Obecnie rozmawiamy o:

Biżuteria na prezent

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

TWARDE PIĘTY!

08 lip 2012 - 22:25:42

Dziewczyny...
nie jest to mój problrm numer jeden, ale po prostu czuję dyskomfort w pewnych sytuacjach...
Właśnie.. mam strasznie twarde pięty! ogólnie jestem zadbaną osobą, zawsze czysto ubrana, paznokcie ladnie pomalowane, nogi ogolone... :] itp.
A te pięty trochę ujmują mi na kobiecości i czuję się nie pewnie:( Wiadomo, teraz lato, oczywiście chodzę w sandałkach, klapkach, ale szlak mnie trafia jak ktoś stoi za mną w kolejce i patrzy mi się na stopy..;/ Choć to pewnie nie uniknione, bo mam tatuaż na stopie.. dlatego tym bardziej chciałabym mieć ladne stópki.
Mój mężczyzna, mimo, że chodzi w buciorach roboczych to ma stópki jak niemowlak, dosłownie! I poza myciem nic innego z nimi nie robi. A ja wystarczy, że na 2 dni rozstanę się z pumeksem i kremem na stopy na noc i ... koszmar.
Czy któraś z was ma taki problem?
Macie może jakieś sprawdzone specyfiki?
Z góry dzięki za wszelkie odp i porady.

TWARDE PIĘTY!

08 lip 2012 - 22:28:21

Polecam pedicure. Kup sobie tarke do pięt i w czasie kąpieli musisz trzeć pięty. Usunąć martwy naskórek omegą do pięt. I potem nałożyć krem. Nakładaj zawsze po kąpieli.

TWARDE PIĘTY!

08 lip 2012 - 22:28:49

hej, ja mam podobny problem... szukałam inf w internecie na ten temat i znalazłam, że może pomóc maść hasceral - przeciwdziała nadmiernemu rogowaceniu stóp i dłoni:) i mam zamiar spróbować.

niestety zadne inne sposoby - moczenie, tarka, pumeks, kremy przerozne i scruby nie pomagają...

TWARDE PIĘTY!

08 lip 2012 - 22:29:05

Ja co drugi dzień tarkuję stopy + pumeks + gruboziarnisty peeling + krem z eveline, fioletowy. Rano kremik i mam gładkie. Ale jak się zapomnę, mam podobnie. Tego się chyba nie zmieni.

TWARDE PIĘTY!

08 lip 2012 - 22:30:58

Mam to samo, od jakiegoś czasu, a zawsze miałam "piękne" stopy, teraz najlepiej co dzień pumeks i na noc tłusty krem :/

TWARDE PIĘTY!

08 lip 2012 - 22:31:30

słyszałam, że może to być wina genów :)

TWARDE PIĘTY!

08 lip 2012 - 22:31:51

Ja po kąpieli, robię piling stóp, później pumek, krem i skarpety na noc. No i rzeczywiście rano jest Ok, ale gdy wieczorem tego nie zrobię, nastepnego dnia znów to samo...;/ Może to sprawa genów, moja babcia miała i moja mama ma grubszą skórę na piętach i bardzo twarde paznokcie... możliwe to to? :D
No ja rozumiem, dwa razy w tyg pumek i piling ale codziennie? I tak staram się dbać jak tylko mogę o siebie przy malym dziecku... chęć jest zawsze ale czasem sil brak. :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-08 22:34 przez sugarvstar.

TWARDE PIĘTY!

08 lip 2012 - 22:32:47

Niestety, to niewyleczalne :( Ja również zaczynam się borykać z tym problemem. Moja mam męczy się z potwornie pękającymi stopami od lat. :( Pumeks, peelingi + dobry krem i ewentualnie jakieś zabiegi kosmetyczne. Nie da się tego w 100% pozbyć. Pielęgnacja, pielęgnacja i pielęgnacja :(

TWARDE PIĘTY!

08 lip 2012 - 22:34:54

ja już próbowałam wszystkiego. Tarki, peelingi, pumeksy, kremy, scruby. Nic. Suche i twarde. Na dodatek robią się po prostu strasznie "brudne". Nawet domyć się tego nie da. Pożegnałam się juz na dobre z sandałkami, zwłaszcza, że do kompletu mam śmieszne małe paznokcie u stóp- są tak tycie i pod tak śmiesznym kątem rosną, że nie mogę ich nawet pomalować- maluję palce:D

TWARDE PIĘTY!

08 lip 2012 - 22:35:14

Spróbuj kremu do stóp Fusswohl (Rossmann)
Dokładna nazwa: Fuss Wohl Intensiv Creme - krem do stóp z gliceryną i woskiem pszczelim, 10% urea.
W kartoniku. Nie jest drogi, a ładnie zmiękcza skórę stóp.
Wypróbowałam, polecam.
Pozdrawiam.



TWARDE PIĘTY!

08 lip 2012 - 22:37:17

Przecież twarda skóra na stopach to zupełnie naturalny proces. Moim zdaniem, jeżeli nie obłażą ze skóry, nie są popękane, albo nie mają takich brzydkich białych przebarwień o wysuszenia zupełnie nie masz się czym martwić.

TWARDE PIĘTY!

08 lip 2012 - 22:37:35

Mam podobnie. Znajoma mówiła,że przyczyną może być to,że za wcześnie używałaś pumeksu...

TWARDE PIĘTY!

08 lip 2012 - 22:38:06

Aktualnie stosuje ten, i jest taki sobie, O. dość gęsty, ale ładnie się wchłania, nie zostawia tlustej warstwy i owszem rano stopy są OK, ale tylko z rana...[attachment 753336 nivelazione-krem-na-pekajace-piety.jpg]
Może z daleka tak tego nie widać, i nie rzuca się w oczy, ale z bliższej odległości widać:( Pozatym, jak się śpi ze swoim mężem to chcąc nie chcąc dotykamy się stópkami podczas snu, i wtedy załamka totalna, uciekam stopami gdzie mogę:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-08 22:41 przez sugarvstar.

TWARDE PIĘTY!

08 lip 2012 - 22:52:22

Słyszałam, że im częściej się ściera pumeksem tym gorzej... Ale weź tu człowieku nie ścieraj;) Naskórek najlepiej zmiękcza mocznik (oh, well...) Podobno cracked heel repair k+ od Scholla jest niezły, kosztuje ok. 25zł
chociaż ja spróbowałabym oxedermil, bo ma 30% mocznika i kwas mlekowy...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-08 22:54 przez Zuosnica.

zweryfikowana
Posty: 2.062
Ostrzeżenia: 2/5

TWARDE PIĘTY!

08 lip 2012 - 22:57:06

Ja mam ten sam problem z tym, że u mnie ani pumeks ani peelingi nic nie dają, tylko jeszcze gorzej robią moim piętom aż wstyd mi jest iść do kosmetyczki z nimi :/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zostałam naciągnieta przez ortodontke. co robic?