Obecnie rozmawiamy o:

skuteczna dieta

gorący temat

dieta i trening

godzinę temu

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zel do mycia twarzy soraya, mi pomogł

Krem bambino z cynkiem, jedyna rzecz ktora mi pomogła. Nakłądam tylko na noc bo jest bardzo tłusty, ale mi nic nie pomagało póki tego nie wyprobowałam. Juz po m-cy sa efekty, a kosztuje 5pln w rossmanie


ja stosowałam różne ustrojstwa na twarz, włącznie z antybiotykami przepisanymi przez dermatologów. nic mi nie pomogło. do dziś się zmagam z tym problemem. mój gin jakiś czas temu przepisał mi tabletki anty właśnie na to moje rozstrojenie hormonalne. pomogło na chwilę. organizm się przyzwyczaił i problem wrócił na nowo.
obecnie co robię:
- zmieniłam dietę na wysokobiałkową - zero słodyczy i ostrego jedzenia, za to dużo wody i przetworów białkowych
- myję buzię tonikiem a później nawilżam kremem nivea - zielona seria...
- punktowo, gdzie jest problem, nakładam sudocrem na noc,
- błotnista maseczka raz w tygodniu,
- 3 razy w tygodniu myję buzię żelem z rokitnika
I to wszystko. Poki co, walka jest minimalnie wygrana, ale ile przy tym zachodu...
Koleżanka mi polecała Tormentiol- dostpeny bez recepty. Spróbuje go przy najblizszej okazji punktowo zamiast sudocremu. Najlepiej go stosować na noc, bo jest tłusty... Dam znać za jakiś czas czy są efekty...

Ja używam Benzacne, trochę wysusza, ale w moim przypadku działa bardzo szybko, nie jest na receptę i z tego co kojarze nie jest tez droga.

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne. Jeżeli zdrowo się odżywiamy, to pryszczy powinno w ogóle nie być. Jak dla mnie z pryszczami trzeba udać do dermatologa i mieć problem z głowy.



---------------------------
Sprawdź czym zajmuje się firma homebox

niezweryfikowana
Posty: 229
Ostrzeżenia: 2/5

zależy w jakim wieku jesteśmy. Jeśli jesteśmy w wieku dojrzewania, to może być ciężko, jeśli jednak jessteśmy nieco starsi, to możemy je próbować zasuszyć maścią cynkową

moze faktycznie dieta , np ja jak jem duzo słodkiego lub tłustego to mi coś wyskoczy.
zmiany hormonalne , dermatolog tu powinien poradzic najlepiej.
Chociaz domowym sposobem na te paskudy w moim wypadku jest zakupienie czarnego mydła savo noir czysci twarz dogłebnie jak peeling enzymatyczny stosowany rano wieczór przynosi świetne efekty gładka buzia bez wyprysków.



Też kiedyś stosowałam Davercin i bardzo mi pomógł. Przestałam go stosować, bo dostanie się do dermatologa po receptę w moim mieście graniczy z cudem. Obecnie stosuję krem La Roche Effaclar Duo+ i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że efekty są bardzo podobne, tylko w jego przypadku efekty są trwałe nawet gdy kilka razy zapomnisz się nim wysmarować. Można dostać go w każdej aptece i w dodatku bez recepty.

polecam zapytać w aptece , również tak mam ale ostatnio za ok 15zł kupiłam maść , która poleciła mi pani w aptece i nie ma blizn , a pryszcze momentalnie schodzą :)

Ja jak brałam tabletki było ok, ale przestałam i znowu się pojawiły.. tragedia.

kup sobie sól z morza martwego i albo dodawaj do kremu albo do wody mineralnej i myj tym twarz

Polecam zwykłą tanią białą pastę do zębów, posmaruj nią wieczorem pryszcza a rano już będzie sporo mniejszy albo nawet zniknie.
Drugi mój sposób jest taki że przecieram twarz Amolem, poprawia koloryt skóry na jaśniejszy no i wysusza pryszcze szybko.

No ja bym polecała w pierwszej kolejności udać się do lekarza - dermatologa, a w przypadku niedoskonałości związanych ze zmianami hormonalnymi również do ginekologa/endokrynologa. Żadne cudowne domowe sposoby na długo nie pomogą.

Mi pomogła parówka z dodatkiem cytryny i rumianku :) polecam!

Cytat
patka1141
Cytat
Sepulturka
Walczyłam z nimi 15lat
niedawno byłam u konkretnego lekarza
zapisał mi Duac ,unidox tabletki i jeszcze jakąś maść

nie mam śladu :)
Czy ten "DUAC" jest na receptę ?
oj znam takich lekarzy... duac jest na receptę, też go stosowałam. Wywaliłam masę kasy na maści i kremy - antybiotyki w kremie, złuszczające, rozjaśniające, wysuszające, pół roku kuracji... a po pół roku nawrót. I coraz gorzej.

Wizyta u innego lekarza, skierowanie na 8 badań.
Teraz będziemy zastanawiać się, czy leczyć hormonalnie, jeśli to wina hormonów, czy doustne leczenie antybiotykiem, jeśli powodem jest stan zapalny (ząb, zatoki, gardło - cokolwiek może być przyczyną, czy po prostu zastosujemy kurację witaminą A. Bo leczyć należy powód a nie skutki. A trądzik jest tylko objawem. Nie rozwiążesz problemu i objawy wrócą

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

tatuaz