Obecnie rozmawiamy o:

Meble

gorący temat

najtańsza apteka

godzinę temu

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Hiszpania

dzisiaj o 14:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

moj koszmar, krzywe zęby

28 sty 2013 - 20:53:49

co dentysta to opinia wiem cos o tym więc zajrzyj jeszcze do innych polecam kliniki:)

moj koszmar, krzywe zęby

28 sty 2013 - 20:53:53

Cytat
darka806
odwiedź ortodonte, albo dwóch i zbadaj opinie! są różne sposoby, najlepiej zobaczyc osobiscie i ocenic, my ci możemy doradzac, nasłuchasz sie, a tak naprawde nie musi byc az tak źle

moj koszmar, krzywe zęby

28 sty 2013 - 20:55:00

aparat ortodontyczny przez rok lub dwa należy nosić, bardziej drastyczna rzecz to wyrwanie swoich i zrobienie szkieletu porcelanowego lub mostu porcelanowego,ale to są koszta i najlepiej założyć aparat,mimo bolu, ale sa efekty.

moj koszmar, krzywe zęby

28 sty 2013 - 20:55:08

Cytat
Ania8888
Kochana tez mam problem w sumie z 1 uporczywym zebolem;/;/;/ Wku mnie to straszliwie- aparat nic nie dal.
A o licowkach zapominam bbo do ktorego protetyka czy dentysty sie udam to slysze to samo- Pani ma silne zdrowe zeby szkoda je psoc na koszt takiej wady... Takze trzeba sie przyzwyczaic iiii czekac jeszcze ze 30 lat na koronke;p


Nie martw sie wiele osob ma ten problem....Nikt nie jest idealny.

dokladnie..ja tez nie jestem idealna..i tez mam 1 wrednego zeba ktory psuje caly usmiech:( ja czekam na proteze:)bo tylko tak sie go pozbede
trzeba jakos zyc z naszymi wadami

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

moj koszmar, krzywe zęby

28 sty 2013 - 20:56:24

Cytat
kasiek18xd
Łapiecie za słówka...Dentysta, czyli ortodonta, źle się wyraziłam. No nie wiem, mogą wylecieć najwidoczniej, nie jestem lekarzem.....Skoro mi tak powiedział to chyba tak jest....Ahhh ta polska wszechwiedza
Prosisz o rady, a jesteś arogancka. Szkoda klawiatury na wypowiedzi w tym wątku

moj koszmar, krzywe zęby

28 sty 2013 - 20:57:43

Cytat
lenkovv
Nie mam pojęcia. Może są jakieś ćwiczenia jamy ustnej czy coś, nie wiem czy tak bez aparatu się da.
to są żarty? zęby to nie łopatki, że przez ćwiczenia da się je wyćwiczyć.

moj koszmar, krzywe zęby

28 sty 2013 - 20:57:48

Cytat
kasiek18xd
Łapiecie za słówka...Dentysta, czyli ortodonta, źle się wyraziłam. No nie wiem, mogą wylecieć najwidoczniej, nie jestem lekarzem.....Skoro mi tak powiedział to chyba tak jest....Ahhh ta polska wszechwiedza

to po co tu piszesz, skoro twierdzisz "ahh ta polska wszechwiedza"? ludzie cos Ci radza i piszą a jeszcze narzekasz, skoro jeden tylko taką opinie wyrazil to idz do innego i się zorientuj...bylas raptem u jednego ortodonty

moj koszmar, krzywe zęby

28 sty 2013 - 20:58:15

Cytat
lenkovv
Nie mam pojęcia. Może są jakieś ćwiczenia jamy ustnej czy coś, nie wiem czy tak bez aparatu się da.
:D po raz pierwszy słyszę, by na problemy ze złym ustawieniem zębów, krzywym zgryzem, zaburzeniami odcinków itp. itd. pomagały ćwiczenia :D Przecież aparat ingeruje w ich ustawienie siłą, naciskiem oraz naprężeniem drutów. Autorko, na konsultację w takich kwestiach wybieramy ortodontów, nie dentystów. Jest kilka rodzai aparatów (metalowy, kosmetyczny oraz szafirowy, Damon), są też hassy, hyraxy, ekspandery, quadheliy do poszerzania szczęki i lekkiego ułożenia zębów, zakładane także przez ortodontów. Wybierz się na konsultację do lekarza ortodonty.

moj koszmar, krzywe zęby

28 sty 2013 - 20:58:16

Ortodonta oceni czy zalozyc aparat-jaka jest przyczyna kruchości zębów-brak wapnia i fosforu w organizmie? jest specjalna pasta z duza zawartoscia wapnia i fluoru-ja bym proponowala aparat-sama chce sie zglosic mimo,ze mam 33 lata bo od 3 lat bola mnie żuchwa oraz cala szczeka-przyczyna jest krzywe uzebienie-wada zgryzu ALE TO MOZNA LECZYC -TYLKO PYTANIE CZY MUSZĄ BYC KONIECZNIE SREBRNE KORONKI? CZY SA INNE SPOSOBY?

moj koszmar, krzywe zęby

28 sty 2013 - 20:58:19

Cytat
anbata
nie wiem, nie mam takiego problemu,

ale nie opieraj sie na opinii jednego dentysty idź do innych

moj koszmar, krzywe zęby

28 sty 2013 - 21:00:00

Cytat
kashvi
Cytat
kasiek18xd
Łapiecie za słówka...Dentysta, czyli ortodonta, źle się wyraziłam. No nie wiem, mogą wylecieć najwidoczniej, nie jestem lekarzem.....Skoro mi tak powiedział to chyba tak jest....Ahhh ta polska wszechwiedza

to po co tu piszesz, skoro twierdzisz "ahh ta polska wszechwiedza"? ludzie cos Ci radza i piszą a jeszcze narzekasz, skoro jeden tylko taką opinie wyrazil to idz do innego i się zorientuj...bylas raptem u jednego ortodonty


Po prostu myślałam,że w poprzedniej swojej wypowiedzi kwestionujesz zdanie ortodonty.. Jeżeli źle zrozumiałam to przepraszam.

moj koszmar, krzywe zęby

28 sty 2013 - 21:00:27

Cytat
anetqa00
Mam ten sam problem. Byłam u ortodonty, u paradontologa, u radiologa...kila miesięcy nachodziłam się po lekarzach. Nawet lekarze konsultowali to z innymi lekarzami. Podobno urodziłam się ze zbyt wąską szczęką i też mam kruche zęby dlatego nie mogę mieć aparatu.

Też miałam za wąską szczękę,by dało się cokolwiek robić i jako dziecko nosiłam takie okropne i niewygodne maski rozpychające :P Płakałam z bólu,no ale pomogło i stałe zęby jakoś mi się pomieściły. W przypadku takich problemów z zębami kluczem jest wczesne dostrzeżenie tego i podjęcie jakiś działań-w wieku 20-paru lat może być już za późno..

moj koszmar, krzywe zęby

28 sty 2013 - 21:01:36

Idź do jeszcze jednego ortodonty. Mi mówili dokładnie to samo na początku nosiłam aparat 4 lata i dziś mam śliczne proste zęby:)

moj koszmar, krzywe zęby

28 sty 2013 - 21:01:37

Nie słuchaj rady dentysty tylko ortodonty. Jeszcze nie słyszałam czegoś takiego żeby zęby były za kruche na aparat ;o
Ale nie nastawiaj się że aparatem zrobisz sobie uśmiech niczym gwiazda , ja sama mam aparat , założony już drugi raz ponieważ efekt się zepsuł po roku (choć i tak idealny nie był)

Cytat
ecri16
Cytat
anetqa00
Mam ten sam problem. Byłam u ortodonty, u paradontologa, u radiologa...kila miesięcy nachodziłam się po lekarzach. Nawet lekarze konsultowali to z innymi lekarzami. Podobno urodziłam się ze zbyt wąską szczęką i też mam kruche zęby dlatego nie mogę mieć aparatu.

Też miałam za wąską szczękę,by dało się cokolwiek robić i jako dziecko nosiłam takie okropne i niewygodne maski rozpychające :P Płakałam z bólu,no ale pomogło i stałe zęby jakoś mi się pomieściły. W przypadku takich problemów z zębami kluczem jest wczesne dostrzeżenie tego i podjęcie jakiś działań-w wieku 20-paru lat może być już za późno..

Miałaś szczęście że trafiłaś na lekarza który zalecił Ci te maski rozpychające bo mój cudowny orto przez to że miałam za wąską szczękę wyrwał mi nadmiar zębów ;D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-28 21:03 przez emm200.

moj koszmar, krzywe zęby

28 sty 2013 - 21:03:37

Ja tez mialam krzywe dwie jedynki i dwojki. Tez zastanawialam sie nad licowkami ale balam sie, ze po jakims czasie odpadna ale mam zalozona taka koronke na 4 pierwsze zeby i jestem bardzo zadowolona. Polecam koronki wiadomo jest troche bolu jak przy kazdym leczeniu ale warto sprobowac.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Siłownia Zabrze