Obecnie rozmawiamy o:

wyposazenie gastronomi

gorący temat

Zapalenie pęcherza

27 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak dbacie o uszy/wągry

22 cze 2012 - 14:48:55

na jej miejscu wybrałabym się do kosmetyczki lub dermatologa :)

jak dbacie o uszy/wągry

22 cze 2012 - 14:49:06

tez mnie smiesza wypowiedzi tych ktore sie dziwia jakby w uszach nie moglo zadne dziadostwo wyskoczyc ;p w uszach to pewno wiekszy problem bo nawet mozna nie widziec ze sie ma, ale ja mialam dosc duzo na nosie i pomogla mi ta masc tribiotic :)

jak dbacie o uszy/wągry

22 cze 2012 - 14:49:21

Cytat
kiciek1985
ale gdyby ktoś dbał o uszy i czyscił je dwa razy dziennie to na pewno nie mialby wągrów. przeczytajcie co to są wągry a co to jest pryszcz na twarzy ok?
Miałby, bo to nie jest kwestia higieny. Powiem Ci tak, leczę trądzik od 13 roku życia i co jak co, ale w tej kwestii mogę powiedzieć, że jestem ekspertem :) Wągry są to zaczopowane ujścia gruczołów łojowych. Tak naprawdę jeśli cierpisz na łojotok, to im częściej myjesz twarz tym skóra produkuje większe ilości łoju i tak na okrągło - koło się zamyka. Czyszczenie nawet i 10 razy dziennie nic nie da, a wręcz przeciwnie zaszkodzi.

A na miejscu koleżanki myłabym uszka Cetaphilem i poszła do dermatologa po maść czy żel, np. Zindaclean - mi pomógł na buzię.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-22 14:51 przez dzwooneczek.

jak dbacie o uszy/wągry

22 cze 2012 - 15:00:02

Cytat
kiciek1985
ale gdyby ktoś dbał o uszy i czyscił je dwa razy dziennie to na pewno nie mialby wągrów. przeczytajcie co to są wągry a co to jest pryszcz na twarzy ok?

no chyba nie do konca:/ co prawda wagrow w uszach nie mam, ale mam na na nosie, myje twarz dwa do trzech razy dziennie, a mimo tego sa i pojawiaja sie nadal, wiec nie sadze ze ktos moze je miec z powodu braku higieny;/

jak dbacie o uszy/wągry

22 cze 2012 - 15:04:53

Cytat
kiciek1985
jak się ktoś nie myje w uszach to ma wągry . proste.
ja nie mam bo wstyd.

no hahah beznadziejne podejście a jak ktoś ma wągry na nosie to tez uważasz nie nosa nie myje? Śmieszna jesteś !

jak dbacie o uszy/wągry

22 cze 2012 - 15:06:05

Cytat
sandrea16
Cytat
kiciek1985
ale gdyby ktoś dbał o uszy i czyscił je dwa razy dziennie to na pewno nie mialby wągrów. przeczytajcie co to są wągry a co to jest pryszcz na twarzy ok?

no chyba nie do konca:/ co prawda wagrow w uszach nie mam, ale mam na na nosie, myje twarz dwa do trzech razy dziennie, a mimo tego sa i pojawiaja sie nadal, wiec nie sadze ze ktos moze je miec z powodu braku higieny;/
Poza tym, nie można tak nachalnie, często i dogłębnie czyścić uszu bo to jest dla nich niedobre. Tak samo jak patyczki mogą uszkodzić błonę bębenkową czy przepchać woskowinę za daleko, skąd już nie będzie się jej dało usunąć inaczej, jak u lekarza.

jak dbacie o uszy/wągry

22 cze 2012 - 15:07:22

Wągry – opis i sposoby eliminacji

Zaskórniki, inaczej zwane wągrami, to czarno-żółte kropki znajdujące się na ciele człowieka. Każdy człowiek ma wągry, u jednych są one niewielkie i prawie niewidoczne u innych zaś od razu rzucają się w oczy swoją wielkością. Niezależnie od tego, jakich są rozmiarów, nie wyglądają estetycznie, a ich właściciele pragną jak najszybciej się ich pozbyć. Nie jest to jednak sprawa łatwa, ponieważ jeśli w niewłaściwy sposób przystąpimy do ich eliminacji, mogą one powrócić w znacznie większej ilości. Wraz z upływem czasu mogą one stać się poważniejszym problemem. Warto zatem poznać przyczyny powstawania zaskórników i zacząć je zwalczać już u źródła.
Jak powstają wągry?

Wągry powstają na skutek zatkania porów poprzez wydzielanie nadmiernej ilości sebum – naturalnej substancji wydostającej się z gruczołów łojowych. Zbyt duża ilość tej wydzieliny zbiera się stopniowo u ujścia porów i powoduje powstanie zaskórników. Sebum utlenia się pod wpływem powietrza, zmienia konsystencję i zatyka pory. Powstawaniu zaskórników towarzyszą także zmiany w strukturze łoju, przez co staje się on bardziej gęsty. Sprzyja to tworzeniu się twardych czopów. Powstawaniu wągrów sprzyjają także odkładające się u ujścia porów złuszczone komórki naskórka. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj >>> Przyczyny powstawania wągrów.
Co robić, by pozbyć się wągrów?

Nadmierne wydzielanie sebum nie jest jedyną przyczyną powstawania zaskórników. Powstają one również między innymi na skutek niewłaściwej diety lub higieny lub oraz w wyniku zmian hormonalnych. Pierwszym krokiem do wyeliminowania przyczyn powstawania zaskórników jest zmniejszenie ilości wydzielanego łoju, co doprowadzi do odblokowania porów (więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Jak pozbyć się wągrów?). Warto zatem zadbać o wygląd swojej skóry nie tylko ze względu na estetykę, ale też dlatego, że wągry są objawem nieprawidłowych zmian łojotokowych skóry, co może z czasem stać się poważnym problemem. Na szczęście podjęcie odpowiednich środków zaradczych pozwala skutecznie walczyć z tym problemem i zapobiegać jego powstawaniu.

Jak pozbyć się wągrów?

Wągry, czyli zaskórniki to problem niemalże każdego człowieka. Nieestetyczne punkciki przede wszystkim na twarzy pojawić się mogą u osób w każdym wieku. Każdy, kto ma taki problem zadaje sobie pytanie jak pozbyć się wągrów? Nie jest to łatwa sprawa, a eliminacja wykonana w niewłaściwy sposób nie rozwiązuje problemu, potrafi go nawet nasilić. Zanim zatem przystąpimy do działań mających na celu pozbycie się wągrów warto zapoznać się z kilkoma poradami, które w znaczny sposób ułatwią zadanie. Nie trzeba umawiać się na wizytę u kosmetyczki, aby pożegnać się z problemem. Wystarczą domowe sposoby, które stosowane we właściwy sposób mogą przynieść efekty.
Najlepszy sposób na to, jak pozbyć się wągrów

Nie każda osoba, która szuka odpowiedzi na pytanie jak pobyć się wągrów wie, że wystarczy chwila czasu i systematyczne zabiegi, aby pożegnać się z nieestetycznymi kropkami. Najważniejsze jest uprzednie rozszerzenie porów, w których znajdują się wągry. Jest to bardzo łatwy zabieg polegający na zastosowaniu tzw. parówki. Przygotowujemy gorący napar np. z rumianku i wystawiamy naszą twarz na działanie ziołowej pary. Można też zamiast parówki rozszerzyć pory za pomocą gorącego kompresu z ręcznika, który przez kilkanaście minut trzymamy na twarzy. Dzięki działaniu wilgoci i wysokiej temperatury pory się rozszerzają i znacznie łatwiej jest pozbyć się zaskórników. Nie należy wyciskać wągrów bez takich zabiegów, ponieważ trudno jest je usunąć a wokół danego miejsca mogą powstać sińce. Takie zabiegi oczyszczające można stosować nawet kilka razy w tygodniu. Później należy przemyć twarz tonikiem lub żelem, który dodatkowo odświeży skórę. W tym celu można użyć szczoteczki, która dodatkowo wspomoże oczyszczanie. Sposobów na to jak pozbyć się wągrów jest wiele (więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Sposoby na pozbycie się wągrów), jednak ten jest zdecydowanie najbardziej skuteczny.

Sposoby na pozbycie się wągrów

Wągry to często powracający problem, pomimo usilnych starań, nie jest łatwo się ich pozbyć. Jednak systematyczność i stosowanie odpowiednich metod potrafią w znaczny sposób ułatwić walkę z uciążliwymi i nieestetycznymi zaskórnikami. Wiele jest sposobów na to, aby pozbyć się wągrów. Jedne są mniej, inne bardziej skuteczne, jedne bardziej, drugie mniej inwazyjne. Najbardziej popularne jest tradycyjne wyciskanie, należy jednak pamiętać o tym, żeby stosować je dopiero po uprzednim rozszerzeniu porów poprzez nałożenie gorącego kompresu lub zastosowanie tzw. parówki (wystawianie twarzy na działanie oparów np. z wywaru z rumianku). Jest to najbardziej skuteczny sposób, warto też jednak wiedzieć o innych metodach.
Zlikwidowanie problemu u źródła

Zbyt duża ilość wydzielanego łoju sprzyja temu, aby na skórze pojawiły się wągry. Ważne jest zatem zmniejszenie jego ilości poprzez stosowanie odpowiedniej diety i właściwą dbałość o cerę. Należy pić dużo wody, zrezygnować z przetworzonego cukru i z nadmiernego wysiłku fizycznego. Dieta powinna być wzbogacona o warzywa i owoce, które dostarczą niezbędnych składników. Należy też zapewnić skórze dopływ świeżego powietrza, nie zasłaniać czoła włosami, nie stosować zbyt dużej ilości kosmetyków do makijażu, które zatykają pory. Stosowanie peelingów, żelów myjących i toników właściwych do rodzaju cery także może wspomóc walkę z zaskórnikami, zanim jeszcze powstaną.
Wągry i tradycyjna metoda na ich eliminację

Wyciskanie wągrów to najczęściej stosowany sposób na pozbycie się ich. Rozszerzenie porów w celu łatwiejszego pozbycia się zaskórników to tylko część całego działania. Warto zaopatrzyć się we właściwe narzędzie, aby wyciskanie palcami nie zostawiło sińców. Odpowiednia jest do tego „łyżeczka unny”, której końcówka idealnie nadaje się do usuwania zaskórników.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-22 15:09 przez agata74.

jak dbacie o uszy/wągry

22 cze 2012 - 15:10:18

nie mam nie mialam w uszach..
owszem skóra jest w uszach, ale nigdy nie spotkałam się u kogos z takim problemem-jak widac nie tylko ja..
niech kolezanka idzie do dermatologa czy tam kogoś od uszu..

jak dbacie o uszy/wągry

22 cze 2012 - 15:37:01

Moja siostra ma wągry w uszach i jak się widzimy to czasem jej coś wycisnę:)To jest trudno dostepne miejsce, wiec używam specjalnych przyrzadów:P Czasem te wągry zmieniają się w bolesne pryszcze i wtedy błaga mnie, żebym jej pomogła;p

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

szerokie ramiona,figura...:(FOTO