Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

operacja oczu

23 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

tatuaż na stopie PIELĘGNACJA

31 lip 2013 - 22:01:58

jak pielęgnowac tatuaz na stopie? ile dni musze miec zawiniety w folie ,czy zawijac na noc czy w laczkach mozna chodzic normalnie bez folii , jakie maści stosowac , po jakim czasie moge się kąpac na basenie, jeziorze itd oraz opalac PROSZE O ODPOWIEDZI JUTRO IDE ROBIC TATUAZ :))

tatuaż na stopie PIELĘGNACJA

31 lip 2013 - 22:04:20

dlaczego akurat teraz? lato nie jest najkorzystniejszym okresem na robienie jakiegokolwiek tatuażu

tatuaż na stopie PIELĘGNACJA

31 lip 2013 - 22:04:41

jak jutro idziesz robić to się wszystkiego dowiesz :) ja używałam alantan plus, ale nie zawijałam żadną folią - pierwsze słysze

tatuaż na stopie PIELĘGNACJA

31 lip 2013 - 22:05:33

kwestia tego jak pokieruje cie ktos kto ZROBI CI tatuaz, kazdy ma inny sposob, jedni mowia ze trzymac 3 dni w folii, inni kaza po 2-3 h zdejmowac folie i tylko smarowac balsamem, jeszcze inni mowia zeby smarowac bephantenem albo alantanem, osoba ktora bedzie robila Ci tatuaz, z pewnoscia Cie o tym POINFORMUJE :)
ja jestem w trakcie konczenia rekawa i akurat u tej osoby po kazdym dziabanym odcinku zawija mi w folie i po 2-3 h mam zdjac folie i smarowac samym balsamem :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-31 22:10 przez XxAtmospherexX.

tatuaż na stopie PIELĘGNACJA

31 lip 2013 - 22:06:49

Ogólnie to tatuaże najlepiej się robi na jesień bo lepiej się goją, no i nie trzeba ukrywać ich przed słońcem. Opalać kiedy można wytatuowane miejsce? Hmm, po około miesiącu. Ja już nie pamiętam, ale folię nosiłam przez ok 2/3 dni, przemywając ranę wodą z mydłem, co 4/5 h. I później smarowałam już maścią. Zresztą w salonie Ci wszystko powiedzą ;-))) Bynajmniej powinni hehe;-p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-31 22:08 przez Olajjka.

zweryfikowana
Posty: 1.574
Ostrzeżenia: 1/5

tatuaż na stopie PIELĘGNACJA

31 lip 2013 - 22:08:39

Cytat
lidiarafinska
dlaczego akurat teraz? lato nie jest najkorzystniejszym okresem na robienie jakiegokolwiek tatuażu

niezweryfikowana
Posty: 710
Ostrzeżenia: 1/5

tatuaż na stopie PIELĘGNACJA

31 lip 2013 - 22:09:59

Cytat
Emileczkaa92
Cytat
lidiarafinska
dlaczego akurat teraz? lato nie jest najkorzystniejszym okresem na robienie jakiegokolwiek tatuażu

bo między innymi , rane masz na wierzchu co sprzyja szybszemu gojeniu a nie żeby gniła w bucie czy tez w skarpecie :)
Cytat
Olajjka
Ogólnie to tatuaże najlepiej się robi na jesień bo lepiej się goją, no i nie trzeba ukrywać ich przed słońcem. Opalać kiedy można wytatuowane miejsce? Hmm, po około miesiącu. Ja już nie pamiętam, ale folię nosiłam przez ok 2/3 dni, przemywając ranę wodą z mydłem, co 4/5 h. I później smarowałam już maścią. Zresztą w salonie Ci wszystko powiedzą ;-))) Bynajmniej powinni hehe;-p


moim zdaniem na wiosne :) gdzie stope ubiera się lżejsze buty , wręcz odkryte :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-31 22:11 przez megamaga.

tatuaż na stopie PIELĘGNACJA

31 lip 2013 - 22:10:55

hm. ja folię nosiłam prawie dwa tygodnie ;DD. kupiła u gościa co dziubał mi tatuaż specjalną maść i za każdym razem smarowałam, po przemyciu wodą z mydłem i bum folia xDDD po prostu przez jakiś czas trzeba unikać kontaktu z bieżącą wodą. no i na słoneczko tez trzeba uważać. :)

tatuaż na stopie PIELĘGNACJA

31 lip 2013 - 22:11:45

Tatuażysta wszystko Ci powie. Chociaż lato to nie jest dobry moment na tatuaż na stopie, chodzisz w odkrytych butach, plaża itp. Radziłabym poczekać.

tatuaż na stopie PIELĘGNACJA

31 lip 2013 - 22:17:43

lato mi sie wydaje ze jest ok , bo nie nosi sie skarpetek , zabudowanych butów itd

tatuaż na stopie PIELĘGNACJA

31 lip 2013 - 22:21:02

Cytat
megamaga
Cytat
Emileczkaa92
Cytat
lidiarafinska
dlaczego akurat teraz? lato nie jest najkorzystniejszym okresem na robienie jakiegokolwiek tatuażu

bo między innymi , rane masz na wierzchu co sprzyja szybszemu gojeniu a nie żeby gniła w bucie czy tez w skarpecie :)
Cytat
Olajjka
Ogólnie to tatuaże najlepiej się robi na jesień bo lepiej się goją, no i nie trzeba ukrywać ich przed słońcem. Opalać kiedy można wytatuowane miejsce? Hmm, po około miesiącu. Ja już nie pamiętam, ale folię nosiłam przez ok 2/3 dni, przemywając ranę wodą z mydłem, co 4/5 h. I później smarowałam już maścią. Zresztą w salonie Ci wszystko powiedzą ;-))) Bynajmniej powinni hehe;-p


moim zdaniem na wiosne :) gdzie stope ubiera się lżejsze buty , wręcz odkryte :)


Wiosna lub jesień, zależy w jakim miejscu tatuaż ;-)

tatuaż na stopie PIELĘGNACJA

31 lip 2013 - 22:21:37

Cytat
MILKA14101994
hm. ja folię nosiłam prawie dwa tygodnie ;DD. kupiła u gościa co dziubał mi tatuaż specjalną maść i za każdym razem smarowałam, po przemyciu wodą z mydłem i bum folia xDDD po prostu przez jakiś czas trzeba unikać kontaktu z bieżącą wodą. no i na słoneczko tez trzeba uważać. :)

pewnie dlatego goił ci się 2 tygodnie :)
ja też pierwszy tatuaż robiłam u 'specjalisty' polecającego folie- mały tatuaż na stopie goił mi się 1,5 tygodnia... 2 robiłam u świetnego gościa i tatuaż 10 razy większy wygoił mi się bez tej chorej foli w 4 dni...

polecam sprawdzic,wypytac do znudzenia,zameczyc i dopiero wtedy decydowac się na cokolwiek...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-31 22:22 przez GaBrYsiAa1996.

niezweryfikowana
Posty: 710
Ostrzeżenia: 1/5

tatuaż na stopie PIELĘGNACJA

31 lip 2013 - 22:27:27

Cytat
GaBrYsiAa1996
Cytat
MILKA14101994
hm. ja folię nosiłam prawie dwa tygodnie ;DD. kupiła u gościa co dziubał mi tatuaż specjalną maść i za każdym razem smarowałam, po przemyciu wodą z mydłem i bum folia xDDD po prostu przez jakiś czas trzeba unikać kontaktu z bieżącą wodą. no i na słoneczko tez trzeba uważać. :)

pewnie dlatego goił ci się 2 tygodnie :))nego
ja też pierwszy tatuaż robiłam u 'specjalisty' polecającego folie- mały tatuaż na stopie goił mi się 1,5 tygodnia... 2 robiłam u świetnego gościa i tatuaż 10 razy większy wygoił mi się bez tej chorej foli w 4 dni...

polecam sprawdzic,wypytac do znudzenia,zameczyc i dopiero wtedy decydowac się na cokolwiek...



tez jestem tego zdania zeby lepiej zapytac specjaliste :)

choc ja mam 3 tatuaze robione w przeciągu 15 lat, i

pierwszy miałam bez foli i bez zadnej masci (czarny)- do dzis jest w takim samym stanie jak z przed 15 lat :)

drugi robiłam 11 lat temu tez bgez foli ale za to duzo miałam alantanu (czarny) i tez nic nie zmienił sie :)

trzeci mam juz 4 rok z folia i alantanem (kolorowy)- tez nie zminił sie :)


a te z folia faktycznie goił się dłużej :( (mi wmówiono ze jak sie robi kolorowe to wtedy sie kładzie folie choc moja kolzeanka ma dwa tatu kolorowe i bez foli i bez masci i ma je fajne :)

tatuaż na stopie PIELĘGNACJA

31 lip 2013 - 23:29:02

Cytat
megamaga


pierwszy miałam bez foli i bez zadnej masci (czarny)- do dzis jest w takim samym stanie jak z przed 15 lat :)

drugi robiłam 11 lat temu tez bgez foli ale za to duzo miałam alantanu (czarny) i tez nic nie zmienił sie :)

trzeci mam juz 4 rok z folia i alantanem (kolorowy)- tez nie zminił sie :)


a te z folia faktycznie goił się dłużej :( (mi wmówiono ze jak sie robi kolorowe to wtedy sie kładzie folie choc moja kolzeanka ma dwa tatu kolorowe i bez foli i bez masci i ma je fajne :)

Ja mialam 6 tatuazy tak jak u Ciebie przy przy drugim sama masc alantan, potem kolejne bez masci ale za to kazal mi folie dluzej trzymac i teraz obecny tez bez niczego, ale mam nawilzac balsamem.
Tak jak mowie to kwestia tego jakiego sposobu uzywa tatuazysta :)

tatuaż na stopie PIELĘGNACJA

01 sie 2013 - 14:38:26

Jakie 4 dni gojenia? Miesiąc to minimum ile goi się tatuaż.
To, że nic się nie sączy, naskórek zszedł nie oznacza pełnego wygojenia.
Z folią czy bez nie ma znaczenia.

Alantanu nie polecam, zmieniono skład, maść zrobiła się po prostu gówniania.
Zdecydowanie lepszy jest Bepanthen.

Ja preferuję gojenie z folią przez pierwsze 2-3 dni.
Folia eliminuje powstawanie strupków. Całe osocze i naskórek ładnie schodzi pod folią przez te parę pierwszych dni. I dlatego na ten czas folia powinna być. W tym czasie przemywanie co 3-4 godziny chłodną wodą z mydłem, najlepiej antybakteryjnym lub takim z jak najmniejsza ilością chemii, niech chwilę pooddycha przez jakiś czas, potem delikatna warstwa maści i znów folia. Pilnowanie, aby tatuaż się nie zapocił. Po tych dniach już bez folii wystarczy tylko nawilżać, pilnować, aby tatuaż nie był suchy. Dopóki skóra błyszczy, wygląda jakby była naciągnięta, jest inna w dotyku, nie jest taka jak skóra bez tatuażu, tzn że jeszcze się goi.
No i na pewno nie żadne balsamy, mają one sporo różnych substancji, które mogą podrażnić świeżo wytatuowną skórę, nawet spowodować alergię.

No i nie wystawianie świeżego tatuażu na słońce.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

srebro