Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 14:23:30

Cytat
Bummi
MartuchR jakiego stężenia używałaś w domu? Twoje dziury były malutkie czy dość pokaźne? Mogłabyś pokazać zdjęcia przed i po zabiegach?

Migdałowy kwas to kwas najłagodniejszy wiec przy nim mamy najmniejsze ryzyko zrobienia sobie krzywdy. Można go stosować również latem - pozostałe tylko jesienią i zimą :)

w domu :
na poczatku przez tydzien stosowałam tylko tonik 5% z migdałka i hialuronowego.
potem peelenigi w odstepach 2 tyg:
1.10%
2.15%
3.20%
4.20%
5.25%
6.25%
7.30%
8.30%
9.30%
10.35 %

Jestem brunetką o dosc 'twardej skorze' :))) wiec skonczylam na 35. ale blondynce o jasnej skorze bym proponowala skonczyc na 30 %:)

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 14:25:06

Ile minut trzymałaś poszczególne kwasy?
Pytam, bo też się za to zabrałam, zaczęłam od 20% a skóra schodzi minimalnie :)

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 14:28:00

http://szafiarenka.pl/48/5527840/usuwanie-rozstepow-metoda-laserowa.html#msg-5527862 t podobny temat. Usuwanie laserowe takich i innych przypadków

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 14:29:49

OK 10 MIN. na poczatku zmywalam dookola okolicy T. a na koniec T :)

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 14:35:11

Ja użyłam pierwszy raz 20 % na 7 minut. Nie cała twarz tylko policzki. Troszkę szczypało ale skóra nie schodziła ani trochę. Następnym razem najpierw przetarłam te miejsca wacikiem nasączonym spirytusem, a następnie nałożyłam kwas na 4.5 minuty i tym razem coś tam widać,że minimalnie skóra schodzi. Kolejny raz nie wiem na ile nałożę :) może na 10 minut ale bez spirytusu :) nie zamierzam przerzucać się na mocniejszy kwas, bo tego 20 % mam jeszcze na co najmniej 4 zabiegi :) maleńka fiolka 2 ml. Kwasu używałam 2 razy, a nie widać praktycznie wcale by go ubyło :) poza tym wolę by skóra schodziła powoli niż płatami



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 14:39 przez Bummi.

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 14:38:48

Kwas w domu, bez neutralizatora? Głupie i ryzykowne. Nie radzę polecac nikomu.

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 14:41:51

Cytat
MartuchR
Mi na blizny pomogly kwasy - dokladnie migdałowy.

a takie kwasy mozna dostać w aptece, czy tylko w internecie?

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 14:42:28

soda jest neutralizatorem. radze poczytać. ja nie używałam spirytusu ani żadnego alkoholu nigdy, tego już by było za dużo :)

Cytat
hammie
Cytat
MartuchR
Mi na blizny pomogly kwasy - dokladnie migdałowy.

a takie kwasy mozna dostać w aptece, czy tylko w internecie?
Oj nie dostaniesz tego w aptece, w zadnym sklepie sie nie spotkalam. A jezeli tak, to musisz pokazac legitymacje skonczonego kursu z kwasów. polecam tylko mazidla pl przestyrzegam przed allegro. nigdy nie wiesz co Ci tam zapakuja do buteleczki, a tak to masz wszystko oddzielnie i sama kręcisz kwas :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 14:44 przez MartuchR.

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 14:46:47

Cytat
lakierkowa19
Kwas w domu, bez neutralizatora? Głupie i ryzykowne. Nie radzę polecac nikomu.

Głupie jest to co piszesz.. czy któraś z dziewczyn napisała,że nie używa neutralizatora? Bo ja nie widzę takiego wpisu. I czy my piszemy,że ktoś ma używać tego kwasu samodzielnie w domu? Bo takiego wpisu również nie zauważyłam.

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 14:47:07

Cytat
MartuchR
soda jest neutralizatorem. radze poczytać. ja nie używałam spirytusu ani żadnego alkoholu nigdy, tego już by było za dużo :)


Bez względu na to jak to robisz i czego używasz nie polecaj innym. Trafiło ci się dobrze,ok. Ale dziesiąty przypadek " zrobię sobie sama w domu" może się skończyc fatalnie. Kształcąc się 3 lata w tym fachu i widząc różne przypadki, nigdy nie polceiłabym komuś by próbował sam bez dostatecznej wiedzy na temat swojej skóry.

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 14:52:35

Cytat
lakierkowa19
Cytat
MartuchR
soda jest neutralizatorem. radze poczytać. ja nie używałam spirytusu ani żadnego alkoholu nigdy, tego już by było za dużo :)


Bez względu na to jak to robisz i czego używasz nie polecaj innym. Trafiło ci się dobrze,ok. Ale dziesiąty przypadek " zrobię sobie sama w domu" może się skończyc fatalnie. Kształcąc się 3 lata w tym fachu i widząc różne przypadki, nigdy nie polceiłabym komuś by próbował sam bez dostatecznej wiedzy na temat swojej skóry.


Eh. dobrze ze sie kształciłaś. Tylko szkoda że do matury nie nauczyli czytać ze zrozumieniem :(

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 14:58:01

Cytat
MartuchR
Cytat
lakierkowa19
Cytat
MartuchR
soda jest neutralizatorem. radze poczytać. ja nie używałam spirytusu ani żadnego alkoholu nigdy, tego już by było za dużo :)


Bez względu na to jak to robisz i czego używasz nie polecaj innym. Trafiło ci się dobrze,ok. Ale dziesiąty przypadek " zrobię sobie sama w domu" może się skończyc fatalnie. Kształcąc się 3 lata w tym fachu i widząc różne przypadki, nigdy nie polceiłabym komuś by próbował sam bez dostatecznej wiedzy na temat swojej skóry.


Eh. dobrze ze sie kształciłaś. Tylko szkoda że do matury nie nauczyli czytać ze zrozumieniem :(



Edit : kształcę. Także nie porównuj mnie do siebie. Cieszę się, że masz więcej szczęścia niż rozumu.

Gdybym była taka głupia jak ty mądra ( nie jestem pewna czy zrozumiesz ), to polecałabym zabiegi, które wymagają rąk specjalisty w domu. Jasne, przecież kosmetolog/ kosmetyczka przechodzi szkolenia i kształci się dla zabawy.

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 15:05:57

Widzisz, problem polega na tym, iż osoby inteligentne nie muszą obrażać innych by wzrosła ich samoocena.
Oj biedna Pani kosmetolog. Biedna.

Droga Bummi życze Ci jak najwięcej sukcesów w walce z niedoskonałościami, w razie pytań pisz, mam w rodzinie doktor medycyny estetycznej. I obyś nigdy nie trafiła na taką niedowartościowaną Mr.po licencjacie kosmetolożkę.

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 15:11:50

nie sluchaj rad z forum, ani z internetu tylko idz do dermatologa albo kosmetyczki!!!! nie ma sensu kupowac i testowac kupe kremow.

Blizny potrądzikowe

16 kwi 2012 - 15:12:05

Każdy kto zabiera się za kwasy ma świadomość tego, że moga wyrządzić krzywdę i używa ich na własną odpowiedzialność. Myślę też, że każdy robi próbę uczuleniową więc widzi jak jego skóra reaguje. Kwas migdałowy jest najbezpieczniejszy z wszystkich kwasów - jeśli się kształcisz to powinnaś o tym wiedzieć. Używają go tysiące ludzi. I gdyby był tak strasznie szkodliwy to nie sprzedawaliby takich rzeczy postronnym ludziom, a jedynie takim wykształconym jak Ty.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Krzywe nogi