Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Trądzik u dorosłych :(((

24 mar 2014 - 18:42:15

też mAm problem z trądzikiem, mam 21 lat ... stosowałam różne maści,kremy na trądzik z apteki i nic mi nie pomaga :(

Trądzik u dorosłych :(((

24 mar 2014 - 18:51:45

po prostu idź do demratologa.
Ja mam 25 lat i jedną maść dzialającą cuda, ale na receptę.

Trądzik u dorosłych :(((

24 mar 2014 - 18:56:40

Polecam wizytę u dermatologa (mimo wszystko ponownie) i endokrynologa ponieważ problemy skórne mogą mieć przyczynę w zaburzonej gospodarce hormonalnej i innych kwestiach na które pomoże endokrynolog właśnie.

Trądzik u dorosłych :(((

24 mar 2014 - 18:57:04

Cytat
bunnything
ja mam to samo z tym że na szczęce i brodzie. W innych miejscach mam czystą cerę ale broda wygląda jak poparzona bo nawet pod makijażem bąble się odznaczają. U mnie nawet antykoncepcja nie pomaga i nic się nie da z tym zrobić, dosłownie.

Znam ten ból i mam podobnie tylko mi zaczyna się od jakiś' wągrów', kaszaków (nie wiem nawet jak to nazwać. mniej więcej jest takie kilka dni a później z tego robią mi się mega syfki i nie da się tego wyplenić ;/ a ja już mam dość nie jem słodyczy ani chipsów i już nie mam siły z tym walczyć.

Trądzik u dorosłych :(((

24 mar 2014 - 19:02:44

ja przestałam używać tylu zbyt inwazyjnych kosmetyków, zmieniłam żele do kąpieli na białe bambino, nie jem czekolady (w miarę możliwości), ni e piję browarów, palę jak smok i wiecznie zapominam o zmyciu makijażu przed snem... ale duzo się ruszam, jestem spokojna i zadowolona... nadmiar peelingów, żeli i innego szajsu wcale nie jest dobry dla skóry, bo jest wiecznie podrażniona co wspomaga powstawanie stanów zapalnych. świetny jest tez podkład z aa, bezzapachowy, antybakteryjny i hipoalergiczny. Nie zatyka az tak porów, a delikatnie pomoga skórze wrócić do odpowiedniego stanu...

no chyba, że to problem jak z "chłopaki nie płaczą", wtedy warto katowac swojego chłopa w łożku, aż wszystkie toksyny wyparują razem z potem:) to chyba najprzyjemniejsza metoda walki z trądzikiem

Trądzik u dorosłych :(((

24 mar 2014 - 19:08:51

Ja niestety też borykałam się z problemem trądziku a mam 30 lat, ale od trzech miesięcy używam żelu o nazwie skinoren i w moim przypadku jest bardzo skuteczny, po pierwszym miesiącu było pogorszenie ponieważ wszystkie niedoskonałości zaczeły wychodzić ale teraz jest super. Czytałam wiele pozytywnych opinii na temat tego żelu, jest dostępny w aptece bez recepty.

Trądzik u dorosłych :(((

24 mar 2014 - 19:58:40

Te miałam skinoren i byłam zadowolona ale póki działał to działał a potem już przestał i nic nie pomagał, a i tak mi nigdy nie dał takiego efektu jak mi dał atrederm.

Trądzik u dorosłych :(((

09 lut 2015 - 20:03:05

Niestety mnie ten problem też dotyczy ostatnio słyszałam dobre opinie o kremie Pellevita, ktoś z was coś o tym słyszał?

Trądzik u dorosłych :(((

09 lut 2015 - 20:45:58

u mnie taki tradzik pojawil sie przez chwile kiedy jadlam wszystko jak leci. czyli ogolnie niezdrowo sie odzywialam. takie bolace guzki. na szczescie jak wrocilam do zdrowych nawykow zywieniowych to zniknely.

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 6/5

Trądzik u dorosłych :(((

15 lis 2018 - 15:15:39

Polecam kurację produktami konopnymi. Mają naturalny skład i bardzo skuteczne działanie. Ja stosowałam maść konopna i bardzo mi pomogla. Co najważniejsze nie przesusza skóry, nawilża ją i pielęgnuje. Wiecej możesz sprawdzić na Konopnymarket, mają duży wybór kosmetyków do pielęgnacji skóry z problemami.

Trądzik u dorosłych :(((

15 lis 2018 - 15:20:56

Hej, ja podjęłam się programu odżywczego, trwa on 4 miesiące i jestem zadowolona, ponieważ uzupełniam swoje posiłki o naturalne suplementy i nie mam problemów z cerą, do tego świetnie się czuje i mam zdrowsze włosy, które nie wypadaja juz garściami. Znam dziewczyny, które też miały problem z trądzikiem i ten program pomógł im, ich cera jest teraz zdrowa a trądzik nie powraca. Odezwij się do mnie na priv. To napiszę Ci więcej informacji o tym :D

Trądzik u dorosłych :(((

10 sty 2019 - 15:50:01

Piszecie o dermatologach i diecie, na mnie póki co ani to ani to nie działa :( Oczywiście nie zachęcam nikogo do przestania chodzenia do lekarza, po prostu to nie zawsze wystarcza niestety... Z drugiej strony na własną rękę też jest ciężko. Przez te lata już się nauczyłam czytać składy i to jest trochę dołujące, jak się jest świadomym ile się ładuje substancji, które robią więcej szkody niż pożytku. SLSy w kosmetykach dla skory nadwrażliwej, serio? Znacie może coś dobrego nawilżającego ale niezapychającego porów? Cena w granicach rozsądku. Może być z apteki.

Trądzik u dorosłych :(((

11 sty 2019 - 11:33:57

kitty26 napisz jaki masz trądzik, w jakim nasileniu i jak wygląda Twoja pielęgnacja bo tak w ciemno to trudno coś powiedzieć. ja opanowałam w miarę wysyp zaskórników, może będę umiała coś doradzić :)

a beznadziejne składy to nie tajemnica. niskie koszty, wiadomo. inna sprawa, że mi się wydawało że wszystko mnie zapycha, a koniec końców nie była to zawsze wina tylko kosmetyków.

Trądzik u dorosłych :(((

17 sty 2019 - 11:41:13

No więc mam na policzkach i brodzie dużo małych grudek, które najbardziej widać pod słońce. Buzia wygląda na chropowatą. Nie mam pryszczy z ropą ale przed miesiączką wychodzą mi kulki pod skórą i potrafią tak siedzieć nawet 2 tyg :/
Używam do mycia żelu Isana (niebieski), tonik matujący Natura Estonica, na noc krem Pharmaceris z kwasem migdałowym i rano żel aloesowy. Do tego raz w tygodniu pastę z liściami manuka.

Trądzik u dorosłych :(((

18 sty 2019 - 13:50:48

Cytat
kitty26
No więc mam na policzkach i brodzie dużo małych grudek, które najbardziej widać pod słońce. Buzia wygląda na chropowatą. Nie mam pryszczy z ropą ale przed miesiączką wychodzą mi kulki pod skórą i potrafią tak siedzieć nawet 2 tyg :/
Używam do mycia żelu Isana (niebieski), tonik matujący Natura Estonica, na noc krem Pharmaceris z kwasem migdałowym i rano żel aloesowy. Do tego raz w tygodniu pastę z liściami manuka.
przede wszystkim wywal tę ziaję. jak masz trądzik to peelingiem mechanicznym będziesz roznosić bakterie... a ten ma jeszcze silny detergent wysoko w składzie, więc na dłuższą metę może mocno wysuszyć. jak chcesz się złusczać to wybierz coś enzymatycznego :)
no i na rano sam żel aloesowy to za mało. do humektantów zawsze dajemy coś nawilżającego, bo inaczej skóra może być ściągnięta. jakiś nie za ciężki krem możesz nałożyć od razu po żelu.

na pierwszy rzut oka nie jest źle, ale masz sporo produktów, które mogą Cię przesuszać, a to wcale nie jest takie dobre. bo wtedy skóra się jeszcze szybciej przetłuszcza jako reakcja obronna.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Solarium