Obecnie rozmawiamy o:

produkty do domu online

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 6 7 8 -->
zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Wszystko o depilacji - zbiorczy

10 lis 2011 - 14:33:34

Było kilka wątków, teraz wszystko będzie można znaleźć w jednym miejscu.

Wątek dotyczy wszystkiego na temat depilacji i jej różnych metod.

Link do poprzedniego wątku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-10 14:35 przez Sacrum.

Wszystko o depilacji - zbiorczy

12 paź 2011 - 22:35:42

Kolejne moje pytanie, tym razem odnośnie depilacji - nie interesują mnie informacje ze stron internetowych tylko najlepiej dziewczyn które depilują się tymi sposobami, mile widziane są krótkie komentarze i wasze odczucia nt tych depilacji, może któraś ma oba sposoby wypróbowane i potrafi określić która lepsza? Planuję całe nogi plus bikini - tak dla ścisłości ;)

zweryfikowana
Posty: 4.792
Ostrzeżenia: 2/5

Wszystko o depilacji - zbiorczy

12 paź 2011 - 22:41:17

Nie wiem dlaczego ale jak depilowałam sobie nogi plastrami z woskiem to nie wyrywało mi ich. Naskórek zdarło ale włosów nie. Stwierdziłam, że może plastry lipne. Kupiłam podgrzewacz do wosku, plastry i też wyszło z tego wielkie nic. Podgrzewacz tylko mi zawala. Więc co do tego rodzaju depilacji to jestem na nie.

Wszystko o depilacji - zbiorczy

12 paź 2011 - 22:45:07

ah no zapomniałam dodać - nie chodzi o 'zrób to sama' - bo plastrami też próbowałam i nic nie wyszło. Oczywiście depilację będzie wykonywać wykwalifikowana osoba ;P

Wszystko o depilacji - zbiorczy

12 paź 2011 - 22:47:55

Jestem kosmetyczką. Obecnie depilacja woskiem jest chyba jednym ze skuteczniejszych zabiegów pozbawienia owłosienia, jeżeli robi się to umiejętnie :) Aby była skuteczna potrzebne są włosy na min 3-5 mm (krótszych nie wyrwie), gorący wosk (powinien być płynny, plastry ogrzane w dłoniach to za mało) oraz technika nakładania wosku zgodnie ze wzrostem włosa i rwania szybkim, pewnym ruchem pod włos razem z napinaniem skóry w stronę przeciwną do rwania. Taka sama zasada jest na bikini. Jest to bolesne, owszem, ale do przeżycia. Chociaż kobiety różnie reagują, jednych nogi w ogóle nie bolą, inne zaciskają zęby. Bikini jednak najlepiej aby depilowała kosmetyczka, ponieważ wymaga to dużej dokładności by nie poparzyć skóry i nie uszkodzić naskórka.
A i z tego co słyszałam, oraz jak wykonują zabiegi w zaprzyjaźnionych salonach o wiele częściej polecana jest depilacja woskiem niż cukrowa, która zdecydowanie częściej uszkadza skórę i jest bardziej bolesna. Depilacja woskiem ma ten plus też, że każda osłabia cebulki włosów czyli odrastają delikatniejsze. Jeżeli wcześniej miejsca były wielokrotnie golone maszynką włoski będą mocne i może być 1 depilacja nieprzyjemna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-12 22:49 przez lakoya.

zweryfikowana
Posty: 4.792
Ostrzeżenia: 2/5

Wszystko o depilacji - zbiorczy

12 paź 2011 - 22:48:56

Cytat
MoniqueJulie
ah no zapomniałam dodać - nie chodzi o 'zrób to sama' - bo plastrami też próbowałam i nic nie wyszło. Oczywiście depilację będzie wykonywać wykwalifikowana osoba ;P

Aaa więc w takim razie nie pomogę. Ale czytałam o tym dużo i dziewczyny chwaliły metodę woskową .

Wszystko o depilacji - zbiorczy

12 paź 2011 - 22:50:16

lakoya depilację będzie wykonywała kosmetyczka ;) zapomniałam o tym dodać w pierwszym poście. A co do pasty cukrowej? Możesz coś więcej o tym powiedzieć?

jak dotąd łydki 'szastam' depilatorem, reszta niestety maszynką ;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-12 22:51 przez MoniqueJulie.

Wszystko o depilacji - zbiorczy

12 paź 2011 - 22:52:45

Gotowe plastry z woskiem to wieeeelkie gówno :D
Ja sobie chwalę wosk u kosmetyczki :)
Kosztuje grosze a robi to dokładnie i na długo mam spokój!
Czasem trochę boli, ale przynajmniej to %&^($# się usuwa :D

Wszystko o depilacji - zbiorczy

12 paź 2011 - 22:57:38

Widzisz, właśnie co do pasty ile osób tyle opinii. Jedne dziewczyny mówią, że nie czują nic i w ogóle miód i orzeszki a inne mają bardzo nieprzyjemne doświadczenia... Ja osobiście miałam robioną depilacje i tym i tym i zdecydowanie wybieram wosk. Jest dla mnie szybszy, pewniejszy. Tak jakoś. Na pastę jest wielki szał w Brazylii i teraz do Polski to dotarło, jednak dużo gabinetów odchodzi od pastowania na rzecz wosków bo klientki też są do tego przyzwyczajone. A i jest też kwestia tego, że jeżeli kosmetyczka ma wprawę i dobrze napina skórę to idzie to szybciutko i niekiedy nawet bardziej boli naciągnięcie niż rwanie.




Czytam opinie na internecie i wg wielu dziewczyn depilacja pastą jest dla nich mniej boląca, bo niby pasta ma temp. taką jak skóra... No cóż, to też różnie bywa. Jeżeli miałabym się zdecydować na pastę to tylko w dobrym, sprawdzonym salonie. Ale tam taka depilacja jest droższa. Plusem dobrej pasty to na pewno to, że jest naturalna co powoduje mniej podrażnień.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-12 23:00 przez lakoya.

Wszystko o depilacji - zbiorczy

12 paź 2011 - 23:04:15

Do piątku muszę podjąć decyzję jaki zabieg wybieram ;p więc mam nadzieję że do jutra ktoś się jeszcze tutaj wypowie ;)

zweryfikowana
Posty: 4.792
Ostrzeżenia: 2/5

Wszystko o depilacji - zbiorczy

12 paź 2011 - 23:06:47

Więc trzeba podtrzymać wątek na głównej ;d

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Wszystko o depilacji - zbiorczy

12 paź 2011 - 23:09:46

doświadczenia z woskiem nie mam, natomiast z pastą cukrową własnej roboty owszem, skóra długo pozostaje gładka, brak podrażnień,
ból niewielki (idzie się przyzwyczaić), ale okolic bikini nie wyobrażam sobie depilować takim sposobem... woskiem tym bardziej

Wszystko o depilacji - zbiorczy

19 paź 2011 - 17:23:52

a jak wygląda depilacja pastą ale bikini? czy kosmetyczka daje jakieś specjalne majty ? czy jesteśmy w tym w czym przyszłyśmy? nie mam pojęcia jak się do tego zabiegu przygotować

Wszystko o depilacji - zbiorczy

19 paź 2011 - 17:27:16

mi depiluje woskiem moja zaprzyjaźniona kosmetyczka i jestem bardzo zadowolona, po włosach ani śladu, skóra gładka i to na długo :) polecam

Wszystko o depilacji - zbiorczy

19 paź 2011 - 17:34:04

wosk i tylko wosk. tez jestem kosmetyczkż i sama depiluje sobie włosy ta metoda. Prawda jest taka ze nie wszystkie stripy i woski sa tej samej jakosci:) ja uzywam tanich i bardzo dobrych:) cukrem jest ciapcianina i wcale nie na dłuzej no i uczulenia mozna dostac:( pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

SZPILKI I CHODZENIE W NICH