg, ale za jego pomocą będziesz wyrywała włoski z cebulkami. W konsekwencji będzie to powodowało, ze nowo wyrastające włoski będą cieńsze i dużo jaśniejsze.

problem z owłosieniem... :(

03 lut 2016 - 23:26:42

Jest jeszcze jedna możliwość - woda utleniona i wacik:) Smarować włoski wodą utlenioną, ta powoduje jasnienie włosów oraz to, ze staja się słabsze, kruszą się i rozpadają:) To taki tani, domowy sposób, a jak dziewczę masz 17 lat, to taki sposób jest dla Ciebie ekonomiczny. Pozdrawiam:) i dodam, że ja swojej córce funduję depilację, bo to naprawdę krępujace dla młódki.

problem z owłosieniem... :(

04 lut 2016 - 07:21:09

Cytat
ninko
Znajoma jest po zabiegu Epilfree. Wcześniej, 1,5 roku temu (przed wakacjami, też dość mało rozsądnie) miała kilka zabiegów laserowych i szczerze efekt był dość średni. Teraz jest po jednym zabiegu i już widać różnicę, planuje kolejny, ale możliwe, że wystarczą tylko dwa. Wprawdzie nie wszystkie salony wykonują takie zabiegu, ale na stronie producenta są adresy wszystkich. Powiem Wam, że ja też odłożę sobie trochę kasy, żeby jeszcze zdążyć przed wakacjami (chociaż akurat przy tej metodzie można się opalać:P), ale ja do wakacji chcę już być po prostu gładka :P
Ta ta, skończ z tą marną reklamą. IPL to jest jakieś gówno świetlne, które jest drogie i nie usuwa włosków na stałe, działa może trochę podobnie jak depilator bo wypadają, ale cebulki są nieruszone. Laser z kolei niszczy cebulki i nerwy do nich przez co włoski nie odrastają więc nie pitol farmazonów. Nienawidzę ludzi, którzy żerują na naiwności lub niewiedzy innych.

problem z owłosieniem... :(

04 lut 2016 - 14:09:20

To znaczy tak - ile jest dziewczyn, tyle opinii. Ja akurat nie mogę stosować lasera, bo mam jaśniutkie włoski, ale u mojej siostry, która ma ciemne i mocne nie sprawdził się. Nie będę kłóciła się o skuteczność, sama akurat też chodziłam na epilfree przed ślubem i mogę potwierdzić, że efekty są w porządku, zakładając regularne wizyty, wosk i masaże z preparatem. Ja bym podeszła do tego inaczej - komu odpowiada laser, niech sobie na niego chodzi, nie przeszkadza mi. A sama cieszę się z tego, że jest alternatywa dla osób, które nie mogą lub nie chcą go stosować, ale chcą mieć podobne efekty. Jest to także alternatywa kosztowa, bo laser jest jednak w porównaniu z innymi metodami dość kosztowny. Zwłaszcza jak włosy są mocne i dużo.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tatuaż na biodrze - poszukuję