Obecnie rozmawiamy o:

Znakomita restauracja

gorący temat

Dom - remont i budowa

wczoraj o 17:50

róże mydlane

wczoraj o 16:26

doskonałe jedzenie

wczoraj o 13:59

odzież robocza online

wczoraj o 12:53

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Figura gruszki

06 lis 2011 - 22:30:50

Witam.mam figure gruszki i problem z doborem ubrań,czy ktoras z Was ma taki problem:)macie moze jakies rady?

Figura gruszki

06 lis 2011 - 22:34:25

niestety ja mam ten sam problem :( góra szczupła a dół 2 rozmiary większy :( ubieram się w to co jest wygodne i w miarę dobrze na mnie leży, ale niestety nie mam żadnej sprawdzonej reguły jak sie ubierać, dlatego z chęcią poczytam wypowiedzi.

Figura gruszki

06 lis 2011 - 22:36:14

Cytat
panterkaxxx
Witam.mam figure gruszki i problem z doborem ubrań,czy ktoras z Was ma taki problem:)macie moze jakies rady?

ja mam figurę gruszki, mam strasznie szerokie biodra od talii zaczynają się coraz bardziej rozszerzać, tyle że mam jeszcze bardzo duży biust bo aż 95D i ciężko mi jest dobrać ubrania, bo tam gdzie talia i pod biustem mogę nosić rozmiar S a tam gdzie biust i biodra to L / XL więc nieźle posrana sytuacja.
rady ? dobieraj ciuchy do swojej figury, przede wszystkim żadnych falbanek bo mocno pogrubiają.

Figura gruszki

07 lis 2011 - 12:18:10

Mam ten sam problem co Wy kobietki... Dlatego nie cierpię kupować ciuchów, bo mało co na mnie pasuje. Ze swoich doświadczeń wiem, ze np spódnice, sukienki rozkooszowane nie sa dobrym wyborem, bo obciążaja dół i biodra wydaja się jeszcze wieksze. Jak kupuje bluzki, swetry i takie tam to wybierm długość taka do połowy bioder. No i bufki ratuja mi życie:) wyrównuja mi ramiona z linia bioder i zupełnie inaczej wyglądam :) To chyba tyle, aha i fajnie wyglądają tuniki, sukienki odcinane pod biustem i nie rozkloszowane tylko proste. Ostatnio oglądałam Goka i on mówił, ze do naszej figury pasujś spódnice ołówkowe:)

zweryfikowana
Posty: 1.909
Ostrzeżenia: 1/5

Figura gruszki

07 lis 2011 - 12:24:16

Ja też mam taki typ figury, ale zawsze ją lubiłam, nigdy nie miałam problemu z doborem ubrań. Najchętniej noszę podwyższone stany i obcasy, to wydłuża nogi i odwraca uwagę od bioder. Albo noszę tuniki :). A sukienki wąskie do połowy ud zazwyczaj, albo całkiem długie.

Figura gruszki

07 lis 2011 - 12:26:28

Bigos zazdroszczę Ci tego, ze lubisz swoją figure. Mnie strasznie ona denerwuje. Ale obcasy faktycznie to podstawa zaraz człowiek inaczej się czuje:)

zweryfikowana
Posty: 1.909
Ostrzeżenia: 1/5

Figura gruszki

07 lis 2011 - 12:31:45

Cytat
slodkaJAKcytrynka
Bigos zazdroszczę Ci tego, ze lubisz swoją figure. Mnie strasznie ona denerwuje. Ale obcasy faktycznie to podstawa zaraz człowiek inaczej się czuje:)

No kochana, przecież wydatniejsze bioderka podkreślają talię :). Uważam, że figura gruszki jest bardzo kobieca. Teraz po hormonach muszę wrócić do mojego poprzedniego stanu, bo wolałam się szczuplejszą z tą moją gruszką ;p . Ale kiedyś się wkurzyłam, przymierzałam w sklepie spódnicę, ogólnie leżała dobrze, w pasie w sam raz, ale nie mogłam jej przez biodra przecisnąć i rozprułam zamek ;D. Następne przymierzałam już górą^^

Figura gruszki

07 lis 2011 - 12:38:29

Cytat
bigos2806
Cytat
slodkaJAKcytrynka
Bigos zazdroszczę Ci tego, ze lubisz swoją figure. Mnie strasznie ona denerwuje. Ale obcasy faktycznie to podstawa zaraz człowiek inaczej się czuje:)

No kochana, przecież wydatniejsze bioderka podkreślają talię :). Uważam, że figura gruszki jest bardzo kobieca. Teraz po hormonach muszę wrócić do mojego poprzedniego stanu, bo wolałam się szczuplejszą z tą moją gruszką ;p . Ale kiedyś się wkurzyłam, przymierzałam w sklepie spódnicę, ogólnie leżała dobrze, w pasie w sam raz, ale nie mogłam jej przez biodra przecisnąć i rozprułam zamek ;D. Następne przymierzałam już górą^^
Jak mnie to denerwuje jak w pasie ok to biodra ledwo co wejdą, jak biodra ok to w pasie pół metra za dużo:) U mnie tez hormony zrobiły swoje i nic na to nie poradze, kiedys nosiłam s/m teraz xl... Zgroza! Z tym zamkiem ,to całkiem dobry pomysł. :)

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Figura gruszki

08 lis 2011 - 08:06:27

Cytat
selahshop
Cytat
panterkaxxx
Witam.mam figure gruszki i problem z doborem ubrań,czy ktoras z Was ma taki problem:)macie moze jakies rady?

ja mam figurę gruszki, mam strasznie szerokie biodra od talii zaczynają się coraz bardziej rozszerzać, tyle że mam jeszcze bardzo duży biust bo aż 95D i ciężko mi jest dobrać ubrania, bo tam gdzie talia i pod biustem mogę nosić rozmiar S a tam gdzie biust i biodra to L / XL więc nieźle posrana sytuacja.
rady ? dobieraj ciuchy do swojej figury, przede wszystkim żadnych falbanek bo mocno pogrubiają.

Po 1 nie jesteś gruszką tylko wiolonczelą w takim razie, bo gruszka ma mały biust, a po 2 jak możesz pod biustem móc nosić rozmiar S, skoro rozmiar 95D jest na obwód 100pod biustem? Kup porządny biustonosz,a jak masz problemy z doborem rozmiaru ubrań pod rozmiar biustu to polecam markę biu biu - ciuchy może bez szału i stosunkowo drogie, ale za to klasyczne i porządnie wykonane, a ich rozmiar bierze pod uwagę spore różnice pomiędzy obwodem w biuście a pod nim.

niezweryfikowana
Posty: 415
Ostrzeżenia: 3/5

Figura gruszki

08 lis 2011 - 08:08:45

Hehehe tez mam ten problem no,ale chociaz mam jakąś figure:p

Dziewczyny pomożecie mi ? Egzamin KLIK

Figura gruszki

08 lis 2011 - 08:32:53

Moja koleżanka ma ten problem i z tego, co zauważyłam to:
-dekolt w kształcie łódki
-obcisłe, przylegające spódniczki
- bufki, pagony na bluzkach

zweryfikowana
Posty: 284
Ostrzeżenia: 1/5

Figura gruszki

08 lis 2011 - 09:06:51

Mam ten sam problem :( dlatego w ogole prawie nie nosze jeansów. najlepsze sa legginsy w takim przypadku :) Ale sa tez plusy takiej figury, nie chcialabym miec innego niz gruszki. Ladne wciecie w talii, do tego duza pupa :) wiem wiem ciezko znalesc ubrania ale jak sie juz cos fajnego znajdzie :)
pozdrawiam

Figura gruszki

08 lis 2011 - 09:17:43

na górę: bufki, falbanki, żaboty - im więcej sie dzieje na górze tym lpiej

dól: spódnince, spódnice, spódnice - bardzo dobrze sprawdzają się te rozkloszowane o ile pas jest w pasie a nie na biodrach. No i ja osobiście lubię się w tulipanach :)
jeśli spodnie to raczej proste, rurki często odpadają choć jak się dobrze poszuka to odpowiedni model może dobrze wyglądać.

Figura gruszki

08 lis 2011 - 09:18:55

Hallo, hallo tu gruszka ;-)

Ja to jak bylam wieksza to tez mialam troche problemow z doborem ubran, ale im czlowiek drobniejszy, tym mniej widac jego figure...

Dla gruszek polecam:
-spodnice rozkloszowane ( ten fason to chyba na kazdym dobrze lezy)
-podkreslenie dekoltu, wyciecia, lodki, itp. (rozszerzy na gorze, no i uwage zwroci)
-ja nie wiem, czy z wyzszym stanem spodnie to dobry pomysl, jezeli znajdziecie odpowiednie, dopasowane, to super, ale najczesciej o takie jest trudno (pas za szeroki)
-jak dziewczyna wyzej wspomniala, zadnych falbanek na gorze i paskow poziomych. Niby detal, ale roznica jest ogromna, kiedy sie strukture zmieni
-lepiej nosic ciemne na dole, a jasne na gorze ;-)

Figura gruszki

08 lis 2011 - 09:22:38

bolerka dla gruszek polecam, takie luźniejsze, nie przylegające - optycznie równoważą ramiona z biodrami
również jestem gruszką, ale z tych mniejszych
spodnie - nie obcisłe na biodrach 0- w sensie nie opinające, by nie podkreślać tzw boczków udowych, które są wynikiem budowy ciała gruszek, a nie nadmiaru kilogramów
polecam Wam wejść na stronę Trinny i Susanah tam są wszystkie typy figur z przykładowymi stylizacjami
spodnie powinnny być najciemniejszym z elementów stroju



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-08 09:23 przez matylda_jasmin.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wszystko o depilacji - zbiorczy