Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

moj brzuch...

29 mar 2013 - 13:48:58

Witam, mam pytanie.
Dlaczego jak ćwiczę, wyraźnie czuję, że pracuje tylko prawa strona mięśni brzusznych?? Na zdjęciach również widać, że głównie rozwija się prawa strona. Dodam, że ćwiczę a6w..Co robię nie tak? :c


moj brzuch...

29 mar 2013 - 13:52:03

ja tam nie widzę różnicy między lewą a prawą stroną :)

moj brzuch...

29 mar 2013 - 13:54:15

a robisz ćwiczenia symetrycznie jedną i drugą nogą?

moj brzuch...

29 mar 2013 - 14:05:15

Tak. Tyle, że gdy unoszę prawą nogę czuję mięśnie prawej strony i gdy unoszę lewą również to samo... ;/

moj brzuch...

29 mar 2013 - 14:06:24

jak długo ćwiczysz? Masz obecnie może zakwasy? Może mięśnie z lewej strony są mocniejsze, więc mniej je czujesz w trakcie ćwiczeń?

moj brzuch...

29 mar 2013 - 14:10:19

Cytat
nicolenkaa
jak długo ćwiczysz? Masz obecnie może zakwasy? Może mięśnie z lewej strony są mocniejsze, więc mniej je czujesz w trakcie ćwiczeń?

Cwiczyłam 6 dni jakieś dwa tygodnie temu i teraz stwierdziłam, że do nich powracam i ćwiczę dopiero drugi dzień. Zakwasów nie mam, ale wcześniej delikatne miałam. I całkiem możliwe, że są mocniejsze i mniej je czuje,ale w takim razie dlaczego są również mniej widoczne?

moj brzuch...

29 mar 2013 - 14:12:08

też nie widzę różnicy.

moj brzuch...

29 mar 2013 - 14:13:17

mogą być silne ale mniej ukształtowane. A jak są mocniejsze, to słabiej reagują na ćwiczenia, więc dłuższy czas będzie im potrzebny na wyrzeźbienie.
Ćwicz dalej, tylko zwracaj uwagę na to, jak układasz nogi i ręce. Może z prawej strony robisz ćwiczenia dokładniej, opuszczasz nogę niżej, albo skręcasz się w klatce piersiowej mocniej przy prawym łokciu itp.
a i jeszcze jedno - może zaczynasz zawsze serię od tej samej strony? Czasem przez to jedna strona robi wrażenie pracującej mocniej :) Możesz spróbować zaczynać raz od lewej, raz od prawej :) np. jednego dnia prawa strona zaczyna, drugiego dnia lewa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-29 14:16 przez nicolenkaa.

moj brzuch...

29 mar 2013 - 14:15:17

może masz skrzywienie kręgosłupa i ćwiczysz "bardziej" na jedną stronę.

moj brzuch...

29 mar 2013 - 14:17:16

Cytat
tori66611
może masz skrzywienie kręgosłupa i ćwiczysz "bardziej" na jedną stronę.

tez o tym pomyślałam, ale autorka pewnie by o tym wiedziała i wtedy powód byłyby dość oczywisty :)

moj brzuch...

29 mar 2013 - 14:18:01

Właśnie też myślałam, o tym, że mam skrzywienie kręgosłupa...
No nic, pójdę do lekarza, sam oceni czy te skrzywienie mam i będę kombinowała dalej :) Dziękuję za odpowiedzi :)

Cytat
nicolenkaa
Cytat
tori66611
może masz skrzywienie kręgosłupa i ćwiczysz "bardziej" na jedną stronę.

tez o tym pomyślałam, ale autorka pewnie by o tym wiedziała i wtedy powód byłyby dość oczywisty :)

No właśnie kurcze nie wiem, nigdy nie miałam problemów z kręgosłupem i zawsze lekarki twierdziły, że kręgosłup mam prosty :) A z racji takiej, że dawno już nie miałam sprawdzanego kręgosłupa to mogło się coś pokrzywić :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-29 14:19 przez krushers22.

moj brzuch...

29 mar 2013 - 14:26:00

Taka budowa mieśni. To nie wina ćwiczen, ale kwestia genetyki, tak jest i już :) Nie masz co się przejmować, nie wiele ludzi ma tak na prawdę równe ułozenie miesni brzusznych i czesto zdarzaja sie nierówne kaloryferki.

moj brzuch...

29 mar 2013 - 14:35:05

Rozciągasz się po ćwiczeniach?
Proponuję Ci takie ćwiczenie: usiądź na podłodze, nogi unieś do góry, proste plecy odchyl do tyłu - tak, żeby nie stracić równowagi. Weź hantla (może być obciążnik albo butelka z wodą) i trzymając go w obu rękach przekładaj raz na jedną, raz na drugą stronę ciała. Podpatrzyłam to ćwiczenie u Mel B (10 min brzuch, do obejrzenia na youtube). Jest fajne, bo oddziałuje równomiernie na mięśnie skośne brzucha i utrzymujesz nimi równowagę.

moj brzuch...

30 mar 2013 - 00:22:31

Cytat
Zuosnica
Rozciągasz się po ćwiczeniach?
Proponuję Ci takie ćwiczenie: usiądź na podłodze, nogi unieś do góry, proste plecy odchyl do tyłu - tak, żeby nie stracić równowagi. Weź hantla (może być obciążnik albo butelka z wodą) i trzymając go w obu rękach przekładaj raz na jedną, raz na drugą stronę ciała. Podpatrzyłam to ćwiczenie u Mel B (10 min brzuch, do obejrzenia na youtube). Jest fajne, bo oddziałuje równomiernie na mięśnie skośne brzucha i utrzymujesz nimi równowagę.

Oo, dziękuję, chętnie skorzystam z tych ćwiczeń :)

niezweryfikowana
Posty: 227
Ostrzeżenia: 5/5

moj brzuch...

30 mar 2013 - 06:04:49

Bardzo ładny brzuch tez nad takim pracuje

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Piekąca skóra.