Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

witajcie, ponad 2 lata nosilam aparat staly na zębach, zdjelam go ponad pol roku temu i dostalam w zamian az za 800 zl aparat zdejmowany na noc, w sumie dzisiaj bylam o ortodontki i okazalo sie, ze zeby mi sie przesuwaja, co sama zauwazylam tez i doradzila mi, abym na dol wstawila sobie retainer (taki drucik od wewnetrznej strony zębow, niewidoczny) i koszt tego to bedzie 200 zl. i tutaj mam pytanie, bo nie dopytalam, a teraz mam metlik w glowie. czy do tego trzeba sie jakos specjalnie przygotowac? czy znowu potrzeba robic odlew szczeki itp? czy po prostu zalatwie to w jednej wizycie, pojde i ona mi to zalozy? mialyscie to? dziekuje za wszelka pomoc, bo niestety nie stac mnie na kilka wizyt w tej cenie jiestety, takze jezeli to bedzie wiecej niz jedna wizyta- zrezygnuje w ogole z tego retainera.

zweryfikowana
Posty: 424
Ostrzeżenia: 1/5

nie pomoge

dziekuje mimo wszystko za podbicie :) i bedw wdzieczna za kazda opinie :)

Kilka dni temu był tu temat w którym znalazłabyś odpowiedź na swoje pytanie.

Nie, to chyba nakłada od ręki, aczkolwiek nie jestem pewna :)

zweryfikowana
Posty: 1.700
Ostrzeżenia: 1/5

Moim zdaniem od razu powinna zrobić.

ja jeszcze nie wiem bo niedługo dopiero zakładam aparat

Cytat
szasa
Kilka dni temu był tu temat w którym znalazłabyś odpowiedź na swoje pytanie.

a wiesz moze gdzie to bylo, w jakim dziale?

ja ma taki drucik na dolnych zebach od 3 do 3, na poczatku troszke mnie wkurzal i podraznial jezyk alee teraz juz spoko :P da sie przyzyczaic i nie widac go ani nic

Cytat
giem
ja ma taki drucik na dolnych zebach od 3 do 3, na poczatku troszke mnie wkurzal i podraznial jezyk alee teraz juz spoko :P da sie przyzyczaic i nie widac go ani nic

a moglabys mi powiedziec, czy mialas to zalozone od reki na jednej wizycie, czy po prostu chodzilas kilka razy w ttym celu?

to ona Ci od razu po zdjeciu aparatu nie dala retainera?;o ja tego samego dnia mialam przyklejony na dół i górę, gora mi sie odklejala niesetety pare razy i dostalam zdejmowany retainer, ale za 250zł a nie 800;o

ale powiem Ci ze aparat nosilam chyba rekordowo bo az 7 lat, i teraz mimo to, przez blad ortodontki zęby mi sie pokrzywily strasznie:/ za rok biore slub i nie wiem co z tym robic...

niee, z tego co pamietam to odrazu, nawet nie boli, ja nic nie placilam zadnej dodatkowej kasy po sciagnieciu stalego,moze dlatego ze za wizyty placilam 100zl, i nie mam zadnego takiego jak te typowe zdejmowane 'metalowe' tylko taka szczęke przezroczysta wmiare haha, ale to zalezy od ortodonty,

od ręki, ale jeśli jest cwana to może kazać ci przyjść nawet 10 razy, decydując się na aparat trzeba liczyć się z niemałymi kosztami

niezweryfikowana
Posty: 498
Ostrzeżenia: 2/5

ja to mam, poprostu poszłam i mi przykleili, dałam za to 500 zł (;

hmm, u mnie od razu po zdjęciu aparatu stałego zakłada retainer + dostajesz aparat retencyjny do wkładania na noc.. koszt jednego 300zł- więc za dwa 600zł a retainer w cenie..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak usunelam rozstepy!