Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Trądzik u dorosłych :(((

09 mar 2013 - 14:40:58

Mam 27 lat i straszne problemy z trądzikiem. Nie chodzi o to, ze mam całą buzie wysypaną. Krostki pojawiają sie na szyi i w okolicach. Najgorsze jest to, ze nie są to małe krostki ale bardzo duże bolące guzki :( bardzo dokładnie oczyszczam skórę twarzy i szyi. Używam zelu, mleczka, toniku...Wcześniej nie miałam takiego problemu a teraz aż wstyd pokazać sie z odkrytą szyją. Czy któraś z Was boryka sie z podobnym problemem? Znacie skuteczne sposoby na leczenie? Czy jedyne wyjście to tylko wizyta u dermatologa?( nie byłam jeszcze bo po jednej wizycie miałam serdecznie dosyć :()

Trądzik u dorosłych :(((

09 mar 2013 - 14:43:13

ja mam 22 lata i nadal mam trądzik (twarz, dekolt, plecy). Nie działają żadne leki antytrądzikowe, antybiotyki od dermatologa, żele, maseczki etc. Nie wiem jak sobie z tym cholerstwem poradzić!

Trądzik u dorosłych :(((

09 mar 2013 - 14:45:21

hmmmm moze czas pomyśleć o tabletkach hormonalnych, antykoncepcyjnych...?

Trądzik u dorosłych :(((

09 mar 2013 - 14:45:45

jedyne co to dermatolog Ci pomoże albo zabiegi laserowe:)))

Trądzik u dorosłych :(((

09 mar 2013 - 14:46:50

tak, wizyta u dermatologa oraz dodatkowo badania hormonalne bo możesz mieć poważne zaburzenia mimo regularnych miesiączek...nie rozumiem jak po jednej wizycie można mieć 'dosyć"? przecież chyba tam Cię nie torturowali? Większość skutecznych leków jest na receptę a trądzik to choroba więc nie mam pojęcia jak chcesz się leczyć bez wizyty u lekarza.....

Trądzik u dorosłych :(((

09 mar 2013 - 14:47:22

Może za dużo chemii?
Ogranicz mycie twarzy tylko ranem i wieczorem.
Ja bym ci radziła wogóle odrzucenie kranówki.
Używaj toniku woda+ocet z jabłek. Cera będzie promienna, gładka i mam nadzieje ze mnie wyprysków.

Trądzik u dorosłych :(((

09 mar 2013 - 14:47:35

ja mam 29 i doszłam ostatnio do wniosku,że to od szalików może być uczulenie

Trądzik u dorosłych :(((

09 mar 2013 - 14:49:11

Dokładnie, na plecach też się pojawiają ale już mniej i mniejsze. najgorzej jest właśnie na szyi :/ Sporo czytałam na ten temat. Chyba rzeczywiście pozostaje dermatolog...
Po tamtej wizycie miałam tak dobrane leki, ze na twarzy i nie tylko pojawiły się plamy i krosty wypełnione wodą i ropą. Nic dziwnego, ze straciłam zaufanie do lekarzy...Myślałam ze w ogóle będę wyglądać jak szkarada, ale udało się to wyleczyć.Miałam zwyczajnie poparzoną skórę!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-09 14:51 przez basiawx1.

Trądzik u dorosłych :(((

09 mar 2013 - 14:51:25

Cytat
claudyn
hmmmm moze czas pomyśleć o tabletkach hormonalnych, antykoncepcyjnych...?

to nie jest dobre rozwiązanie, antykoncepcja hormonalna jest stworzona do innego celu, stosowana przy trądziku tylko "zagłusza" problem a potem po odstawieniu tabletek, których przecież wiecznie brać nie można, trądzik przeważnie wraca ze zdwojoną siłą.....poza tym to sama chemia, nie dość że obciąża układ pokarmowy to może mieć więcej skutków ubocznych w przyszłości, niedawno była afera we Francji z diane 35 tak powszechnie przepisywanymi w Polsce właśnie na trądzik, i to często nie współżyjącym jeszcze dziewczynom, we Francji 4 kobiety zmarły na skutek ich długotrwałego zażywania.....

Trądzik u dorosłych :(((

09 mar 2013 - 14:51:52

ja mam to samo z tym że na szczęce i brodzie. W innych miejscach mam czystą cerę ale broda wygląda jak poparzona bo nawet pod makijażem bąble się odznaczają. U mnie nawet antykoncepcja nie pomaga i nic się nie da z tym zrobić, dosłownie.

Trądzik u dorosłych :(((

09 mar 2013 - 14:58:00

Czasami jest to spowodowane nieodpowiednią dietą. Może zamiast do dermatologa warto się wybrać do dietetyka? Czytałam kiedyś artykuł o chłopaku, który wydał mnóstwo pieniędzy na kosmetyki, leki, antybiotyki. Chodził do dermatologów, specjalistów i nikt nie umiał mu pomóc. Dopiero jak zmienił dietę, jego twarz zaczęła się oczyszczać. Jak znajdę ten artykuł to wkleję link.

Nie znalazłam tego, który czytałam, ale za to znalazłam dwa podobne. Mogą być bardzo przydatne.
http://chlopakztradzikiem.blogspot.com/p/dieta-na-tradzik.html
http://www.papilot.pl/odzywianie/5633/Pokonaj-tradzik-przy-pomocy-diety/3.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-09 15:22 przez sowinska.

Trądzik u dorosłych :(((

09 mar 2013 - 15:00:49

a ja nigdy nie mialam tradziku;/. Mam 20 lat. ....

niezweryfikowana
Posty: 320
Ostrzeżenia: 1/5

Trądzik u dorosłych :(((

09 mar 2013 - 15:04:46

Cytat
bunnything
ja mam to samo z tym że na szczęce i brodzie. W innych miejscach mam czystą cerę ale broda wygląda jak poparzona bo nawet pod makijażem bąble się odznaczają. U mnie nawet antykoncepcja nie pomaga i nic się nie da z tym zrobić, dosłownie.
mam to samo ;/ już 3 raz zmieniałam tabletki anty, diane35 pomogło potem zmieniłam na lżejsze jakieś atywia i problem powrócił ;/

zweryfikowana
Posty: 215
Ostrzeżenia: 1/5

Trądzik u dorosłych :(((

09 mar 2013 - 15:08:14

mam 21 lat i mam prawy polik caly zawalony, od zawsze nie wiem od czego to zalezy ale zauwazylam ze tylko z tej strony tak jest, siostra 32 lata ma to samo co ty. Robila testy hormonalne - wszystko idealnie [dodatkowo mamy problem z owlosieniem], nic nie pomaga ani w moim ani w jej przypadku, coz.. Jej chlopakowi pomoglo zluszczanie ktore robia normalnie w szpitalach, tez po dlugim czasie leczenia.

Trądzik u dorosłych :(((

09 mar 2013 - 15:08:59

Ja też stawiam na dietę - pewnie nie tolerujesz czegoś, a alergia może objawiać się w postaci choroby skóry.

Najpowszechniejsza nietolerancja skórna jest chyba na gluten - odrzuć na miesiąc wszelkie zboża (chleb, makaron, płatki, ciastka) i zobacz efekty. Na początku skóra może się pogorszyć, bo będzie się oczyszczać, ale po tygodniu, dwóch powinno być ok. Po pewnym czasie można się przyzwyczaić do takiej diety (możliwe, że będziesz musiała kontynuować ją całe życie), ale to chyba niewielka cena za zdrowie?

Możesz też zrobić badania na celiakię.

Jest jeszcze drugi wróg - laktoza, można spróbować z dietą eliminacyjną.

Jedzenie bardzo wpływa na stan skóry!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Hydrominum-opinie