Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Re: Ile można schudnąć?

11 lip 2012 - 11:08:29

Cytat
zadziorna12
tylko z czego zrezygnować? na pewno z chleba wszelkiego.. no i z tych słodyczy :/

U mnie jest tak ,że wolę jednak jeść mniej i zdrowych rzeczy, a za to mniej ćwiczyć, bo po prostu nie lubię. Jedynie chodzić- kocham spacerować. :)

Na pewno unikać słodyczy, czipsów, napojów gazowanych i kolorowych, pić jedynie wodę mineralną niegazowaną, mleko, kawę po śniadaniu i po wysiłku fizycznym (kawa jest dobra na zakwasy i przyspiesza też metabolizm), ale z tą kawą radzę nie przesadzać - zwłaszcza jeśli jesteś w tak młodym wieku, to chyba w twoim wypadku kawa to nie najlepszy pomysł, ale może przyda się innym :) Unikać dosypywania soli, a także produktów, które w swoim składzie zawierają dużo sodu (dużo, czyli np 0,4 - to już dużo), dlatego, że sól zatrzymuje wodę w organizmie i daje efekt "opuchnięcia". Hmm co jeszcze, gotowanie zamiast smażenia, unikanie podjadania - komponuj posiłki tak, żeby między kolejnymi nie być głodną, albo po prostu jedz kilka małych posiłków częściej.

No i przechodząc do sedna: ruch, ruch i jeszcze raz ruch - bez tego się nie obejdzie. Z żalem czytam, że nie lubisz ćwiczyć (mój chłopak jest WFistą w gimnazjum i niestety też stwierdza, że sporo jest dzieciaków w tym wieku, które niestety nie są sprawne i aktywne fizycznie, stąd problemy z otyłością i zdrowiem się biorą). Jeśli lubisz spacerować to oczywiście spaceruj, żeby rozruszać serducho, ale żeby chudnąć i rzeźbić ciało trzeba włożyć więcej wysiłku. Może cię zainteresuje Nordic walking? Ja polecam wszelkiego typu zajęcia fitness - od aerobiku i stepu, po zumbę, teraz wachlarz różnych zajęć w fitness klubach jest spory, a myślę, że każdego takie zajęcia wciągną, tak jak mnie wciągnęły :)
Myślę, że po takich aktywnych wakacjach twoja sylwetka nabierze oczekiwanych kształtów.
Trzymam kciuki, powodzenia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-11 11:22 przez clau_dia.

zweryfikowana
Posty: 575
Ostrzeżenia: 1/5

Ile można schudnąć?

11 lip 2012 - 11:12:01

ok 3-5 kg (zalezy jak duzo nadwagi masz), bialko, woda, bialko, malo bialka, duzo wody :p
edit :D oczywiscie w ciagu tych 10 dni.
3-4 miesiace to duzo czasu, licz utrate ok 1 kg tygodniowo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-11 11:20 przez martaa269.

zweryfikowana
Posty: 2.097
Ostrzeżenia: 1/5

Ile można schudnąć?

11 lip 2012 - 11:14:47

dużo mozna schudnąc
ale to kosztem zdrowia
nie ryzykowałabym

ja chudłam 1-2 kg tygodniowo
i to wystarczyło
schudłam 13 kg
moj cel to jeszcze 5

Ile można schudnąć?

11 lip 2012 - 11:30:13

Ja chudłam na jogurtach naturalnych, musli, owocach, warzywach i od czasu do czasu mięso dla urozmaicenia diety. Wyeliminowałam chleb z diety, ziemniaki zamieniłam na ryż lub kaszę (chodziło tu o wartość odżywczą). A słodyczy w 100% nie umiałam wyeliminować. ;P
Z 62 zeszłam do 55 w ciągu miesiąca. To nie jest dobry efekt jeśli chodzi o częstotliwość chudnięcia w czasie, ale bez efektu jojo.

zweryfikowana
Posty: 443
Ostrzeżenia: 1/5

Ile można schudnąć?

11 lip 2012 - 11:35:50

ja 10kg schudłam w 4miesiące

Ile można schudnąć?

11 lip 2012 - 11:38:34

Można się głodzić 10 dni i schudnąć x kilogramów. Ale potem zaraz przytyjesz 2 razy tyle.

Ja to przerobiłam na własnej skórze. Z tym, że nie chciałam się odchudzać, tylko poszłam do bardzo ciężkiej fizycznej pracy. W upale, bez czasu na jedzenie, od świtu do nocy. W kilka dni schudłam 4 kilo. Potem już waga trzymała się w miejsu - chyba organizm włączył mechanizmy obronne, czyli np spowolniony metabolizm. Po zakończeniu sezonu w mgnieniu oka przytyłam 8 kg.

Ile można schudnąć?

13 lip 2012 - 09:28:04

zgadzam się z clau_dia

wszelkie diety-cud to jedno wielkie g****o, za przeproszeniem ;) Schudniesz, może szybko i bez wysiłku, ale za chwilę kilogramy wrócą ze zdwojoną siłą ;)

Ile można schudnąć?

13 lip 2012 - 09:30:58

Ja schudłam (niezamierzenie) w ciągu 3,5 tygodnia. Ale nie polecam. Szybkie chudnięcie zwykle wiąże si,ę z efektem jojo i osłabieniem organizmu.

zweryfikowana
Posty: 2.806
Ostrzeżenia: 2/5

Ile można schudnąć?

13 lip 2012 - 09:46:02

Ja od 24 czerwca kupiłam wage wayzlam 85-86kf dziś sie ważyłąm i 78.1 kg :)

Ile można schudnąć?

13 lip 2012 - 10:00:29

Ja schudłam 10kg w 3 miesiące, szybsze chudnięcie to kretynizm. W 10 dni pewnie 1-2kg max.

zweryfikowana
Posty: 2.806
Ostrzeżenia: 2/5

Ile można schudnąć?

13 lip 2012 - 10:02:16

Ja od 1 stycznia(od dnia porodu) z 96kg zeszłam do 78 kg :) Ale to duzo ćwiczen i racjonalne odzywianie zmiana nawyków żywieniowych

Ile można schudnąć?

13 lip 2012 - 10:04:43

ej zrzucic to mozna 2-3 kg, a jak wiecej to tylko tracisz wode

zweryfikowana
Posty: 284
Ostrzeżenia: 1/5

Ile można schudnąć?

13 lip 2012 - 10:11:01

Zalezy tez jaka jest twoja waga, bo jak wazysz 90kg to w ciagu 10dni mozesz nawet stracic 10kg a jesli okolo 50-60 to jest to 2 max kilo ;))

Pij duzo wody, troche ruchu. Jedz owoce, warzywa. 3 godziny przed snem i bedzie dobrze :)

Ja od 5 dni jem dosc zdrowo i schudlam juz 2 kg ;)

zweryfikowana
Posty: 2.806
Ostrzeżenia: 2/5

Ile można schudnąć?

13 lip 2012 - 10:14:47

dokładnie bo wystarczy zmienic nawyki ale z owocami nie przesadzac bo maja one cukier w sobie fruktoze wiec ostroznie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kremy antycellulitowe..