Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ja zawsze robię taki najprostszy z mielonej kawy i cynamonu, no a do wszystkiego tak na oko dolewam jeszcze jakiegoś żelu do mycia.

kawa na ciało, efekt murowany :-)

Te peelingi domowej roboty są bardzo ciekawe, musze wypróbować. Z tego co wiem to do każdej cery inny peeling jest odpowiedni http://kobiecysekret.blogspot.com/2015/01/wygadzajacy-peeling.html

moj ulubiony peeling to taki http://www.skapiec.pl/site/cat/181/comp/8751819 - jezeli chodzi o takie gotowce, ale sama robie z cukru i oleju kokosowego :)

Mogę polecić peeling kawowy z dodatkiem soli/cukru i oliwki. Genialnie ściera zrogowaciały naskórek.

Cukier i cynamon... wsypuję warstwami do ładnego słoiczka i używam, jeśli jest taka potrzeba. Tani, domowy kosmetyk, który ładnie wygląda, pachnie i jest skuteczny. :)

niezweryfikowana
Posty: 229
Ostrzeżenia: 2/5

ale super pomysły:) Będę musiała je w końcu wykorzysatć:)

Osobiście nie odważyłabym się szorować solą, ale peeling z kawy albo z cukru robię regularnie - z domieszka oliwy z oliwek.

Żeby wyciągnąć wągry, nie pomoże ci peeling tylko maska rozpulchniająca (profesjonalny produkt niestety i trochę kosztuje) albo gorąca kąpiel lub po prostu inhalacja (olejek eukaliptusowy, miętowy) do garnka z gorącą wodą wlej kilka kropel, głowa nad garnek i ręcznik na głowę. I tak chwilę z 15 minut a potem oczyszczanie i NEUTARALIZACJA CERY żeby nic nie roznieść z zanieczyszczeń po reszcie twarzy.

Gotowy peeling domowej roboty nie wytrzyma niestety tygodnia ponieważ się zepsuje... Można go trzymać max 3 dni w szczelnym zamknięciu i to w lodówce.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-07 12:30 przez Mussczekoladowy.

Moje dwa ulubione odkrycia to:

mąka ryżowa + łyżeczka miodu + mleko + oliwa z oliwek (ja używam olejku z kiełków pszenicy)
wymieszać wszystko do konsystencji półpłynnej papki i najpierw porządnie wyszorować (uwaga przy skórze naczynkowej) buzię, później zostawić na kilka minut, żeby składniki mogły jeszcze podziałać na skórę. Taki peeling jest drobnoziarnisty jak korund do mikrodermabrazji - skóra jest idealnie gładka. Mąka ryżowa i mleko mają właściwości rozświetlające i usuwają przebarwienia a miód działa antyseptycznie.
Nie trzeba kupować gotowej mąki - wystarczy zmielić torebkę ryżu w młynku do kawy :)

jogurt + kurkuma
po peelingu zawsze nakładam maseczkę z kurkumy, która poprawia koloryt skóry. Najlepiej zrobić ją przed spaniem, bo może lekko zabarwić skórę, ale po paru godzinach już nie ma śladu :)

jako posiadaczka cery wrażliwej nie polecam natomiast peelingów i maseczek z cynamonem i kawą (chyba że na ciało), bo czerwone plamy na buzi murowane!!

niezweryfikowana
Posty: 21
Ostrzeżenia: 3/5

ja robię z kawy, miodu oraz oliwy z oliwek:)

peeling z kawy jest bardzo fajny też na cellulit- moim zdaniem daje on fajne rezultat....jak się wypije kawę można zawsze zużyć fusy do czegoś praktycznego....

dokładnie! ja zazwyczaj robe peeling apotem jeszcze leże w wannie z tymi fusami w takiej kawie;) nie tylko dobrze dziala na cellulit, ale tez fajnie przyciemnia skórę :)

kurkuma jest bardzo fajna, stosuje ja do wszystkich potraw prawie, jeśli chodzi o maseczki an twarz z nią to bałabym się że zabarwi mi cerę na żółto bo ona ma takie właściwości. Ja stosowałam różne peelingi, najbardzije przypadł mi do gustu płatki owsiane jogurt miód, twarz jest delikatna później. Stosowałam ją aby pozbyc się trądziku,a później nakładałam zel Alaclarin, wszystko razem mi pomogło i teraz już mam ładną cerę.

Dzięki dziewczyny za świetne propozycje peelingów. Do tej pory używałam tych kupnych. Podoba mi się zwłaszcza ten pomysł z kawą. Wypróbuję na pewno.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy ze mną jest wszystko ok ?