Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:36:05

Zuosnica high five! :)

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:40:20

z autopsji wiem, że na zakwasy jest najlepsze małe rozciąganie, bo inaczej będą dłużej i bardziej bolesne, jednak oprócz delikatnych ćwiczeń nic więcej ;)

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:41:47

Cytat
merenvien
Mój trener zawsze powtarzał, że nie wolno wteyd odpuszczać. Zacisnąć zęby i rozruszać to. Zobaczysz że w połowie treningu zapomnisz o bólu :)
Gratuluję trenera. Pracuję na siłowni i gdyby ktoś "nade mną" usłyszał, że dopuściłam u kogoś do "zakwasów" to zmyłby mi głowę równo. Takie działanie może łatwo prowadzić do kontuzji i naderwań. Odpowiedzialny trener to taki, który potrafi dostosować trening indywidualnie do możliwości trenującego, jak go nadwyręży to .upa z niego a nie trener.
Cytat
martischa
Zuosnica high five! :)
Daj spokój... Mów do słupa a słup... wiadomo;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-30 14:43 przez Zuosnica.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:42:22

Cytat
merenvien
Ćwiczyć ! Ruch pomaga szybciej uporac się z zakwasami. Mleczany powodujące ból mięśni zostaję stopniowo rozkładane. Przyspieszy to Twój powrót do bezbolesnego wysiłku ;)

Mój trener zawsze powtarzał, że nie wolno wteyd odpuszczać. Zacisnąć zęby i rozruszać to. Zobaczysz że w połowie treningu zapomnisz o bólu :)


trener niech zajrzy do literatury i poczyta o mleczanach, może mu zostały jakieś materiały czy notatki ze studiów - o ile skończył AWF :)

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:43:41

Cytat
Zuosnica
Cytat
monaliza132
ok dziekuje za tyle odpowiedzi:)
mam jeszcze jedno pytanie ,ćwicze bo w sumie przeszkadza mi brzuch ,ale w tym problem ,ze wcale nie mam oponki ani jakiegos mega tłuszczu ,ale jest taki jakby wydęty .... co na to poradzić?,bo nie wiem czy ćwiczenia pomoga :(
Może masz problemy z trawieniem?

hmm...nie wydaje mi sie ,ale w sumie nigdy tak nie miałam .Zawsze bylam szczupła i tak nie miałam ,a teraz od jakiegos czasu mam tak dsc wydęty brzuch ale nie wiem czy ćwiczenia coś pomogą?

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:51:19

monaliza132, pomogą podkręcić metabolizm, ale przy okazji nie zapomnij jeść 5 małych posiłków dziennie, od rana zdrowe węgle (owsianka, chleb z pełnego ziarna), owoce w pierwszej połowie dnia, obiad i podwieczorek białko i łatwo przyswajalny błonnik (ryby, warzywa, kasze itd), kolacja lekka+herbata poprawiająca trawienie (rumianek, mięta, prawoślaz). Ćwiczenia rozpocznij rozgrzewką (ok. 10 min), ćwiczenia właściwe (ok. 30 min na początek) i rozciąganie (5-10 min). Jeśli ćwiczysz w domu to zawsze otwórz okno, żeby było dużo tlenu w pomieszczeniu. Tyle, z grubsza.

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 14:58:24

ok Zuosnica ,dziekuje bardzo za odpowiedz:)

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

30 sie 2013 - 15:47:36

Nie ma za co.

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

03 wrz 2013 - 19:18:14

zobacz na tej stronie, jest dobry artykuł http://mojanowafigura.pl/fitness/porady/?page=4, przeczytaj. poza tym są różne suplementy diety,które łagodzą zakwasy, najczęściej są to aminokwasy jak np.glutamina. wypita po treningu na następny dzień znacząco ułatwia życie :)

niezweryfikowana
Posty: 274
Ostrzeżenia: 4/5

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

29 kwi 2022 - 18:51:50

Ja występują zakwasy to trzeba dać sobie odpocząć. Można wziąć preparat na zakwasy i bóle mięśni salio + który polecam. zawsze kiedy mięśnie mnie bolą to go biorę i ból mija

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

09 paź 2023 - 10:46:29

Spróbuj też tego - https://hop-sport.pl/drazki/
Fajnie kształtuje sylwetkę, pomaga schudnąć, poprawia siłę.
Ogólnie taka aktywność robi kolosalną różnicę.
Ale w praktyce kwestia taka, co komu odpowiada.

niezweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 6/5

zakwasy czy dalej ćwiczyć?

09 lut 2024 - 12:28:55

To ja od siebie wspomnę też o karnozynie:
https://karnozyna.com
Główną rolą karnozyny jest wspieranie wydajności wysiłku fizycznego poprzez zwiększenie poziomu kwasu L-karnozynowego w mięśniach. Karnozyna może opóźniać początek zmęczenia mięśniowego poprzez zmniejszenie kumulacji kwasu mlekowego, który powstaje w wyniku intensywnego wysiłku fizycznego. Dzięki temu sportowcy mogą wydłużyć czas trwania intensywnego wysiłku i poprawić swoją wydolność.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Moje ciało- jest aż tak źle ?