Obecnie rozmawiamy o:

free spin za rejestracje

4 minuty temu

srebrna biżuteria

47 minut temu

Rewelacyjne okna

godzinę temu

e-papieros

dzisiaj o 10:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

poparzenie

21 lip 2014 - 17:54:16

Hej. Mam mały problem. Spieklam się. Na plecach. Wcześniej cały czas nosilam taki plaster od fizjoterapeuty który miał mi 'trzymać' kręgosłup. Przyklejany na klej. I teraz byłam nad woda i strasznie mi się plecy spaliły. Piecza niemiłosiernie. Stosuje Entil oparzenia. Małe efekty. Pomocy!

poparzenie

21 lip 2014 - 17:58:53

Moze inna masc.popytaj w aptece.sa jakies chlodzace.

zweryfikowana
Posty: 564
Ostrzeżenia: 1/5

poparzenie

21 lip 2014 - 18:00:50

Jest taki żel z Ziaji;) Dokładnie ten..Raz jak głupia poszłam na solara. Nie chodzę, ale nie chciałam być blada jak trup..Jak mnie spiekło, to przez dwa dni nie wiedziałam jak się nazywam :) To mnie ratowało!:) Spróbuj. Cena niska, mi pomogło :)


poparzenie

21 lip 2014 - 18:10:14

A ja się kąpię w maślance. Pod prysznic lub do wanny, wysmaruj się całym litrem i posiedź tak trochę. Może być też kefir lub zsiadłe mleko. Potem normalnie się umyj tylko w letniej wodzie.

poparzenie

21 lip 2014 - 18:15:01

Poparzenia słoneczne nie jest poważne? Wypróbuj DOMOWE SPOSOBY NA OPARZENIA SŁONECZNE.

Zacznij od kojącego prysznica. Woda nie może być lodowata, a nawet zimna, bo skóra jest gorąca i taka różnica temperatur może wywołać szok termiczny. Najpierw więc polej się letnim strumieniem, a następnie chłodnym. Taki prysznic powinien trwać co najmniej 10 minut.

Zrób zimne okłady, wykorzystując np. schłodzone woreczki żelowe albo mrożonki owinięte w ścierkę.

Dobre efekty lecznicze przy lekkich oparzeniach słonecznych daje babciny sposób - okłady z chłodnego mleka, kefiru lub jogurtu naturalnego. One nie tylko koją poparzenia, ale i świetnie nawilżają podrażnioną skórę.

Domowe sposoby na oparzenia słoneczne to za mało? Zastosuj na oparzenia PREPARATY DOSTĘPNE W APTECE.

Na oparzenia słoneczne dobre są mleczka, balsamy czy pianki z dodatkiem alantoiny, lanoliny, D-pantenolu, kwasu hialuronowego oraz witaminy E. Nawilżają i pobudzają procesy naprawcze w skórze.

Natomiast specjalne preparaty chłodzące (tj. żel w aerozolu Termcool lub Termi żel) zadziałają kojąco i przeciwbólowo, a dodatkowo wspomogą regenerację skóry.

Świetne rezultaty przy leczeniu oparzenia słonecznego uzyskasz, spryskując ciało wodą termalną w spray'u (np. Avene, Vichy). Łagodzi oparzenie oraz silnie nawilża i odżywia skórę.

Poza tym możesz wypróbować chłodne okłady z kwasu borowego albo ekstrakty roślinne z cebuli i czosnku (np. Extrall z cebulą lekarską, Alliogel z wyciągiem z czosnku) o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym. Te naturalne preparaty można bezpiecznie stosować u dzieci.

Uwaga! Oparzenie słoneczne może silnie boleć. Aby załagodzić ból, sięgnij po środki przeciwbólowe dostępne w aptece bez recepty. Jeśli ból nie ustępuje, a nawet nasila się, jak najszybciej udaj si do lekarza. Potrzebujesz fachowej pomocy.

Zawiodły wszystkie sposoby? Potrzebna ci POMOC LEKARZA.:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rozstępy: bio oil vs eucerin