Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Milensza
dlatego do kosmetyczek się nie chodzi aby wykonać piercing...
Tobie może 'szkoda kasy' ale to Twoje zdrowie.

Jaką masz wiedzę na temat piercingu? To, że umiesz chwycić igłę i zrobić komuś dziurę to nie wszystko. Trzeba jeszcze zrobić to w odpowiedni sposób.
Wiesz jak unerwiona jest np warga, aby komuś nie zrobić problemu?
Jak sterylizujesz narzędzia (jeżeli takie masz), kolce?
Z ciekawości pytam.....

Dziewczyny! :))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-09 19:28 przez Milensza.

Dziewczyny! :))
Nie jestem głupia i nie robię sobie kolczyk bo mam taki kaprys , brudnymi narzędziami,brudnymi rękami czy nie wiadomo co.
Wszystkie moje kolczyki były przemyślane.
Mam pojęcie co to jest sterylizacja czy dezynfekcja. Jetem na takim kierunku , że nie musicie się martwić i naskakiwać na mnie .

Kolczyki które mam (6 w jednym uchu w tym chrząstka,1 w drugim uchu, w wardze, w nosie, w języku) szybko mi się wygoiły nie mam z tym problemów. Każdy organizm funkcjonuje inaczej :) co do pępka była to wina kosmetyczki, miałam za mało wziętej skóry, musiał być zrobiony nie tak w skutek czego kolczyk się od samego początku gnoił, okropnie bolał i odpadł.

Kolczyk w chrząstce miałam robiony ok 6 lat temu wiec dokładnie nie pamiętam ile mi się goił, podobnie jest z nosem (robiony u kosmetyczki) pierwszy dzień nie mogłam nim ruszyć, nawet miałam problem jeść, w ciągu tygodnia zeszła mi opuchlizna.
Przez ostatnie 2 lata nie nosiłam kolczyka w nosie , założyłam z powrotem , musiałam przebić tylko jedną ostatnią błonkę. Pobolewało 1 dzień drugiego czułam jak bym go nie wyjmowała.

Miejsce takie jak język sama na przebicie bym się nie zdecydowała.
Ale kolczyki w uchu czy warga to nic złego. I wolę zrobić to sama i być zadowolona i nie myśleć czy kolczyk jest krzywo czy prosto, czy wygoi mi się czy odpadnie. (kolczyk w języku mam krzywo zrobiony)

Mam opanowane wszystkie nerwy twarzy za co są odpowiedzialne i jaką pełnią funkcję. Zresztą nie tylko twarzy.

Także dziewczyny spokojnie :) z moim zdrowiem jest wszystko ok. A jak nie to przecież trzeba na coś umrzeć. Zresztą niedługo koniec świata :D


Jeżeli już tu jestem mam pytanie do dziewczyn które mają kolczyk w sutkach :D Ostatnio myślę nad tym ale na samą myśl ciarki mnie przechodzą. Mocno boli gojenie się? OCZYWIŚCIE Z SUTKAMI PÓJDĘ DO PROFESJONALISTY!!!

Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i chłopców w z piercingiem. Buźka :*

dziewczyną nie jestem jednak sam mam sutki przekłute a poza tym jestem piercerem i nie jeden sutek już przekłułem.
Kobiece sutki jeśli chodzi o przekłucie to mniej bolą niż męskie, gojenie teoretycznie około 3 miesięcy, kilka pierwszych dni może być nieprzyjemnych. Odpowiednie dbanie, przestrzeganie pewnych zaleceń piercera i jest git.

MorbidSoul

Skąd jesteś i ile kosztuje taki zabieg u Ciebie? ;>

Ja mam dwa kolce od Morbida i szczerze polecam.
Profesjonalnie, dobrze, szybko i weeeesoło :D

klik

Sacrum

ja odnoście tragusa i rooka. który polecasz? bo cały czas nie wiem na który sie zdecydowac.

msbean
oba :)
Chociaż rook jest mniej popularny.
Jeżeli chodzi o ból przy przekłuciu to rook jest mniej komfortowy, trochę bardziej boli i samo przeciągnięcie kolca jest trochę drażniące, ale już samo noszenie super. Nigdzie nie haczy, można spać na tym uchu, bo nie ciśnie.

Tragus przy przekłuciu mniej boli niż rook, wg mnie w noszeniu od niego jest jednak mniej komfortowy, bo jednak wystaje, ale wszystko kwestia przyzwyczajenia.

Przy obu jednak to nie jest taki ból przy kłuciu, aby nie można było wytrzymać :)

Milensza Z takimi pytaniami zapraszam na PW :)

nieelegancko tak tu pisać o cenach :)

Sacrum
dzięki bardzo za odpowiedź. teraz wszystko jasne ;)

Hej dziewczyny,
mam kilka pytan do dziewczyn, które maja zarówno industriala jak i traugusa albo nawet tylko traugsa.

Industrial jest w moim uchu juz od półtora roku. Przebijanie bolało straaaaasznie, leciala mi krew, trzeslam się, łzy mi polecialy i po wyjsciu z salonu zapaliłam mimo, ze wtedy nie palilam. Z gojeniem tez było kiepsko i trawło to w sumie pół roku, ale dopiero po roku wszystko bylo juz idealnie, bo wczesniej mialam taki zolto bialy osad na kolczyku (ktos gdzies to nazwal ziarniną ale nie wiem czy to prawidlowa nazwa). Mimo wszystko nigdy tego nie żałowałam i uwielbiam mojego kolczyka :D
Tydzien temu zapragnęłam mieć też traugusa (w drugim uchu zeby nie bylo bałaganu) i planuje zrobić go jutro i w związku z tym mam pytanie. Czy to bardzo boli? Bardziej niz industrial albo pępek, który mnie w ogóle nie bolał? Długo się goi? przeszkadza? Jaki kolczyk jest najwygodniejszy podczas gojenia?


Uprzedzając złośliwości - czytałam o tym na innych forach, wiem do czego służy google, ale chce sie dowiedziec czegos tez tutaj.
Dzięki wszystkim z góry za odpowiedzi :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-28 00:49 przez lightmyfire.

Indu jest w chrząstce. TRAGUS jest w chrząstce. Pępek NIE jest w chrząstce.

Chrząstka przy indu jest cieńsza niż przy tragusie.
Indu bolał mocno. Tragus .... sama sobie odpowiedz.

Niekoniecznie musi tak być, każdy znosi ból inaczej. Może będzie Cię bolało jak cholera, a może nic nie poczujesz, mimo tego, że przy indu leciały łzy.

Poza tym myślałam, że jak ktoś chce kolczyk tam czy tam to ból automatycznie wchodzi w grę i głupie jest pytanie czy boli mocno, lekko czy wcale. Pytanie jest też głupie, bo każdy inaczej to znosi i czuje.

mam przebitą chrząstkę w dwóch miejsach, ale nie jest to industrial, przebijałam sama, nic mnie nie bolało. Mam też tragusa, którego też przebijałam sama chyba 4 razy, nigdy nic nie bolało, ładnie się zagoiło, szybko, bez bólu. najwygodniejszy według mnie na początek i w ogóle jest zwyczajny labret. : )

zgadzam się w sumie- nie da się określić czy będzie Cię to bolało mniej, czy bardziej, czy w ogóle będzie bolało. zrobisz to się przekonasz. ; )

Tak, tak wiem, ze kazdy ma inny próg odczuwania bólu, ale chciałam o to zapytać, bo jestem ciekawa. Faktycznie to strasznie głupei być ciekawą czegoś. Wiem, że kolczyk w pępku nie jets w chrzastce. Spytałam o to, bo jedna znajoma ma traugusa i mówila, ze bolało ją mniej niz pępek co tez mnie bardzo zdziwiło.


affairxx czemu robilas traugusa 4 razy az? nudzil Ci sie i tak szybko Ci zarastalo?

Mam jedno i drugie.
Indu bolał zdecydowanie mniej niż tragus. Choć to dwie dziury jednocześnie.
Krew nie powinna aż tak lecieć, najwidoczniej ktoś źle to zrobił.
Może jedynie się trochę sączyć, co jest normalne, ale nie lecieć ciurkiem.

Każde przekłucie w chrząstce goi się podobnie.
Nawet do paru miesięcy.
Jeżeli chodzi o wygodę, to wg mnie indu jest wygodniejszy.
Z Tragusem trzeba uważać np przy czyszczeniu ucha, wkładaniu słuchawek itp.

Kolczyk najlepiej 8-10 mm, aby nie uciskał kanału, po wygojeniu możesz zastąpić go krótszym. Na świeże przekłucie tylko bioplast lub tytan.
Nawet po pełnym wygojeniu odradzam stal chirurgiczną, bo zawsze jest ryzyko, że może uczulić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-28 07:48 przez Sacrum.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak moj nos?zdj