Obecnie rozmawiamy o:

Hity Kosmetyczne

gorący temat

produkty do domu online

15 minut temu

Prostowanie włosów

dzisiaj o 7:12

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

tarczyca a waga

03 mar 2013 - 22:33:27

nie wiem czy dobrze umiescilam ale jak cos prosze o wyrozumialosc-to jest moj pierwszy watek:)

Dziewczyny, pomozcie ja juz nie mam sily i nie wiem co sie dzieje. Otoz jakies 3 lata temu dowiedzialam sie ze mam niedoczynnosc tarczycy i od tamtej pory biore regularnie leki, ale nie to jest problemem. Od tamtej pory moja waga znacznie wzrosla a ja nie potrafie poradzic sobie z jej pozbyciem, dzis sie zwazylam i patrze ze przez ostatnie trzy dni przytylam 3 kg... zalamalam sie, nie wiem co sie dzieje z moim organizmem, wiem ze tycie moze byc wywolane moja choroba ale nie wiedzialam ze az tak szybko bede tyc, staram sie jesc racjonalnie wiec kompletnie nie wiem jaki jest powod takiego skoku mojej wagi. Kochane, moze ktoras z was ma podobny problem i chce sie podzielic... ja juz nie wiem co mam zrobic zeby schudnac...
nikt nie pomoze??:((



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-04 22:29 przez malenka696.

tarczyca a waga

06 mar 2014 - 21:46:08

Jedyne co mogę ci podpowiedzieć to książka australijskiej lekarki dotycząca w całości problemów z tarczycą i ona tam opisuje jakie błędy żywieniowe popełnia się przy tarczycy i czego powinno sie unikać,może to coś pomoże- SANDRA CABOT"Leczenie chorob tarczycy",ja kupiłam na all.

tarczyca a waga

06 mar 2014 - 21:51:45

niestety przy chorej tarczycy tak jest, bardzo cięzko uregulowac wagę lub wrócić do poprzedniej. moja mama od kilku lat choruje i na zmiane ma niedoczynność i nadczynność. raz wazyła 48 kg a za kilka miesięcy 75

tarczyca a waga

06 mar 2014 - 21:57:32

Ja mam niedoczynność, najlepiej pogadać na priv :)

Niestety ale przy tarczycy, skoki wagi to normalka mimo, że możesz jeść mało i ćwiczyć, aczkolwiek skoro bierzesz leki to trochę to dziwne. Ja zaczęłam brać i już nie tyje a przynajmniej nie w takim tempie, nawet udaje mi się schudnąć powoli. A możesz powiedzieć jak w ciągu tych kilku lat przedstawiały się Twoje wyniki TSH i innych hormonów? Jaki bierzesz lek i w jakiej dawce? Dawkę ustala się indywidualnie po poznaniu wyników badań, a nawet zależnie od pory roku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-06 22:00 przez Evans18.

tarczyca a waga

06 mar 2014 - 22:03:58

Tycie może być w tym przypadku spowodowane lekami, powiedz lekarzowi przy następnej wizycie o swoim problemie i może uda się zmienić leki. To wydaje mi się najlepszym sposobem

tarczyca a waga

06 mar 2014 - 22:05:08

Witam w klubie. Ja mam tsh w normie, za to wysokie przeciwciała, moja pani endokrynolog mówi, że są to początki choroby autoimmunologicznej, ale hormony mam ok i narazie musimy czekać, bo nie wiadomo w którą stronę pójdzie choroba. A ja czuję się źle..

tarczyca a waga

06 mar 2014 - 22:06:49

ja choruje na niedoczynnosc tarczycy od kilku lat ale waga sie nie zmienia, jedzac czy tez nie jedzac tabletek, nie wiem czy to wina lekow

tarczyca a waga

06 mar 2014 - 22:06:55

też mam niedoczynność tarczycy, dowiedziałam sie o niej jakiś rok temu. Regularnie biorę leki, ale nie mam takich skoków wagi jak Ty, dlatego ciężko mi powiedzieć, gdzie tkwi problem. Może porozmawiaj na ten temat ze swoim lekarzem prowadzącym-endoktrynologiem. Z tego co kojarze, to właśnie przy niedoczynności tarczycy powinnaś tyć tylko wtedy, gdy nie brałabyś leków. W przeciwnym razie Twoja waga raczej powinna się utrzymywać na jednym poziomie, jeśli oczywiście nie jesz kilogramów słodyczy ;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-06 22:08 przez domi1201.

tarczyca a waga

06 mar 2014 - 22:10:32

Może masz złą dawkę? Regularnie chodzisz do endokrynologa? ..ja mam niedoczynność tarczycy, i w ciągu 4 lat miałam dawkę zwiększaną 3 razy, nie zauważyłam wzrostu wagi dokąd biorę leki, zresztą zanim zaczęłam brać też problemów nie było z tym

tarczyca a waga

06 mar 2014 - 22:10:56

Eska pierwsze słyszę, że tyje się od leków, co najwyżej przy źle dobranej dawce dalej utrzymuje się niedoczynność, bądź nawet wzrasta... I pierwsze słyszę, że przy nadczynności się tyje, raczej na odwrót.

Wszystko jest kwestią indywidualną, jeden ma mniejszą, drugi większą niedoczynność oraz różne objawy, nie każdy tyje.

tarczyca a waga

06 mar 2014 - 22:29:13

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-04 22:29 przez malenka696. NIE AKTUALNY WĄTEK.

tarczyca a waga

06 mar 2014 - 22:49:49

Faktycznie :D nie zauważyłam nawet :P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Hula Hop - które wybrać?