Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:24:54

Witam
mam pytanie,wczoraj zaczelam swój pierwszy dzień ćwiczeń z Mel B.
no i mam zakwasy ,(duże zakwasy ;) na brzuchu u udach .i tu pytanie ,czy dalej ćwiczyć mimo ze są zakwasy czy zrobić np. dzień przerwy ? :)

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:26:22

cwiczyc

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:26:22

to zależy czy dasz radę :) ja też na początku miałam zakwasy a ćwiczę Ewe Chodakowską już 3ci tydzień i jak zmieniłam trening mam na nowo. Odpuściłam 2 dni bo nie miałam kiedy zrobić treningu i jest ok :)

zweryfikowana
Posty: 1.574
Ostrzeżenia: 1/5

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:26:30

dzień bądź dwa, daj mięśniom odpocząć

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:27:20

cwiczyc, zakwasy trzeba rozbic. zrób tyle treningu ile dasz rade i tyle

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:28:39

Jak dasz radę to ćwicz, jeśli za bardzo Cię boli to odpuść jeden dzień i ćwicz dalej:) Ja też po pierwszym dniu miałam zakwasy, ale ćwiczyłam dalej i same przeszły dzień później.

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:28:51

odpusc zeby nie przepalic miesni , miesnie potrzebuja regeneracji zeby mogły rosnąć

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:29:21

Kwas mlekowy usuwa się z mięśni na kilka godzin po treningu. To co czujesz dzisiaj i będziesz czuła jutro to mikrourazy mięśni. I nie, nie należy ćwiczyć. Twoje mięśnie się odbudują, stworzą mocniejsze wiązania ale musisz dać im czas na regenerację. jeden bądź dwa dni przerwy będą ok.
Nie ćwicz! Nie słuchaj tych, które mówią by ćwiczyć. Trening powinien być prowadzony tak, by nie dopuścić do opóźnionej bolesności mięśni i stopniowo zwiększany. Ty się przetrenowałaś. Nie ćwicz, daj mięśniom czas na regenerację. Możesz się co najwyżej spróbować porozciągać, np. jogą.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-30 14:31 przez Zuosnica.

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:31:03

e tam bez przesady. nie ma nic lepszego na zakwasy niż porządny trening

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:31:35

ok dziekuje za tyle odpowiedzi:)
mam jeszcze jedno pytanie ,ćwicze bo w sumie przeszkadza mi brzuch ,ale w tym problem ,ze wcale nie mam oponki ani jakiegos mega tłuszczu ,ale jest taki jakby wydęty .... co na to poradzić?,bo nie wiem czy ćwiczenia pomoga :(

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:32:16

jak będziesz ćwiczyć regularnie to nie będziesz miała :D tez kiedyś miałam

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:33:07

Po pierwsze nie zakwasy, bo zakwasy nie bolą. To jest opóźniona bolesność mięśniowa (DOMS) i nie ma to nic wspólnego z uwalnianiem kwasy mlekowego - to następuje do dwóch godzin po zakończeniu ćwiczen i tego nie odczuwasz.
Po drugie nie ćwiczyć. Regeneracja. I żadne tam rozbijanie :)
Regeneracja - relaks, odpoczynek, odpowiednia dieta, sen, masaże i możesz wziąć zimny prysznic.
Nie daj się nabierać na żadne tam piwa i inne teorie z kosmosu, które często pojawiają się w tego typu wątkach :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Op%C3%B3%C5%BAniona_bolesno%C5%9B%C4%87_mi%C4%99%C5%9Bni

http://emedicine.medscape.com/article/313267-overview

http://articles.elitefts.com/training-articles/dealing-with-doms/

http://sportsmedicine.about.com/cs/injuries/a/doms.htm

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:33:08

Cytat
monaliza132
ok dziekuje za tyle odpowiedzi:)
mam jeszcze jedno pytanie ,ćwicze bo w sumie przeszkadza mi brzuch ,ale w tym problem ,ze wcale nie mam oponki ani jakiegos mega tłuszczu ,ale jest taki jakby wydęty .... co na to poradzić?,bo nie wiem czy ćwiczenia pomoga :(
Może masz problemy z trawieniem?

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:34:33

ja ćwiczę regularnie i był moment , że dzień w dzień po męczących seriach ćwiczeń miałam bardzo duże zakwasy , ale ćwiczyłam dalej i po jakimś czasie ustąpiły ;)

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:35:47

Ćwiczyć ! Ruch pomaga szybciej uporac się z zakwasami. Mleczany powodujące ból mięśni zostaję stopniowo rozkładane. Przyspieszy to Twój powrót do bezbolesnego wysiłku ;)

Mój trener zawsze powtarzał, że nie wolno wteyd odpuszczać. Zacisnąć zęby i rozruszać to. Zobaczysz że w połowie treningu zapomnisz o bólu :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-30 14:37 przez merenvien.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Moje ciało- jest aż tak źle ?