Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

gorący temat

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Bielizna komplety damskie

dzisiaj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

nic nowego ,czyli- kawa, cukier,płatki owsiane

MoniqueJulie jest trochę zabawy z tym. Od jednej z szafowiczek :)

"Do żelu do mycia twarzy tego którego używasz dodaj drobno zmieloną kawę. Niewiele najlepiej nie świeżą tylko już po zaparzeniu:) Umyj nim twarz. Po tym zrób sobie parówke na twarz z rumiankiem( do miski wrzuć ze 2 torebki i zalej wrzątkiem) Trzymaj nad tym buzie ok 10 minut. Kup w aptece siemię lniane zalej wrzątkiem, przecedź przez gazę jak zrobi się z tego taki kisiel. Nałóż to na twarz na kilka minut. Dobrze by było jakby ten kisiel był taki ciepły. To rozszerzy ci pory i wągry będą gotowe do wyduszenia:) Wyduszaj je przez waciki, rękawki bawełniane(dostępne na all:)) Nie pazurkami bo poprzecinasz naskórek i wda się stan zapalny. Później tonik ściągający albo maseczka i ciesz się przepiękną buzią;d"

ogórek i kilka ziół

ja stosuję kawowy (cukier, kawa, cynamon) i jestem zadowolona :), czasami wpadnie mi w łapki taki z Joanny

a ja do peelingu uzywam soli :) wysypuje troche na reke i mieszam z plynem pod prysznic, mydlem w plynie, oliwka czy co tam mam pod reka ;P skora jest gladziutka, a jak dodam wiecej soli to peeling robi sie bardziej ostry i peelinguje nim stopy :) chetnie bym wypróbowała ten z kawy bo walcze z cellu ale nie pije kawy wiec nie mam fusów :/

a ja polecam zwykły olej+sól. skóra gładziutka i nawilżona :)
Wymieszać razem, zrobić tyle, by starczyło na całe ciało ;d

zweryfikowana
Posty: 2.111
Ostrzeżenia: 1/5

kocham Was za ten watek;)

Ja stosuje kawę parzoną oraz cukier - kazdy osobno oczywiście...zwykle bez dodatków- to z lenistwa...same w sobie już dają efekty:) ;*

a kltos robił peeling kwas migdałowy? jest tak prosze napisac na priv to wazne

Cześć:) Ja osobiście mam skóre lekko trądzikową z zaskórnikami. Nie używam pilingów ponieważ mam naczynka wrr..:P jednak zamiast wodą myję twarz cieplym mlekiem i 3 razy tygodniowo nakładam maseczkę z twarożkiem bądź śmietaną na 7 min po czym zmywam letnią wodą. Skórę mam delikatniejszą a i krosteczek jest o wiele mniej:). Tanie i proste:D

zweryfikowana
Posty: 1.471
Ostrzeżenia: 1/5

● Peeling cukrowy
1/2 szklanki cukru wymieszaj z łyżką miodu, 1/3 szklanki oliwy z oliwek i 3 łyżkami oliwki dla niemowląt. By wzmocnić aromat, możesz dodać posiekany, świeży rozmaryn. Po połączeniu składników mieszanina oleju i oliwki powinna przykrywać cukier mniej więcej centymetrową warstwą.
● Fusy z kawy
o metoda na natychmiastowe orzeźwienie: fusy z zaparzonej i przestudzonej kawy wymieszaj z dwiema łyżkami oliwy tak, aby uzyskać mazistą konsystencję. Wmasuj preparat w skórę, a następnie spłucz wodą.
● Sól z oliwą
Potrzebujesz 2 łyżek soli (im kryształki mniejsze, tym lepiej, bo duże mogą podrażnić naskórek) oraz 3 łyżek oliwy. Składniki wymieszaj ze sobą. Uzyskaną papkę kolistym ruchem wcieraj w skórę.
● Z orzechami
4 łyżki zmielonych orzechów wymieszaj z trzema łyżkami oliwy lub jogurtem i miodem. Wmasuj w skórę i spłucz..

Stosowała któraś z Was a może macie inne domowe sposoby:) wypowiadajcie się:)
Jeszcze jedno czy taki peeling pomoże na zaskórniki i zatkane pory?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-08 14:16 przez meegan07.

Często robię peeling z kawy+oliwa z oliwek/oliwka dla dzieci. Skóra jest idealnie gładka :)

ja robię tak: sucha kawa+żel pod prysznic

zweryfikowana
Posty: 1.471
Ostrzeżenia: 1/5

A co z tymi zaskórnikami?:(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Niskie dziewczyny.