Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Depilować czy nie depilować?

18 mar 2014 - 15:39:58

Zbliża się lato i trzeba powoli myśleć o depilacji. Kiedy myślę o bolesnych plastrach, do których moja skóra jeszcze się nie przyzwyczaiła to aż mnie ciary przechodzą, a golić nóg całe lato nie mam zamiaru. Dlatego zastanawiam się nad jakąś metodą depilacji, która starczy na dłużej. Doradzicie coś?

zweryfikowana
Posty: 720
Ostrzeżenia: 1/5

Depilować czy nie depilować?

18 mar 2014 - 15:43:54

Droga metoda, ale skuteczna - laser.
Druga opcja, depilator, do bolu mozna sie przyzwyczaic ;)

Depilować czy nie depilować?

18 mar 2014 - 15:46:47

Też chętnie się dowiem :) a jakie depilatory polecacie, czy te które rzekomo uśmierzają ból naprawdę działają?

Depilować czy nie depilować?

18 mar 2014 - 15:48:47

a ile kosztuje taka depilacja woskiem ?

Depilować czy nie depilować?

18 mar 2014 - 15:48:58

niestety mam ten sam problem, depilator odpada ponieważ włoski odrastają mi już po tygodniu i na dodatek boleśnie się wrastają w skórę a golić maszynką musiałabym się praktycznie codziennie przez co skóra jest podrażniona i wyskakują mi czerwone krostki... pomału zbieram na depilator laserowy

Depilować czy nie depilować?

18 mar 2014 - 16:00:21

ja sie chetnie dowiem cos na temat depilacji laserowej ;) zastanawiam sie nad tym kiedys ...czy warto i jak to jest ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-18 16:00 przez agUsi4a.

Depilować czy nie depilować?

18 mar 2014 - 16:01:13

poza depilacją ogólnie pojętą trwalsze efekty da Ci tylko laser ;P
skoro plastry Ci nie odpowiadaja moze kup depilator? sa teraz rozne opcje, sa z koncowkami masujacymi, jakimis chlodzacymi, sa tez takie ktorymi mozna w wannie depilowac... nie wiem czy to dziala, ja mam zwykly niby z jakas tam masujaca koncowka silkepil i no boli na poczatku ale nie jest to bol nie do zniesienie i po chwili skora jakby sie robi taka odretwiala i juz nie czuc bolu tak ;P
Jakbym miala kupowac nowy teraz to bym wybrala taki do wody bo jak wiadomo woda lagodzi bol.
Ale co do odrastania to indywidualna sprawa kazdego, jednej odrosnie po miesiacu innej po tygodniu.
Ale polecam, moja mama uzywala depilatora regularnie odkąd miala jakies 20 pare lat i juz po 30stce nie miala w ogole prawie wloskow pod pachami i na nogach a jak jakies wyrosly to jasne i bardzo slabe ;D)

Depilować czy nie depilować?

18 mar 2014 - 16:05:37

na dłużej tylko laser, na krócej wosk lub depilator, boli jak cholera ale warto, ok dwa tygodnie ciało jest gładkie

Depilować czy nie depilować?

18 mar 2014 - 16:10:11

Ja jak najbardziej polecam laser... Skuteczna metoda praktycznie na cale zycie :-) sama jestem po zabiegu, jestem mega zadowolona :-) i wiem,że latem bede miec problem z glowy... POLECAM

Depilować czy nie depilować?

18 mar 2014 - 16:11:13

z bólu nie umrzesz:D możesz laserem ale to się robi w okresie kiedy nogi nie sa wystawione na światło słoneczne:) ewentualnie pasta cukrowa, ale nigdy nie próbowałam.

Depilować czy nie depilować?

18 mar 2014 - 16:13:09

Cytat
mmm_margareth
na dłużej tylko laser, na krócej wosk lub depilator, boli jak cholera ale warto, ok dwa tygodnie ciało jest gładkie
a potem każdy wyrwany włosek wrasta pod skórę. Ale to moja skłonność. Jeżeli Tobie autorko nie wrastają po plastrach to i po depilatorze nie będą, skuteczność ta sama. A jak chce się być piękną to trzeba cierpieć;)
Cytat
truskawka_ang
z bólu nie umrzesz:D możesz laserem ale to się robi w okresie kiedy nogi nie sa wystawione na światło słoneczne:) ewentualnie pasta cukrowa, ale nigdy nie próbowałam.
pasty próbowałam na przedramionach - faktycznie nie czuć bólu ale udało mi się tylko raz jej użyć, potem już mi nie wychodziło (kupna pasta cukrowa)a na nogach tylko w jednym miejscu zrobiłam i zlazło z naskórkiem....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-18 16:15 przez Syja90.

Depilować czy nie depilować?

18 mar 2014 - 16:16:17

Dokładnie truskawka_ang, depilacje laserowa najlepiej zrobic kiedy cialo nie bedzie wystawiane na slonce (a zabiegow jest tez ok. 4 w zaleznosci od rodzaju wlosow), wiec najlepiej zrobic to w okresie do maja

Depilować czy nie depilować?

18 mar 2014 - 16:16:54

Golenie jedynie wzmacnia włosy, powoduje ich twardnienie, robią sie ciemniejsze i musisz je golić co dwa dni. Plastry i wosk to w zasadzie to samo, jeśli już to wybrałabym wosk,ponieważ robi to bezlitosna kosmetyczka,w moim wypadku starczało na jakieś 4 tygodnie. Po wielu latach wosku kupiłam depilator z możliwością depilacji w wodzie,do bólu można się przyzwyczaić, zabiegi robię co 2 tygodnie przez cały rok. Polecam depilator dobry jakościowo, Jeden konkretny wydatek i spokój na kilka lat. Woskowanie ładnych kilka lat temu to była kwota około 100 za zabieg. Obecnie nawet przedramiona depiluję depilatorem, wszystko można znieść.

Depilować czy nie depilować?

18 mar 2014 - 16:22:08

Ja jestem zdania, że po co się męczyć skoro mamy teraz takie możliwości (jak np. depilacja laserowa), która pozwala zapomnieć co to są w ogóle włoski ;-)

Depilować czy nie depilować?

18 mar 2014 - 16:41:31

Cytat
Elzbieta1958
Golenie jedynie wzmacnia włosy, powoduje ich twardnienie, robią sie ciemniejsze i musisz je golić co dwa dni. Plastry i wosk to w zasadzie to samo, jeśli już to wybrałabym wosk,ponieważ robi to bezlitosna kosmetyczka,w moim wypadku starczało na jakieś 4 tygodnie. Po wielu latach wosku kupiłam depilator z możliwością depilacji w wodzie,do bólu można się przyzwyczaić, zabiegi robię co 2 tygodnie przez cały rok. Polecam depilator dobry jakościowo, Jeden konkretny wydatek i spokój na kilka lat. Woskowanie ładnych kilka lat temu to była kwota około 100 za zabieg. Obecnie nawet przedramiona depiluję depilatorem, wszystko można znieść.
a ja slyszalam ze to bujda z tym wzmacnianiem i twardnieniem wlosow po goleniu ;) po prostu wlos wydaje si grubszy bo jest sciety na prosto czy cos takiego...
Tak czy siak ja czesto gole nogi bo nie zawsze mam czas na depilator i nadal mam na nogach rzadkie, bardzo jasne, wrecz przezroczyste wloski szczegolnie na udach... golenie nic nie zmienilo.
Cytat
aneczka_23
Ja jestem zdania, że po co się męczyć skoro mamy teraz takie możliwości (jak np. depilacja laserowa), która pozwala zapomnieć co to są w ogóle włoski ;-)
I nie kazdego na nią stac... szczegolnie jezeli mowimy o mlodych dziewczynach ktore jeszcze nie pracuja, a tez chca byc gladziutkie :P
Jednak na pewno jest to najlepsze rozwiązanie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-18 16:43 przez BlueOrchid.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

sylwetka gruba , chuda czy ok?