Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wrastające włoski na nogach

13 maj 2009 - 08:37:46

:-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-11 09:58 przez Disiple.

Wrastające włoski na nogach

13 maj 2009 - 08:45:15

podobny problem, mam cienką i delikatna skórę, po wosku było tragicznie, po depilatorze chyba jeszcze gorzej, kremy odpadają - za słabe (każdej firmy w zasadzie), po peelingu miałam podrażnienia i zaczerwienienia w miejscu wrastających włosków, więc obecnie elektryczna maszynka do golenia (zawsze się spieszę i normalnymi najczęściej się zacinam auuu!). Plusy: włoski nie wrastają, rzadko kiedy jakaś krostka, nie tępi się:-)minusy: już nie ta "gładkość" i niestety co dwa dni trzeba powtarzać.

Wrastające włoski na nogach

13 maj 2009 - 08:51:55

wystarczą google, taki problem ma chyba co druga osoba używająca depilator.

Wrastające włoski na nogach

13 maj 2009 - 09:06:22

ja po depilatorze miałam notorycznie wrośnięte włosy łącznie z zapaleniem mieszka włosowego i stwierdziłam, ze kurde po depilatorze mam jeszcze gorsze nogi z jakimiś czerwonymi kropkami i odstawiłam zupełnie.
kosmetyczka mi powiedziała, ze brunetki będą już tak miały, chociaż to nie tylko problem ciemnowłosych kobitek...
Poleciła mi zebym używała jednorazowych maszynek, ale za każdym razem zmieniała na nową-przy każdym goleniu, ponieważ nie do końca ostra maszynka może powodować uszkodzenia [rzy mieszku włosowym i ten sam efekt co po depilatorze, czyli wrośnięty włos.
Jak już Ci powrastały to teraz musisz usunąć je sterylną igłą, zdezynfekować te miejsca, odczekać z 3 dni aż się zagoi i ostra maszynka w ruch i wyjdziesz z tego cholerstwa :)
Ewentualnie pani mnie bardzo namawiała do lasera, z tym, że to wcale nie jest tak pięknie jak by się wydawało (a koszty kosmiczne), wcale nie 1 raz ani 2 i włoski na zawsze żegnajcie. moja kolezanka robiła, teraz już jest po 4 raie i musi znowu powtórzyć za 6 miesięcy... :/ a na jednorazową depilację pach, całych nóg i głębokiej lini bikini zapłaciła około 2500... :((((
Pani ją pocieszyła, że przy kolejnych już jest 20 % taniej hahahahaha :)
ponoć boli masakrycznie, kumpela stwierdziła, że woli rodzić :)
więc chyba dziewczynki maszynka to nei taki zły pomysł :)

Wrastające włoski na nogach

13 maj 2009 - 09:10:15

Musisz robić peeling kilka razy w miesiącu i szorować nóżki szorstką gąbką:) Ja tak robie i jest ok

Wrastające włoski na nogach

13 maj 2009 - 09:40:19

ehh ja juz mam dosc czerwonych krostek ;/ wrastajace tez byly moim problemem, niestety pozegnalam sie z depilatorem ale fakt ze mam ciemne i mocne wloski zmusza mnie do codziennego golenia sie.
jestem wlasnie w trakcie zbierania na laserowe usuniecie wloskow najpierw z pod pach bo tam mam pieprzyka i zawsze go zacinam. nie chce go usuwac po pod pacha bardzo boli ehhh.
ja na wrastajace wloski mialam kilka metod ale trzeba je uzywac systematycznie codziennie a ja jestem juz za bardzo leniwa
- peelingi
- mycie sie tylko i wylacznie nie gabka a myjka szorstka
- jak sie wycierasz to mocniej recznikiem trzeba szorowac zwlaszcza w miejscach gdzie najbardziej sie robi
- czasem mozna suchy peeling, czyli w ciagu dnia po rpostu przeszorowac po skorze na sucho peelingiem i dobrze nawilzyc z czyms z aloesem
- solarium dla wysuszania naskorka
- wieksze problemy zalatwiac igla i spirytusem dla wysuszenia
- dobrze tez zrobic sobie raz w miesiacu takie maski na bikini czy nogi, gdzie owija sie miejsce folią, to sa zazwyczaj maski redukujace celulit albo cos ale one dbrze odzywiaja skore od wewnatrz, natluszcza wlos od nasady i on lepiej sie przebija przez skore
- przy grubym o wlosieniu peeling musi byc codziennoscia, niestety ale naskorek musi byc caly czas w ruchu

Wrastające włoski na nogach

13 maj 2009 - 09:50:12

ja inwestuje w wosk co 3 tygodnie -dzieki temu problem wrastajacych wlosów sie zmniejszyl, jak niechcesz wydawac kasy na kosmetyczke to na alegro mozesz zakupic sobie wosk w sztyfcie( 10-12zł starcza na cale nogi), i paski do debilacji( 100 - 20zł starcza na rok) i z mozesz sobie sama zrobic, a tyl moze ci kolezanka pomodz,

Wrastające włoski na nogach

13 maj 2009 - 09:52:56

Cytat
kinius33
pdobno solarium pomaga, ale nie mam pojęcia czy to prawda...

glupia plotka, ja bywam czesto na solarium i mi nie pomaga, tez mi wloski wrastaja i mam juz 3 male blizny na nogach od tego ;| a maszynka musze golic nogi co drugi dzien ;/

Wrastające włoski na nogach

13 maj 2009 - 09:55:59

Cytat
rubber
odstawić depilator i wziasc sie za maszynke zwykla.
niestety jak sie ma wrazliwa skore i depiluje albo wyrywa plastrami to bardzo czesto wrastaja.
podobno peeling gruboziarnisty pomaga ale nie wiem. w kazdym badz razie mam ten sam rpoblem co Ty. wiec sie przerzucilam na meskie maszynki do golenia.

dokladnie. ja rowniez pozostaje przy meskiej maszynce bo potem mam krostki na nogach, albo jak wydlubie igła to czesto tez slady, nie mam sily do depilatora.... zreszta wlosy odrastały mi i tak po 2-3 dniach wiec uzywam juz tylko maszynki

Wrastające włoski na nogach

13 maj 2009 - 12:45:58

Cytat
rubber
Cytat
aagniesia85
Cytat
Camille
ja tez jakiś czas depilowałam, ale niestety też wrastały. To jest maskryczne, nawet peeling nie pomagał. A potem miałam zaczerwienienia, co brzydko wyglądało :( w efekcie dłubałam je szpilką i teraz używam tylko kremów i maszynki ;(

dłubac szpilką:) dobre hehe nie wbiłas jej sobie?...podziwiam :)


calkiem normalne, bardzo duzo osob tak robi, nawet jak pojdziesz do kosmetyczki bedzie tak robila ztym ze nie spzilka a igla. jelsi nie pomozesz wlosowi wyrosnac poza skora to bedziesz miala stan zapalny brzydka kroste z ropa itd. trzeba sobie radzic.;)

Nie no niesłyszałam o tym..ja bym sie bała wrrrr... hehe przeciez szpilka tez może podraznic skóre. Mi tez wrastają włoski, ale sa specjalne kremy, ja używałam kremów i peelingów, krem prawie codziennie, a peelingów co 2-3 dzień , ja uzywałam z joanny naturia 100ml chyba 3,50zł bardzo dobrze sciera, skóra jest miekka po nim strasznie. A kremu nie pamietam, bo debilatora używam tylko od czerwca do września, potem tylko maszynka:)

zweryfikowana
Posty: 1.565
Ostrzeżenia: 1/5

Wrastające włoski na nogach

13 maj 2009 - 12:49:33

Cytat
agatacwi
heh ja tez borykam się z tym problemem ale na bikini...brrr
masaże szorstka gąbka i peeling

depilacja bez bólu miejsc bikini?
w dodatku tania?
depilacja pęsetą. ;]
wcale nie żartuję. Mam bardzo wrażliwą skórę w okolicach bikini. O plastrach nie może być mowy, kremy podrażniają, maszynka powoduje wrastanie włosków, poza tym samo odrastanie po maszynce to dla mnie straszna męka.
Jeśli naciągnie się skórę i wyrywa włoski pęsetą nie czuć nic :) nie, że boli mało. Po prostu nic nie czuć :) nie wrastają mi włoski i mam spokój na długo. Później trzeba 'dorwać' pojedyncze i po problemie :)

no ale z nogami to już byłby problem :d chyba cale wakacje musialabym siedzieć w łazience z peseta :D

Wrastające włoski na nogach

13 maj 2009 - 12:51:46

Co do krostek które sie pojawiaja po debilacji, są tez kremy po depilacji, ja przed depilacja uzywam równiez balsamu nivea tego granatowego do suchej skóry. I moze z jedna dwie krostki wyskoczą. Zastanawiałam sie nad depilacją laserowa, ktos robił? Mnie najbardziej wkurzają wloski pod pachami codziennie musze golic, wiec chyba pod tymi pachami sobie zrobie tą laserową.

Wrastające włoski na nogach

13 maj 2009 - 12:58:08

Cytat
bazylek1977
CUDA JUZ WYCZYNIALAM, ZEBY NIE WRASTALY, CODZIENE MASAZE, CZESTO PILINGI I NIC ! CIAGLE TO SAMO, TEZ NIE MAM NA TO METODY! I CHOC TO FAJNE NIE MUSIEC SIE DEPILOWAC CO KILKA DNI, TO JEDNAK JAK WLOSKI ODRASTAJA NIE JEST FAJNIE=(


chyba codziennie;p hehehe

Wrastające włoski na nogach

13 maj 2009 - 13:01:28

moje nogi uratował laser. przez dwa lata nie nadawały się do pokazania nawet sobie. wywal depilator...
i na noc, po kąpieli, wcieraj oliwkę dla dzieci w skórę (najlepiej jeszcze wilgotną). Zmiękcza skórę, pomaga..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Piękny biust - Dakolen