Obecnie rozmawiamy o:

Angielski

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dziewczyny, chce się Was poradzić. Mam 19 lat, cierpię na straszny na gól głowy.Boli mnie codziennie/przez dzień. To nie jest zwyczajny ból.. przy bólu mam straszny skurcz jak by walili mnie młotami, cały czas mnie mdli i kręci w głowie, na słońcu też przebywać nie mogę bo mdleje. Przez to nie mogę normalnie funkcjonować, a w nocy przeżywam naprawdę masakrę. Jestem już umówiona do dermatologa, ale chciała bym Was zapytać czy macie tak samo ? Co to może być? :(

Bardzo ci współczuję, mam podobnie - kiedyś ból dezorganizował mi całe życie, ale odkąd jestem pod opieką lekarza specjalisty i się leczę, jest coraz lepiej.
Radzę wybrać się do neurologa, który zleci badanie EEG, prawdopodobnie dostaniesz też skierowanie na rezonans. Bez badań nikt nie postawi diagnozy, więc najlepiej się przebadać. Głowa do góry, będzie dobrze :)

A od kiedy to trwa?

ok. 4 miesiące, ale przedtem ból nie był taki jak teraz :(

Z bólem głowy do dermatologa? hmm
Masz badania robione na bieżąco? Morfologia, ciśnienie w normie? Chorujesz na coś?
U mnie bóle głowy były przez lata diagnozowane jako wynik stresu i niewyspania... Musiałam wyemigrować żeby się dowiedzieć że kochany NFZ zaraził mnie wzw typu C, i stąd te bóle.

niezweryfikowana
Posty: 43
Ostrzeżenia: 2/5

Też nie rozumiem po co do dermatologa z bólem głowy??? Przyczyną takich silnych bóli może być coś poważnego, ale jak już wspomniano wcześniej może to być stres. Nie chcę przez to powiedzieć że stres nie jest poważną przyczyną, ale chyba najłatwiejsza do pokonania - w tym przypadku wszytko zależy od pracy nad sobą;) Napisz jak będziesz wiedzieć co to...

mi to wygląda raczej na migrenę niestety :/
u mnie pomogło, jak unikałam cytrusów, które ponoć nasilają bóle

Ja mam podobnie.Robilam tomograf,rezonans i wyszlo,ze mam malformacje arnolda chiarego.Teraz jestem pod opieka lekarzy.

Cytat
tatiana29
Ja mam podobnie.Robilam tomograf,rezonans i wyszlo,ze mam malformacje arnolda chiarego.Teraz jestem pod opieka lekarzy.

U mojej znajomej było podejrzenie tej choroby. Nie wiem, co ostatecznie lekarze zdiagnozowali. A jak Ty się czujesz?

Cytat
wielkaMIss
Cytat
tatiana29
Ja mam podobnie.Robilam tomograf,rezonans i wyszlo,ze mam malformacje arnolda chiarego.Teraz jestem pod opieka lekarzy.

U mojej znajomej było podejrzenie tej choroby. Nie wiem, co ostatecznie lekarze zdiagnozowali. A jak Ty się czujesz?
kiepsko z tymi bolami.Tabletki juz mi nie momagaja.Dopiero we wrzesniu mam konsultacje neurochirurgiczna,a do tego czasu czekam i latam po innych lekarzach.Nie pracuje,bo nie daje rady z ta glowa.

A co ma dermatolog do bólu głowy? Bo nie ogarniam. Moja siostra miała podobne objawy. Niestety, wykryto u niej guza mózgu.

zweryfikowana
Posty: 1.309
Ostrzeżenia: 1/5

Przede wszystkim konsultacja neurologiczna (nie wiem czemu niby dermatolog?), żeby wykluczyć inne, poważne schorzenia. Jeżeli to bóle migrenowe, to polecam... akupunkturę. Żeby nie było, że jestem jakimś szarlatanem wierzącym w niekonwencjonalną medycynę, bo na uczelni medycznej studiuję - to naprawdę działa. Nikt nie potrafi wytłumaczyć dlaczego, ale tak jest. Spotkałam się z tym, że lekarze odsyłają na te zabiegi, kiedy nie są w stanie zwalczyć bólu.

musisz wybrać się do neurologa. Zrobią ci badania , które być może wykażą co ci dolega. A nie masz przy tym np. nudności czy innych podobnych objawów? Ja często miewam ból głowy od słońca, i nie muszę na nim siedzieć wystarczy, że jestem nawet w domu i też mnie boli od takiej duchoty...

Cytat
tatiana29
Cytat
wielkaMIss
Cytat
tatiana29
Ja mam podobnie.Robilam tomograf,rezonans i wyszlo,ze mam malformacje arnolda chiarego.Teraz jestem pod opieka lekarzy.

U mojej znajomej było podejrzenie tej choroby. Nie wiem, co ostatecznie lekarze zdiagnozowali. A jak Ty się czujesz?
kiepsko z tymi bolami.Tabletki juz mi nie momagaja.Dopiero we wrzesniu mam konsultacje neurochirurgiczna,a do tego czasu czekam i latam po innych lekarzach.Nie pracuje,bo nie daje rady z ta glowa.

Najgorsze są takie choroby, których nie można opanować i dodatkowo człowiek cierpi.
Trzymaj się cieplutko i oby Ci ten lekarz we wrześniu jakoś pomógł :*

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Celulitis