Obecnie rozmawiamy o:

Biżuteria na prezent

gorący temat

hurtownia elektryczna

dzisiaj o 22:38

szkoła nauki jazdy

dzisiaj o 22:37

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dietka:)

05 sty 2014 - 10:25:52

czesc:) wiem, ze to glupie ale jem gdy mam ochote- czyli prawie co godzine:)

dietetyk nasunal pewna mysl i mysle, ze ma troche racji:

Jedz, gdy jesteś głodny Autor zdradza kilka rad jak poradzić sobie z nadwagą bez konieczności stosowania drastycznych diet. Pierwszym punktem na liście jego rad jest przyjmowanie pokarmów tylko wtedy, gdy jesteśmy głodni. - Nie wiesz czy jesteś głodny czy nie? To oznacza, że nie jesteś głodny, a jedynie masz na coś ochotę. Głód to proste, fizyczne uczucie odczuwalne w żołądku, które narasta stopniowo. Jedzenie staje się wtedy czymś koniecznym, równocześnie, spożycie posiłku nie wywołuje w nas poczucia winy, a jedynie samą przyjemność - tłumaczy autor poradników.
- Badania wskazują, że 70 proc. ludzi, którzy się odchudzają, koniec końców są grubsi niż przed kuracją odchudzającą.
Po drugie zaleca, aby wsłuchać się w potrzeby swojego ciała. Przyznaje, że pierwotne instynkty nie sprowadzą nas na dietetyczne manowce. - Słuchaj swojego ciała. Weźmy na przykład zwierzęta - te nie kalkulują, co mają zjeść, instynktownie wybierają pokarmy, które dostarczą im odpowiedniej ilości witamin, minerałów, białka, węglowodanów czy tłuszczów. Nasze ciało działa tak samo, niestety ten naturalny instynkt jest zaburzony przez procesy myślowe. Często jest tak, że widzimy hamburgera i nagle myślimy: "jestem głodny". Tak reakcja naszego mózgu wywołana jest przez obraz, który widzimy. W rzeczywistości nasze ciało nie potrzebuje jedzenia. Warto dostrzec różnicę między głodem, a ochotą na coś. Wtedy będziemy jedli inaczej i mniej. Co więcej, nie należy traktować jedzenia jako rozrywki, sposobu na nudę czy pocieszenia - zaleca McKenna.
- Podczas posiłku nic nie powinno nas rozpraszać - w trakcie jedzenia nie należy oglądać telewizji, siedzieć przed komputerem, czytać książki, rozwiązywać krzyżówki. Kiedy koncentrujemy uwagę na jedzeniu spożywamy mniej, czerpiemy z tego większą satysfakcję, jemy wolniej tym samym jesteśmy w stanie poczuć kiedy jesteśmy syci. Po drugie, nasze zmysły reagują na nowe doznania, dostrzegamy większą gamę smaków. Poza tym osoby, które jedzą szybko i nie koncentrują się na tym, mają tendencję do spożywania potraw o wysokiej zawartości tłuszczu, cukru i soli - zauważa autor.

co myslice? da sie schudnac na tej zasadzie 3kg??:D

zweryfikowana
Posty: 1.562
Ostrzeżenia: 1/5

dietka:)

05 sty 2014 - 10:34:51

mysle, ze to mozliwe

dietka:)

05 sty 2014 - 10:38:28

przyzwyczailam zoladek, ze jem gdy mam na cos ochote wiec moze jak go odzwyczaje to cos da!

dietka:)

05 sty 2014 - 10:39:52

bardzo przydatna informacja :) i dużo racji w tym ;)

dietka:)

05 sty 2014 - 10:51:55

przede wszystkim obsesyjne myślenie o jedzeniu jest zgubne- ile kalorii,jak duża powinna być porcja, o której kolejny posiłek itp

dietka:)

05 sty 2014 - 10:58:24

eh.. ja ciagle mysle o jedzeniu:D
jak to zmienic;/

dietka:)

05 sty 2014 - 11:14:51

Dla mnie to ściema. Swego czasu tak robiłam że jadlam jak byłam głodna czyli co 2 godziny to wychodziło 7-8 posiłków dziennie. Efekt? Mimo że jakieś strasznie wielkie posiłki to nie były to przytyłam w 2 miesiące 5kg. Później zaczęłam jeść 5 posiłków dziennie o stalych porach - bez względu na to czy byłam głodna czy nie. Wtedy faktycznie sporo schudłam....
Tak samo było w przypadku mojej mamy i kumpeli, więc ja w żadne takie artykuły nie wierzę. Każdy musi sam poznać swój organizm aby wiedzieć jak jeść żeby schudnąć.

Cytat
marcowna
przede wszystkim obsesyjne myślenie o jedzeniu jest zgubne- ile kalorii,jak duża powinna być porcja, o której kolejny posiłek itp
To kwestia przyzwyczajenia. Ja początkowo liczyłam kalorie i patrzyłam na zegarek. Teraz już odruchowo jem o stałych porach i zawsze podobnej wielkosci porcje nawet się nad tym nie zastanawiając.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-05 11:16 przez skarbek2012.

dietka:)

05 sty 2014 - 11:30:55

Nawet to mądre :)

dietka:)

05 sty 2014 - 11:31:09

Na pewno tym co warto z tego wyciągnąć jest słuchanie potrzeb swojego ciała, organizmu. Potrzeb nie zachcianek. I takie logiczne zastanowienie się czy mój organizm potrzebuje teraz właśnie teraz tego ciastka, czy raczej nie jest nam ono potrzebne.
Bo faktycznie często jemy oczami albo spełniamy swoje zachcianki. A jakby skierować się w stronę potrzeb to byłoby to bardziej w zgodzie z organizmem. Tak mi się wydaje.

dietka:)

25 sty 2014 - 12:10:40

Kochane, jeśli chciałbyście wypróbować dietę to mam do zaoferowania całość diety 3d chili w wersji pdf :)
Za 5 zł przesyłam na poczte całą zawartość. Sama dałam więcej, więc po co przepłacać. pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Oceńcie moje ciało...