Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cześć, mam kilka pytań odnośnie kolczyka w wardze. Jestem w tym temacie kompletnie zielona, dlatego proszę, żebyście odpowiedziały najprościej jak się da. ;) Na początku wakacji, mam zamiar udać się do salonu piercingu z mamą, bo nie jestem jeszcze pełnoletnia. Po jakim czasie będę mogła założyć kolczyk, który mi się podoba? I jak wygląda ten, który zakłada się od razu po przebiciu wargi? Czy jeśli zrobię to pod koniec czerwca, to we wrześniu idąc do szkoły, będę go mogła wyjąć na np. jedną lekcje wychowania fizycznego? A jak wygląda sprawa takiego kolczyka na lekcjach, bo w mojej szkole nie są akceptowane żadne ozdoby na twarzy, czy da się włożyć kolczyk w ten sposób, aby tej kuleczki która jest na zewnątrz nie było, a druga część została, żeby nie było problemów z wkładaniem kolczyka po szkole? Nigdy nie miałam takiego kolczyka w ręce, stąd moje ostatnie pytanie :) Chciałabym mieć kolczyk typu: http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2011/09/eec8449eee61d7b422840bdbcb309116.jpg?1316871312 (w dolnej wardze) ale tego nie sposób ukryć w szkole, więc tylko na okres wakacji, lub np. weekendy, a w okresie roku szkolnego coś takiego: http://i.pinger.pl/pgr104/ef994564001e9bb84eb2f085/kulka+warga.jpg lub http://m.ocdn.eu/_m/5edd0f1a390c130b5bcb4f6b1efb545f,62,37.jpg .
I ostatnie pytanie, czy mając dziurkę jak na drugim zdjęciu, da się właśnie przełożyć kolczyk na taki, jak na pierwszym zdjęciu? :)
Pozdrawiam :))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-31 22:59 przez wdowax3.

Czerwiec to nie jest dobry pomysł na robienie tego rodzaju przekłucia, warga goi się od 2,5 do 3 miesięcy więc do września się nie zagoi i dopiero po takim czasei można zmienić kolczyk, w czasie gojenia nic nie zmieniasz, nie wyjmujesz i nic nie kombinujesz.
Jeśli chcesz nosić podkowę czy kółko należy o tym poinformować piercera a on dopasuje wysokość przekłucia do późniejszej ozdoby.
Do szkoły, oczywiście po zagojeniu możesz zakładać retainer, jest decydowanie mniej widoczny niż normalny kolczyk (dobre studio tatuażu czy prywatny piercer ma w ofercie takie dodatki).
A wygląda to tak :
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTSRWUFCHq_yYhJkNxaYr1ByYYZsLoSWjWM2UsuFl9H4-8lNfJr



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-11 16:10 przez MorbidSoul.

Ja mam w planach smiley'a i tu mam kilka pytań, robiła któraś z was? Jaka jest mniej więcej cena? Czy bardzo bolało? bo wydaje mi się że jest to takie miejsce co może trochę boleć.



Smiley nie boli, sam miałem 2 razy. Dosyć szybko i bezproblemowo się goi.

Zapraszam do odwiedzenia sklepu Arif jeśli jesteś z Wrszawy.
Właśnie został otwarty salon piercingu i ceny są rewelacyjnie niskie. Tam smiley kosztuje 50zł wraz z kolczykiem do wyboru.
http://arif.pl/salon-piercingu-pm-29.html#iletok



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-14 14:18 przez MorbidSoul.

a ja sama zrobilam sobie kilka dziurek w uszach i chrzastce, siostra mi przekola nos i pepek, jezyk przekol znajomy a tatoo w salonie, oczywiscie pare ladnych lat temu:)) do dzis posiadam i nie zamierzam nic zmieniac:)))

ja za czasow buntowniczki :) gdy miałam 16 lat zrobilam sobie w jezyku,okropnie bolało , jezyk napuchł , jadłam same płynne zupki. Nie mialam zadnego zakazenia po 2 tyg juz sie z nim oswoiłam :) gdzies po 2 miesiacach na domowce u kolezanki bawiłam sie nim na balkonie i mi wypadł wkręt z balkona..była noc w dodatku. Dziurka szybko zarosła a ja jedynie czego zaowałam to tego ze po wszystkich moich zmaganiach go utraciłam

:))) dobre:)) wspolczuje ci ze tak to sie skonczylo:))

Polecam salon DEnique na Bemowie. Mój znajomy tak przekłuwał język i wyszło ok. No i cena tez przystępna – wcale nie dał o wiele więcej niż w jakimś studio na przykład. Wiadomo, że opuchlizna będzie i na pewno jedzenie z początku nie będzie należeć do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych, ale da się przez to przebrnąć.

To żę cena przystępna nie świadczy o jakości, czy osoba która przekłuwała miała sterylne rękawiczki ? Nie takie z pudełka po 100 sztuk pakowane ...
Czy kolczyk, kleszczyki były wysterylizowane w autoklawie ? Może chociaż były sterylnymi jednorazówkami ?
Podstawy higieny mają duże znaczenie.

witam na nowym forum:) as



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-17 22:16 przez baltona1.

lepiej kolczyk przez brew(pionowo przez brew) czy wzdłuż brwi(równolegle do brwi)? co lepiej wygląda?

Ja przebijałam wargę w profesjonalnym studio i nie żałuję wydanej kasy. W życiu bym się nie zgodziła, by ktoś ze znajomych mi przebił wargę - jakby na to nie patrzeć, jest to twarz i jeśli coś pójdzie nie tak, ślad zostanie na całe życie. A w profesjonalnym studio miałam pewność, że jestem w odpowiednich rękach, wszystko jest sterylne, higieniczne warunki itp. Samo przekłucie praktycznie nie bolało, bardzo szybko się zagoiło i wszystko przebiegło bezproblemowo. :)

Miałam w brwi, prawie dwa lata i jakimś cudem ciało zaczęło go wydalać, raz się obudziłam i znalazłam go zakręconego w pościeli. Potem przekułam jeszcze raz na bliźnie, ale też się nie utrzymał. Dziś nie mam nic, nawet kolczyków w uszach.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Spuchniete oko ratunku