Obecnie rozmawiamy o:

dieta i trening

gorący temat

Klimatyzacja w bloku

godzinę temu

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 1/5

Depilator laserowy

11 mar 2013 - 16:33:24

Czy któraś używa depilatora laserowego? Sporo ich w necie tylko ciekawe jak ze skutecznością. Upatrzyłam sobie taki http://www.vitalab.pl/70,rio-l(...)ir-remover.html tylko ciekawe jakie tak naprawdę to daje efekty. Może ktoś używa i może mi jakiś doradzić ?

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 1/5

Depilator laserowy

12 mar 2013 - 14:47:09

Cytat
lepka21
Czy któraś używa depilatora laserowego? Sporo ich w necie tylko ciekawe jak ze skutecznością. Upatrzyłam sobie taki http://www.vitalab.pl/70,rio-l(...)ir-remover.html tylko ciekawe jakie tak naprawdę to daje efekty. Może ktoś używa i może mi jakiś doradzić ?


Witaj,
podrzucam kilka informacji ogólnych o skuteczności depilacji laserowej ;-)


Selektywna fototermoliza to istota działania lasera na mieszki włosowe. Te struktury mieszka włosowego, które mają w swoim składzie melaninę, pochłaniają światło lasera, które następnie zamieniane jest na energię cieplą.

Ciepło degraduje elementy włosa, które powodują jego wzrost, a tym samym niszczy włos wraz z mieszkiem włosowym. Destrukcja włosa jest najefektywniejsza, gdy znajduje się on w fazie wzrostu, zwanej anagenem. Inne fazy wzrostu włosa, czyli faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen), nie podlegają optymalnemu działaniu lasera.


Z tego względu należy wykonać serię minimum 4 zabiegów, powtarzanych co 4-12 tygodni w zależności od depilowanej partii ciała. Po wykonaniu niezbędnej ilości zabiegów porost włosów zostaje zahamowany na okres od 2 do 5 lat.

Po tym czasie włosy zaczynają powoli odrastać, są jednak jaśniejsze, cieńsze, rzadsze i mniej widoczne, niż były przed ich laserowym usunięciem. Efekty depilacji można utrwalić, poddając się zabiegowi przypominającemu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kobieta... umięśniona?