Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

6 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 15:14:11

Cytat
MartuchR
Widzisz, problem polega na tym, iż osoby inteligentne nie muszą obrażać innych by wzrosła ich samoocena.
Oj biedna Pani kosmetolog. Biedna.

Droga Bummi życze Ci jak najwięcej sukcesów w walce z niedoskonałościami, w razie pytań pisz, mam w rodzinie doktor medycyny estetycznej. I obyś nigdy nie trafiła na taką niedowartościowaną Mr.po licencjacie kosmetolożkę.



Bez jaj kobieto, obrazic to ja cię dopiero mogę. Jeśli masz mi coś głębszego do powiedzenia, śmiało , zapraszam na małą rozmowę telefoniczną.


"Kolega kolegi, kóry ma kolegę, co jest kuzynem" to jest zawsze najlepsze. Takim sposobem to ja w rodzinie mam kilku chirurgów. Idąc twoim specyficznym i dziwnym tokiem myślenia, mogę udzielac porad i jeszcze polecac ludziom żeby wykonywali operacje w domu, bo zaoszczędzą czas i pieniądze.
"Mr. po licencjcjacie" nie wiem jaki skrót myślowy masz na myśli (?)

Cytat
Bummi
Każdy kto zabiera się za kwasy ma świadomość tego, że moga wyrządzić krzywdę i używa ich na własną odpowiedzialność. Myślę też, że każdy robi próbę uczuleniową więc widzi jak jego skóra reaguje. Kwas migdałowy jest najbezpieczniejszy z wszystkich kwasów - jeśli się kształcisz to powinnaś o tym wiedzieć. Używają go tysiące ludzi. I gdyby był tak strasznie szkodliwy to nie sprzedawaliby takich rzeczy postronnym ludziom, a jedynie takim wykształconym jak Ty.



Bummi, kwas to nie tylko stężenie. Kwas ma to do siebie, że ma różną specyfikację nakładania ( w zależności od rodzaju skóry, a nawet pochodzenia od producenta). No właśnie problem w tym ,że nie każdy zdaje sobie z tego sprawę: jak nakładac, co omijac, jak pielęgnowac skórę po zabiegu. Ponadto każda skóra reaguje inaczej i co z tego, że na kwasie, który kupisz będzie napisane żeby zmyc go po 10 minutach, jeśli skóra zareaguje wcześniej. Takie banalne, a jednak.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 15:18 przez lakierkowa19.

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 15:17:30

Też mam ten problem... Chodziłam do kosmetyczki która mi to usuwała ale z czasem znowu się robiło wiec nie polecam strata czasu i pieniędzy. Chodzę teraz do dermatologa moja cera bardzo się zmieniła na lepsze :) Polecam

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 15:21:29

Cytat
MartuchR
Widzisz, problem polega na tym, iż osoby inteligentne nie muszą obrażać innych by wzrosła ich samoocena.
Oj biedna Pani kosmetolog. Biedna.

Droga Bummi życze Ci jak najwięcej sukcesów w walce z niedoskonałościami, w razie pytań pisz, mam w rodzinie doktor medycyny estetycznej. I obyś nigdy nie trafiła na taką niedowartościowaną Mr.po licencjacie kosmetolożkę.

Zgadzam się.. i mam nadzieję, że będę równie zadowolona z zabiegów jak Ty :)
Cytat
lakierkowa19
Bummi, kwas to nie tylko stężenie. Kwas ma to do siebie, że ma różną specyfikację nakładania ( w zależności od rodzaju skóry, a nawet pochodzenia od producenta). No właśnie problem w tym ,że nie każdy zdaje sobie z tego sprawę: jak nakładac, co omijac, jak pielęgnowac skórę po zabiegu. Ponadto każda skóra reaguje inaczej i co z tego, że na kwasie, który kupisz będzie napisane żeby zmyc go po 10 minutach, jeśli skóra zareaguje wcześniej. Takie banalne, a jednak.


Dlatego twierdzę, że należy zrobić próbę uczuleniową, zobaczyć jaka będzie reakcja skóry. Jak nakładać - po prostu szybko. Co omijać - każdy kto się za kwasy zabiera wie jakie partie nalezy omijać i czym je zabezpieczyć, by nie narażać na styczność z kwasem. Pielęgnacja po zabiegu - wybacz ale po wyjściu z gabinetu kosmetyczki trzeba sobie radzić samemu.. więc ten argument do mnie nie przemawia. Nawilżanie, natłuszczanie. Całą filozofia. A po jakim czasie zmyć.. - jeśli dzis nałożę kwas na 2 minuty i będę widziała,że nic się nie dzieje, to jutro nakładam na 2.5 i tak do czasu gdy zauważę, że kwas zaczyna działać. I nie ma opcji by sobie zrobić krzywdę przy logicznym myśleniu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 15:29 przez Bummi.

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 15:23:34

Hehehe. O jej.

taax3:Jasne dermatolog to świetna sprawa, i one z reguły nie mają kompleksów jak niktóre kosmetolożki (czyt. lakierkowa (sic !). Mi np poleciła kwasy. Owocowe już bym radziła robić u wykwalifikowanej pani dermatolog.

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 15:29:11

Cytat
MartuchR
Hehehe. O jej.

taax3:Jasne dermatolog to świetna sprawa, i one z reguły nie mają kompleksów jak niktóre kosmetolożki (czyt. lakierkowa (sic !). Mi np poleciła kwasy. Owocowe już bym radziła robić u wykwalifikowanej pani dermatolog.



Już ci mówiłam ,że jak masz ze mną jakiś problem, to zapraszam cię na niczym niezakłóconą rozmowę. Nie mam kompleksów, pierwsze słyszę.
Jeśli posiadasz wiedzę wszechstronną ( a twoje wypowiedzi sugerują, że z dziedziny psychologii i wróżbictwa również), zapraszam - podyskutujemy.



Nadpobudliwa? Wiesz w ogóle, jakie jest znaczenie tego słowa? Lubisz nadużywac pojęc, których nie znasz. Powtarzac się nie będę, załatw tę sprawę ze mną inaczej. Nie rób z siebie błazna na forum.

Ja nie wiem, ale ty przez ściany widzisz? Poprostu nie reprezentujesz mojego poziomu. Nie potrafisz nawet poprawnie napisac zdania niestety. W dodatku chyba nie czytasz tego, co ci przekazuję więc proponuję ci to co zapewne potrafisz najlepiej : skupic się na sobie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 15:55 przez lakierkowa19.

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 15:32:06

szczerze? próbowałam dużo rzeczy mikrodermabrazja ,kwasy, tca i nic nie pomogło:/ może wygładziło trochę skórę ale blizny nie znikły całkowicie. Więc jedynie laser lub dermabrazja(zabiegi dość poważniejsze i kosztowne).
Lub pozostaje polubić siebie taką jaką się jest z tymi bliznami i przebarwieniami...chociaż wiem ze to trudne:/

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 15:36:54

Uuu.. do tego nadpobudliwa. może idź się wyżyj na siłownie czy coś.. :) Kończę, bo ja się z tego śmieje, ale widzę, że Tobie się krew w żyłach gotuje :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 15:47 przez MartuchR.

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 16:04:15

Cytat
ona8
ja miałam robiony 3 razy fraxel koszt jednego zabiegu 1800zł bo byłam zdeterminowana bardzo w odzyska niu idealnej cery nawet to kompletnie nie pomogło różnicy w ogóle nie widac wiec ci nie pomoge

hej ja tez miałam robiony najnowszym laserem frakcyjnym u nas otwarli nowy gabinet i udało mi sie za pół ceny, ten nowy laser ma dwie głowice punktowo do głębszych dziurek głęboką i krótszą do płytszych noramlnie koszt zabiegu na twzr 1000 na częśc twarzy 800 ja robiłam tylko czoło bo tam miałam blizny jestem półtora miesiąca po zabiegu skóra jest super zostały ze 3 najgłębsze dziury ale to miałam dziury dosłownie, miała 3 takie poziome zmarszczki na czole widoczne dosyć teraz skóra idealnie równa, podobno najlepsze efekty są po pół roku gdy kolagen całkiem się odbuduje, przez ubiegłe lata miała zabiegi kwasami pirogronowym itp każdy po 200 zł ale nei było spektakularnych efektów, potem miałąm dwa zabiegi laserem frakcyjnym za każdy wzieli po 200 zł bo tylko czoło ale tamten laser był z jedną głowicą widziałam efekty ale nie aż takie jak teraz, laser laserowi nierówny, powiem ci tylko że mimo masci znieczulającej i chłodzenia zabieg strasznie boli dosłownie miałam ochotę wyrwać się w pewnym momenie ale to tylko przy samym zabiegu, potem nakładają kremy i ból znika, n i tydzień wygladałam jak po wypadku, zawsze pytaj o rodzaj lasera
a teraz widze że się kłócicie o kwasy na pewno nie polecałabym ich sama nakładać w domu, kosmetyczki mogą nakładać kwasy tylko do określonego stęzenia to fajna sprawa ale myslę że dla osób bez problemów które chcą odświeżyć buzię np po zimie, ja sama oddałam się wyłącznie w ręce dermatologa bo jednak twarz to twarz... a wszytskim aplikujacym kwasy radzę żeby nie zapomniały o stosowaniu kremów z filtrem 50 na codzień! nawet jak pada i jest pochmurno odsłonietą skórę możńa porównać do skóry niemowlaka, łatwo się przebarwia i łatwo ją poparzyć, autorce postu radzę na spokojnie przemyśleć sprawę i porozmwiać z dermatologiem który oceni co dla jej twarzy będzie najlepsze i najskuteczniejsze ;-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 16:22 przez Amelia811.

Blizny potrądzikowe

17 sty 2013 - 11:29:49

Na blizny potrądzikowe skutecznie zadziała tylko laser frakcyjny. Mi dr Marek Wasiluk z kliniki Triclinium ostatnio móił, że można wykonać maksymalnie 4 zabiegi w odstępach miesiąca, a potem czeka się na efekty. Skóra po bliznach bardzo długo się przemodelowuje, dlatego ostateczne efekty widać nawet po pół roku.

Blizny potrądzikowe

17 sty 2013 - 19:52:23

Miałam to samo, tylko że na czole :/ Pani dermatolog wyleczyła mnie - kupiłam w aptece taki płyn strsznie śmierdzący - AFRODYTA!!! na noc tylko smarowałam tak długo aż ten płyn się skończył. Dla mnie skuteczny...dziur już nie mam :) :)
A Potem ja jak miałam problemy z jakimś jednym - takim pojedyńczym pryszczykiem, to Dermatolog przepisała mi AKNEMYCIN - jakos tak sie nazywa ten środek - punktowo się nakłada na pryszcza. Polecam:)

Blizny potrądzikowe

22 mar 2013 - 09:03:16

Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zabieg laserem, ze swojej strony mogę polecić laser fraksyjny pixel, który daje najlepsze rezultaty po 3- 5 zabiegach, oczywiście wykonywanych w odpowiednich odstępach. Lekarz z pewnością każdemu, po konsultacjach, wskaże wszelkie za i przeciw. W każdym razie jest to bardzo skuteczny i bezpieczny rodzaj terapii. :-)

Blizny potrądzikowe

22 mar 2013 - 09:11:19

Nie róbcie sobie takich zabiegów kwasami w domu, obejrzyjcie sobie tem odcinek jak to się skonczyło dla dziewczyny...

http://tvnplayer.pl/programy-online/pod-presja-piekna-odcinki,552/odcinek-3,S00E03,11163.html

Jeśli chodzi o mnie ja w tej chwili kupiłam polecany na forum krem Soraya, na blizny po tradzikui jest lekki i nie zapycha porów.
Do tego mam zmaiar kupic krem no-scar ( juz go kiedys miałam, jest dobry)

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 1/5

Blizny potrądzikowe

22 mar 2013 - 13:51:03

Cytat
dada23
nie wiem czy dobrze umiescilam wątek

otórz mam dosc spore dziury na policzkach po trądziku
co mam zrobic zeby sie ich pozbyc ??
głębokosc na moje oko milimetr

prosze o rady tylko te dziewczyny co mialy stycznosc z zabiegami/kremami (ile zabiegow w jakich odstepach, nazwy kremow) itp i im to pomoglo :)
z gory dziekuje

<moderacja - korekta tytułu>

Witaj,
spróbuj zainteresować się zabiegiem, jakim jest Mikrodermabrazja. To peeling mechaniczny,który polega na powolnym, kontrolowanym ścieraniu, „szlifowaniu” powierzchni skóry, do momentu uzyskania pożądanego rezultatu.

Stosowany jest przy bliznach potrądzikowych. Pamiętaj jednak, aby najpierw porozmawiać ze specjalistą, który oceni predyspozycje do ewentualnego zabiegu ;-)

Blizny potrądzikowe

25 mar 2013 - 15:30:14

Ja robiłam kwasy kilkanaście razy. Zaczynałam od migdała i glikolu, które na mnie w zasadzie nie działały. Teraz zamierzam ostatni raz nałożyć salicyl zanim zacznie świecić słońce. W zasadzie to żadnych większych efektów nie zauważyłam, ale polubiłam te kwasy :) po salicylu mocno schodziła mi skóra ale dziury jak miałam tak mam. Może się spłyciły i nie zauważam tego :)

Blizny potrądzikowe

27 mar 2013 - 13:02:56

ja też chodzę do gabinetu kosmetycznego na kwas migdałowy już regularnie od 4miesiecy. na początku zrobiłam serię 8zabiegów raz w tyg. a potem co 3 tyg. przypominający. Ja widzę widoczną poprawę! a czy stosowałyście jakieś maści na blizny?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

tatto