Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

polecany dentysta

5 minut temu

elektryka sklep

11 minut temu

wakacje last minute

26 minut temu

Budowa domu

50 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ile czasu poświęcacie na siebie?

14 lut 2011 - 01:27:24

Hej,
dziewczyny, zastanawiam się, czy tylko ja uważam, że moje codzienne zabiegi, by zachować kondycję, zdrowe i piękne ciało oraz czuć się jak najbardziej kobieco, są rodzajem prywatnie celebrowanych przyjemności.
Ciekawi mnie też, co robicie w ciągu każdego, zwykłego dnia pracy dla swojej urody oraz zdrowia i jak zmieniły się Wasze nawyki z biegiem czasu.

Żeby nie być gołosłowną zacznę od siebie:
kiedyś pierwszym co robiłam po przebudzeniu, było zapalenie papierosa
teraz jednak, zaraz po wstaniu z łóżka porządnie się rozciągam, przemywam twarz tonikiem i myję zimną wodą dla orzeźwienia, parzę zieloną herbatę (ostatnio ziółka, jak pokrzywa, czy bratek) po czym wskakuję w krótką koszulkę oraz szorty, robię skłony, podnoszenie nóg, brzuszki itp., minimum przez 20 minut kręcę hula-hop. Potem lecę pod prysznic, robię sobie natrysk raz zimną, raz ciepłą wodą i nacieram się balsamem. Jem jakiś produkt mleczny - twarożek, kefir itp, zimną herbatą popijam vitaminy i skrzyp w tabletkach. Masuję twarz z kremem nawilżającym, smaruję dłonie maścią z vitaminą A i zakładam na nie rękawiczki, wmasowywuję w stopy coś nawilżającego, rozmasowywuję odgniecenia. Na koniec czytam książkę albo gazetę, leżąc na plecach i robiąc w powietrzu "rowerek". Dopiero po tym wszystkim sięgam po fajkę i parzę sobie kawę. :)

Czasem mam wrażenie, że poświęcam tym wszystkim zabiegom zbyt wiele uwagi i czasu, że to jakieś przegięcie i normalne kobiety tak nie mają...

Jak jest z Wami?

Ile czasu poświęcacie na siebie?

14 lut 2011 - 01:34:03

Wiesz, to super ze tak o siebie dbasz o oby to trwalo jak najdluzej, jednak mam pytanie, chodzisz do pracy badz do szkoly? Bo ja rano przed praca to leze jak najdluzej sie da, szybki prysznic, makijaz, prostowanko wlosow i nawet na sniadanie nie mam zbytnio czasu..

Ile czasu poświęcacie na siebie?

14 lut 2011 - 01:41:50

Cytat
eexcited
Wiesz, to super ze tak o siebie dbasz o oby to trwalo jak najdluzej, jednak mam pytanie, chodzisz do pracy badz do szkoly? Bo ja rano przed praca to leze jak najdluzej sie da, szybki prysznic, makijaz, prostowanko wlosow i nawet na sniadanie nie mam zbytnio czasu..
Słuszne spostrzezenie...
Opisany przez ciebie poranny rytuał wydaje sie byc bardzo czasochlonny :)

Ile czasu poświęcacie na siebie?

14 lut 2011 - 01:54:53

Jest czasochłonny, specjalnie wstaję dwie i pół, czasem trzy godziny wcześniej :)
Właśnie dlatego zastanawiam się, czy wszystkie tak mamy, czy tylko ja...?

ps: uczę się i trochę pracuję :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-14 01:57 przez Madame_eL.

Ile czasu poświęcacie na siebie?

14 lut 2011 - 02:01:30

Heheh to ja jako nocny marek siedze jak widac do poznych godzin nocnych a rano leze jak najdluzej sie da i na dodatek na starosc mi sie pogorszylo, bo juz nie wstaje jak budzik zadzwoni tylko nastawiam tak z 40 minut wczesniej i co 10 minut sie dobudzam... Wiec takie rytualy oczywiscie sa zdrowe ale nie dla mnie niestety :P zazdroszcze nawet.

Ile czasu poświęcacie na siebie?

14 lut 2011 - 02:05:44

wow podziwiam ja jak narazie jestem na etapie wstawiania w nocy do mojego lobuza i rano marze sie wyspac lub kawe ;( a niestety oponka jest(

Ile czasu poświęcacie na siebie?

14 lut 2011 - 02:10:01

ja sobie codziennie obiecuje, wczesne wstawanie, poranna gimnastyka, porządne zdrowe śniadanie, codzienne branie witaminek i coś ciężko mi się zmobilizować. W efekcie rano tylko szybko umyć się i ubrać a nawet śniadania czasem nie zdążę zjeść:/ muszę to zmienić.

A Tobie gratuje samozaparcia:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-14 02:10 przez aneczkafn.

Ile czasu poświęcacie na siebie?

14 lut 2011 - 02:15:30

Zważywszy na to, że jest druga w nocy, to o trzy godziny wcześniejsze wstawanie nastąpiłoby dla mnie za jakieś 1,5 godziny. :p

Ile czasu poświęcacie na siebie?

14 lut 2011 - 02:19:35

Ja w tym momencie mam komfort ferii zimowych, a że praca zdalna, to można ją zacząć troszkę później - w ten sposób mogę jutro pospać do 9.oo i pozwolić sobie na taki relaks do 11.oo :)

Ile czasu poświęcacie na siebie?

14 lut 2011 - 02:59:40

Gratuluję samodyscypliny.. i wszystko byłoby ok, gdyby nie ten.. papieros..

Ile czasu poświęcacie na siebie?

14 lut 2011 - 03:29:32

Cytat
eexcited
Heheh to ja jako nocny marek
siedze jak widac do poznych godzin nocnych a rano leze jak najdluzej sie da i na dodatek na starosc mi sie pogorszylo, bo juz nie wstaje jak budzik zadzwoni tylko nastawiam tak z 40 minut wczesniej i co 10 minut sie dobudzam... Wiec takie rytualy oczywiscie sa zdrowe
ale nie dla mnie niestety :P zazdroszcze nawet.

ja mam dokładnie tak samo, a jak mam wstać rano do pracy to zdarza się że śpię tylko 4h bo tak długo w nocy siedze:/ Jak mam wolne to wstaje w południe a potem jestem na siebie zła że tyle dnia zmarnowałam:)

Ile czasu poświęcacie na siebie?

14 lut 2011 - 08:05:53

Ja wstaję o 6 i "dbanie o siebie" ograniczam do szybkiego prysznica, ząbki, krem na twarz i do pracy (na 7), kanapki biorę ze sobą. Nie wyobrażam sobie wstawania o 4. Raz w tygodniu chodzę po pracy na aerobik, raz w tygodniu na saunę i raz w tygodniu na basen (45 minut pływania, 15 minut rozbijania mięśni w jacuzzi). Witaminy wolę w naturalnej postaci (warzywka), a balsamów używam na noc. Herbatę lubię czarną i taką pijam (ziółka fee ;) ).

Śmiem jednak twierdzić, że mój tryb życia jest zdrowszy niż twój - o kawę i papierosa :P

Mała uwaga - tonik przygotowuje twarz na krem, więc powinnaś go od razu aplikować, a nie zanieczyszczać twarz ponownie przed aplikacją kremu.

Ile czasu poświęcacie na siebie?

14 lut 2011 - 08:17:23

Ja żeby wstać 2 lub 3 h wcześniej musiałabym wstawać o 3-4 o.O Tylko po to,żeby trochę się pogimnastykować? W życiu.. Moje jedyne codzienne rytuały to mycie się,delikatny makijaż,prostowanie włosów i heja do szkoły na 7 lub 8,powrót 14-15. Raz w tygodniu chodzę na siłownię i raz na basen i to tyle z dbania o sylwetkę..

Ile czasu poświęcacie na siebie?

14 lut 2011 - 08:28:14

mnie tam się nie chce tak o siebie dbać- umyć się, nawilżyć, odżywić włosy czego też niestety często nie robię z braku czasu (wypielęgnować paznokcie, wydepilować raz na jakiś czas, tyle ile się organizm domaga) i koniec

wolę się skupić na ćwiczeniach niż na jakichś kremach i innych pierdutach ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-14 08:30 przez ilayla.

Ile czasu poświęcacie na siebie?

14 lut 2011 - 08:41:32

Cytat
Deirdre
Ja wstaję o 6 i "dbanie o siebie" ograniczam do szybkiego prysznica, ząbki, krem na twarz i do pracy (na 7), kanapki biorę ze sobą. Nie wyobrażam sobie wstawania o 4. Raz w tygodniu chodzę po pracy na aerobik, raz w tygodniu na saunę i raz w tygodniu na basen (45 minut pływania, 15 minut rozbijania mięśni w jacuzzi). Witaminy wolę w naturalnej postaci (warzywka), a balsamów używam na noc. Herbatę lubię czarną i taką pijam (ziółka fee ;) ).

Śmiem jednak twierdzić, że mój tryb życia jest zdrowszy niż twój - o kawę i papierosa :P

Mała uwaga - tonik przygotowuje twarz na krem, więc powinnaś go od razu aplikować, a nie zanieczyszczać twarz ponownie przed aplikacją kremu.

też tak uważam :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PIEPRZYKI....;)