Obecnie rozmawiamy o:

Montaż Klimatyzacji

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mam nadzieje ze watek jest w dobrym miejscu poniewaz chodzi mi wlasnie o wyglad estetyczny brzucha....

Dziewczyny za 3 miesiace zostane mama ale mam dosc duzy dylemat. Niemal od samego poczatku moj lekarz prowadzacy sugeruje mi cesarke, na kazdej wizycie wracamy do tego tematu. Jestem filigranowa kobieta, zachodzac w ciaze wazylam 43-44kg mam z natury waskie biodra ale problemem jest przede wszystkim to ze nawet delikatne badanie dopochwowe mi sprawialo tak silny bol ze doslownie krzyczalam, przy stosunkach tez mialam ten problem ale wiadomo emocje i natura robi swoje, pomaga kobiecie...;) jednak gdy podchodze do badania tak po prostu to dla mnie to na prawde silny bol... lekarz mowi ze nie chce narazic mnie na to co moge przezyc podczas porodu naturalnego, co wazne zalezy mi by to on odebral porod a problem jest w tym ze choc to absurdalne wedlug mnie to w szpitalu w ktorym on pracuje nie ma podobno znieczulenia przy porodzie naturalnym..;/ sadzilam ze juz wszystko mam zaplanowane, prywatna sale, polecona polozna z poza szpitala bo z tymi ktore tam pracuja po 2 wizytach w sytuacjach awaryjnych nie chce miec nic wspolnego... lekarza, no i to znieczulenie bo sadzilam ze to normalne ze ono bedzie. Niestety moja wizja runela i zaczynam coraz powazniej ta cesarke rozpatrywac. Mimo ze oczywiscie dzidzius jest najwazniejszy to nie ukrywam ze moje cialo zawsze bylo dla mnie czym niezwykle istotnym i nie chce sie wstydzic tego jak wygladam... chcialabym za rok w wakacje wyjsc z moim malenstwem na plaze i byc dumna mamusia ktora jest tez atrakcyjna kobieta...;) Czy Wasze brzuchy po cesarskim cieciu wrocily do siebie? Do stanu w ktorym byly przed cc? Czy nie zostaje taka nieladna skora w okolicy blizny? Co robilyscie aby tak bylo?? Prosze o kazda rade bo jest to dla mnie na prawde wazne a czasu mam juz coraz mniej na decyzje..

Moja urodziła tydzien temu, jak narazie ma okropnie siny brzuch :(

niezweryfikowana
Posty: 302
Ostrzeżenia: 1/5

bierz cesarke :) potem dieta + ćwiczenia i bedzie dobrze :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-26 20:53 przez FashionNastka.

ja miałam cesarkę pół roku temu. Jeśłi chodzi Ci o bliznę - jest ukryta, ja mam ją na lini włosów - nawet pod najbardziej skąpymi majteczkami jej nie widać. Po kilku tygodniach była całkowicie zagojona, jasna 10 cm pozioma kreska.
Reszta jeśli chodzi o brzuch - nie ma różnicy czy to CC czy naturalny. Brzych identycznie się wchłania bo podawana jest oksytocyna na obkurczenie macicy.
Ja miałam CC z powodu położenia pośladkowego płody, jestem baardzo zadowolona i następne dziecko też chcę urodzić przez CC.

Cytat
ikus118
Moja urodziła tydzien temu, jak narazie ma okropnie siny brzuch :(


Siny brzuch???? Kurczę to może to trzeba skonsultować z lekarzem - bo przyznam całkiem szczerze, że ja od razu po CC nie miałam nic sinego, ani po dniu, ani po tygodniu :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-26 20:55 przez kklaudiaa.

Po cesarce delikatny brzuch byl ale z dnia na dzien ubywalo kilogramow jak to przy połogu,smaruj sie,dbaj to wroci do normy moj po 2 porodach jest fajny i nie widac ze rodzilam,do tego mam malutka zadbana blizne,ktora obsesyjnie odkazalam takim srodkiem jak w szpitalu maja i git

zweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 4/5

Ja miałam cesarkę, ze względu na zagrożone zycie dzidziusia. I nie rozumiem jak możesz na to w ten sposób patrzec? Uważam że po porodzie naturalnym brzuszek szybciej wraca do swojego stanu. Po cesarce nie wolno Ci dźwigać niczego co waży więcej niz maleństwo, brzuszek boli i to wcale nie tak rzadko w miejscu rany = odczuwasz dość duzy dyskomfort. Z ćwiczeniami, itp. musisz sie wstrzymać do czasu aż ciałko w środku sie zagoi. Zastanów się...
Ja żałowałam że nie mogłam mojej córuni sama urodzić, ale najważniejsze jest dla mnie jej życie:)
I jeszcze jedno blizna to tak naprawdę wielka pamiątka po tym dzidziusiu.
Nie rozumiem Twojego podejścia, bo ok boisz się bólu ale ważniejsze dla Ciebie jest Twoje ciało czy dzidziuś?

Ja również miałam cesarkę, tylko ja miałam to szczęście, że jak po 2 tygodniach wyszłam na ulicę to w spodniach sprzed ciąży, ZERO brzucha... A to wszystko wydaje mi sie, że przez karmienie... :) Piersią :) Po ciąży ważyłam 8 kg mniej... Tylko lekka kreska pod brzuszkiem od cięcia.. tyle mi zostało po cesarce... Na plaże nikt tego nie widzi :) Bo majteczki zasłaniają :)

boje sie bo wyczytalam gdzies na jakims forum dla kobiet w ciazy ze czasem miesnie sa tak rozciagniete ze nie ma mowy o powrocie do stanu w ktorym brzuszek byl przed ciaza... podobno dochodzi do zerwania miesni czy cos w tym stylu, wiem ze w internecie pisza wiele roznych rzeczy niekoniecznie zgodnych z prawda dlatego chce sie upewnic... wiecie ogladam te wszystkie programy o placzacych kobietach z wielkimi brzuchami po ciazach ze wpadam w paranoje:(

To zależy kto i jak ci je wykona. Mam koleżankę u której blizny praktycznie wogóle nie widać jest cieniutka i ładnie zagajona, moja bratowa miała strasznie zszyty brzuch wielka i krzywa blizna, która nie chciała się goić, ale obydwie maja tak nisko, ze nawet w bikini jej nie widać :)

Przytyłam w ciąży ponad 25 kg. Mój brzuszek jest teraz w stanie idealnym, miałam cc. Z tym że wiadomo, zeby wyglądał dobrze potrzeba na to troszke czasu niestety.

A dodam że mniej więcej przez rok po cesarce miałam stwardnienie tak jakby pod skórą - tam gdzie było cięcie, na moich płaściuchu widać było taką górkę wokół blizny, ale wszystko znikło i jest jak ajbardziej ok :)

Cytat
baqska93
Ja miałam cesarkę, ze względu na zagrożone zycie dzidziusia. I nie rozumiem jak możesz na to w ten sposób patrzec? Uważam że po porodzie naturalnym brzuszek szybciej wraca do swojego stanu. Po cesarce nie wolno Ci dźwigać niczego co waży więcej niz maleństwo, brzuszek boli i to wcale nie tak rzadko w miejscu rany = odczuwasz dość duzy dyskomfort. Z ćwiczeniami, itp. musisz sie wstrzymać do czasu aż ciałko w środku sie zagoi. Zastanów się...
Ja żałowałam że nie mogłam mojej córuni sama urodzić, ale najważniejsze jest dla mnie jej życie:)
I jeszcze jedno blizna to tak naprawdę wielka pamiątka po tym dzidziusiu.
Nie rozumiem Twojego podejścia, bo ok boisz się bólu ale ważniejsze dla Ciebie jest Twoje ciało czy dzidziuś?

zostajac mama nie przestaje byc kobieta. moje cialo zawsze bylo i bedzie wazne, uwierz dziecko jest teraz dla mnie najwazniejsze na swiecie, nie przechodze latwo ciazy, wiele razy ladowalam w szpitalu w nocy bo cos sie dzialo... ale chce byc szczesliwa matka i szczesliwa kobieta i uwazam ze mam do tego pelne prawo.

niezweryfikowana
Posty: 302
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
baqska93
Nie rozumiem Twojego podejścia, bo ok boisz się bólu ale ważniejsze dla Ciebie jest Twoje ciało czy dzidziuś?
Przecież od cc dziecku sie nic nie stanie. Nie znosze takiego podejścia, że jak kobieta jest w ciązy to nie ma prawa myśleć o sobie, tylko o dziecku :/

Nie ma co patrzec na to co pisza w necie,zdania zawsze beda podzielone,kazda miala inaczej

Cytat
pawlo2202
Ja również miałam cesarkę, tylko ja miałam to szczęście, że jak po 2 tygodniach wyszłam na ulicę to w spodniach sprzed ciąży, ZERO brzucha... A to wszystko wydaje mi sie, że przez karmienie... :) Piersią :) Po ciąży ważyłam 8 kg mniej... Tylko lekka kreska pod brzuszkiem od cięcia.. tyle mi zostało po cesarce... Na plaże nikt tego nie widzi :) Bo majteczki zasłaniają :)


szczesciara;) przyznam ze tez na to licze, na ten moment przytylam 4kg, jstesmy w 6 miesiacu ciazy, dokladniej w 2 polowie 6 miesiaca, tyje powoli, dbam o brzuszek wiec nie bede miala ogromu kilogramow do zgubienia ale cc to powazny zabieg i tego sie boje ze jego konsekwencje sa troche jak niespodzianka, niekiedy przykra.
Cytat
FashionNastka
Cytat
baqska93
Nie rozumiem Twojego podejścia, bo ok boisz się bólu ale ważniejsze dla Ciebie jest Twoje ciało czy dzidziuś?
Przecież od cc dziecku sie nic nie stanie. Nie znosze takiego podejścia, że jak kobieta jest w ciązy to nie ma prawa myśleć o sobie, tylko o dziecku :/

tez nigdy tego nie zrozumiem....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-26 21:09 przez MyselfandI22.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Fitness.