Obecnie rozmawiamy o:

przestrzeganie diety

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Aerobik a łydki

26 lis 2012 - 12:44:27

Hej dziewczyny :) Mam pytanie, głównie do osób orientujących się w tym temacie/ćwiczących/chudnących :D Ostatnio zapisałam się na aerobik, jest tam mase ćwiczeń na stepach, na których dosyć mocno odczuwam prace mięśni łydek. Niestety, jestem nieszczęśliwą posiadaczką dosyć grubych łydek. Inny problem polega na tym, że nie są to obtłuszczone łydki, mam "w nich" sporo mięśni i tu pojawia się pytanie. Czy ćwicząc na aerobiku przy użyciu stepów, oraz przy innych ćwiczeniach, przy których odczuwam prace łydek, rozbuduje w nich mięśnie, czy najpierw spali się ta jakby "luźna" tkanka, bo nie wiem czy to skóra czy tłuszcz (najpewniej tak :) ) ?

Aerobik a łydki

26 lis 2012 - 12:48:06

Zależy jak długo, i jak często ćwiczysz. Jeśli ćwiczysz np przynajmniej po godzinie codziennie- mięśnie nie powinny się rozbudować, a co najwyżej spalić i zmaleć ;) aeroby są ogólnie świetnymi spalaczami tłuszczu, ale nie jest tak, że najpierw leci tłuszcz, a później kształtują się mięśnie ;p
To tak, jak z brzuszkami ;p można uparcie twierdzić, że odchudzą brzuch, a w rezultacie brzuch jest większy, bo tłuszcz i tak zostanie, a mięśnie się wyrobią ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-26 12:49 przez rikarika.

Aerobik a łydki

26 lis 2012 - 12:50:10

Cytat
rikarika
Zależy jak długo, i jak często ćwiczysz. Jeśli ćwiczysz np przynajmniej po godzinie codziennie- mięśnie nie powinny się rozbudować, a co najwyżej spalić i zmaleć ;) aeroby są ogólnie świetnymi spalaczami tłuszczu, ale nie jest tak, że najpierw leci tłuszcz, a później kształtują się mięśnie ;p

tego się własnie najbardziej boje, bo nie podobają mi się takie strasznie umięsnione łydki u kobiet :(

Aerobik a łydki

26 lis 2012 - 12:51:43

Ja spalam mięśnie- niezdrowo, ale nie są wielkie, a o to mi chodzi ;)
Rozciągasz się przed ćwiczeniami?

Aerobik a łydki

26 lis 2012 - 12:53:59

Cytat
rikarika
Ja spalam mięśnie- niezdrowo, ale nie są wielkie, a o to mi chodzi ;)
Rozciągasz się przed ćwiczeniami?

jak je spalasz? :)
no na tym aerobiku jest rozgrzewka, może nie jest to takie samo w sobie rozciąganie tylko bardziej rozgrzewanie, ale rozciągam się w domu, ot tak dla przyjemności bo lubie to uczucie :)

Aerobik a łydki

26 lis 2012 - 12:58:06

Przy bardzo intensywnym treningu- u mnie nawet po 4h/dzień spalają się mięśnie... Oczywiście nie zjadam później 5000 kalorii ;p jestem na diecie 1000.
Żeby nie było- nie polecam, bo to strasznie niezdrowe ;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-26 13:01 przez rikarika.

Aerobik a łydki

26 lis 2012 - 13:15:02

Cytat
rikarika
Przy bardzo intensywnym treningu- u mnie nawet po 4h/dzień spalają się mięśnie... Oczywiście nie zjadam później 5000 kalorii ;p jestem na diecie 1000.
Żeby nie było- nie polecam, bo to strasznie niezdrowe ;p

4h? wow, u mnie to max 2-2,5 , więcej nie daje rady bo chodze potem jak pijana! :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ujędrnianie biustu domowe sposoby