Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

moj koszmar, krzywe zęby

28 sty 2013 - 22:13:28

Pojedź do jakiegoś obrego ortodonty. Jeśli faktycznie aparat odpada to może coś ze 'sztucznych'. Fakt, niektóre są dość drogie.
Moj chlopak ma 'wymienioną' górną szczękę (mial usuniete jakies 4 czy 6 zebow, poniewaz tez mial pewien problem i to byla najlepsza opcja) przemęczyl sie, a teraz ma idealne, proste ząbki. A do nakladki sie przyzwyczail ;-) mowi, ze zapomina nawet ze ją ma :P

moj koszmar, krzywe zęby

29 sty 2013 - 12:43:04

Cytat
emm200
Cytat
duchess93
Cytat
oryginal
Cytat
lenkovv
Nie mam pojęcia. Może są jakieś ćwiczenia jamy ustnej czy coś, nie wiem czy tak bez aparatu się da.
-.- ty chyba sobie jaja robisz
To jest jakiś sposób, ale skuteczny u dzieci, które mają słabo uwapnione zęby. Ortodonta/dentysta karze masować zęby językiem, wypychać, wpychać itd.

Osobą starszym pozostaje aparat lub licówki. Ja też mam krzywe zęby i już się do nich przyzwyczaiłam.

Taa ja jak byłam mała miałam specjany smoczek który miał mi zębu naprostować ale to pic na wode.

Też miałam taki smoczek,ale nie chciało mi się go nosić,więc nie dał :P Również jak miałam z 7-8 lat tata masował mi jakoś specjalnie krzywego zęba,ale nie wydaje mi się,żeby to wiele pomogło. No ale próbowało się wszystkiego..
A co do zgryzu otwartego-oznacza to,że przy zaciskaniu szczęki górne i dolne zęby nie stykają się ze sobą-u mnie na powierzchni jedynki,dwójki i trójki :P

moj koszmar, krzywe zęby

31 sty 2013 - 22:01:49

ja też mam strasznie krzywe zęby w dodatku poszły mi do przodu i mam między każdym szparę teraz mi założyli rotator to ciężko wytrzymuje będą aparat zakładać ale co sie nie robi ale piękna

moj koszmar, krzywe zęby

31 sty 2013 - 22:40:15

idź do stomatolga, najlepsze będą porcelanowe licówki :)

moj koszmar, krzywe zęby

02 lut 2013 - 14:20:54

Tylko i wyłącznie aparat nic innego Ci nie pomoże chyba, że stać Cię na licówki???

tez mam słabe zęby i jakoś z aparatem daję radę i nie wyleciały mi :)

moj koszmar, krzywe zęby

02 lut 2013 - 14:24:04

zmień dentystę. idź do ortodonty... i przygotuj się na wyłożenie sporej kasy

moj koszmar, krzywe zęby

02 lut 2013 - 14:24:37

nie wiem ja też mam, ale dolne wiec w sumie tego nie widać, zreszta nigdy nikt mi nic niemiłego nie powiedzał to sie nie przejmuję, ale chyba czas założyć aparat. MOże idz zasięgnąć opini jeszcze innego ortodonty?

moj koszmar, krzywe zęby

04 lut 2013 - 11:48:45

musisz isc do innego ortodonty :):) inny sposob to licowki,jak dla mnie to zbyt droga sprawa , ale to wszystkie zeby masz kruche???? ja np przed zalozeniem aparatu musialam jedynke wzmocnic, bo wiekszosc zeba byla wypelniona plomba i fakycznie po zalozeniu aparatu moglaby sie ona poprostu skruszyc, poszlam na zabieg, gdzie wstawiaja taki jakby sztyft :P co prawda nie bylo to taniee, i cale szczescie ze to tylko taki jeden ząb mialam !

moj koszmar, krzywe zęby

04 lut 2013 - 11:51:48

Ja bym poszła do ortodonty, wie lepiej niż denstysta. Poza tym, myślę że ortodonta dla każdego by coś wymyślił :)

moj koszmar, krzywe zęby

04 lut 2013 - 11:52:51

idź do innego ortodonty najlepiej :)

moj koszmar, krzywe zęby

04 lut 2013 - 13:33:27

wiecie co, ja to może i bym nawet chciała nosić ten cholerny aparat, ale u mnie jest trochę skomplikowana sprawa:/

ogólnie najbardziej przeszkadzają pokrzywione, ściśnięte zęby na dole, bo mam zbyt wąską szczękę, jak byłam młodsza, to ortodontka powiedziała, że trzeba by wyrywać dwie 4 na dole przed założeniem aparatu,

u góry jest odwrotnie, mam za mało zębów, nie mam i nigdy nie będę miała 5 trzonowych, bo nie mam zawiązek tych zębów,
ale zęby u góry ogólnie są równe, nie ma jakiś szczelin między nimi

więc trzeba by nosić aparat na dół i górę, ale samo to nie jest problemem...

schody zaczynają się z górną trójką:/ mam taką wadę, że mam 3 mleczaka... nie mam jednego kła... tylko jak dziecko mleczną trójkę:)

kieł tak jakby urósł w środku, jest tak po skosie w podniebieniu:]
więc żeby zacząć nosić aparat, musiałabym zająć się najpierw tą trójką...
a w Internecie wyczytałam, że wygląda tow ten sposób, że wyrywa się tego mleczaka, do 9 miesięcy chodzi się bez zęba z jakąś szyną, żeby zrobić miejsce na tego kła, a później operacyjnie nastawia się tego kła

a w tym wszystkim najśmieszniejsze jest to, że nie wiadomo w jakim stanie będzie ten kieł i czy szybko się nie popsuje albo nie wypadnie...
moja chrzestna ma ponad 50 lat i żyje nadal tak z tym mleczakiem:)


więc jestem w tym wszystkim tak skołowana, że nie wiem co robić



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-04 13:34 przez pauli05.

moj koszmar, krzywe zęby

04 lut 2013 - 13:39:12

ja bym poszła do innego ortodonty, sama jestem przykładem jak skrajne są umiejętności 2 ortodontów z sąsiednich miast no i oczywiście radykalna różnica w cenie (lepsze umiejętności i niższe koszt)

moj koszmar, krzywe zęby

15 lut 2013 - 18:13:25

Idź na konsultację z poleconym stomatologiem, ja osobiście mogę polecić dentystów z Krainy Uśmiechu w Bydgoszczy, wykwalifikowani dentyści, gabinety super wyposażone no i ciągle się rozwijają wiec może coś zaradzą w Twojej sprawie.

moj koszmar, krzywe zęby

15 lut 2013 - 18:16:02

Za licówki dużo zapłacisz:/ I też nie są na wieczność bo może odlecieć albo się ukruszyć. Może idz się skonsultuj jeszcze z innym dentystą

zweryfikowana
Posty: 1.562
Ostrzeżenia: 1/5

moj koszmar, krzywe zęby

15 lut 2013 - 18:17:01

Cytat
lenkovv
Nie mam pojęcia. Może są jakieś ćwiczenia jamy ustnej czy coś, nie wiem czy tak bez aparatu się da.

ĆWICZENIA JAMY USTNEJ? NA ZĘBY? O.O


niestety też mam problem z zębami, ale u mnie to akurat mnie nie stać... można chyba wyrwać wszystkie i założyć sztuczne... inaczej się raczej nie da

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wąsik