Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

gorący temat

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wrastające włoski na nogach

27 maj 2011 - 12:56:54

a uzywasz depilatora ?

Wrastające włoski na nogach

27 maj 2011 - 12:59:45

hej, też tak miałam ... depilujesz depilatorem??? nie wszyscy mogą go używać, ja niestety musiałam sie z nim pożegnać , albo sprobuj stosowac peeling 2 do 3 razy w tygodniu ,rób masaże gąbka nie taka delikatna pod włos ... albo polecam depilacje woskiem :)

zweryfikowana
Posty: 232
Ostrzeżenia: 1/5

Wrastające włoski na nogach

27 maj 2011 - 13:00:36

też tak miałam...teraz opaliłam nogi i nie widać...nogi gole zwykłą maszynka, ale wcześniej mocno nawilżę i jak golę daję dużo pianki....po goleniu łagodny balsam lub oliwka

Wrastające włoski na nogach

27 maj 2011 - 13:01:23

Cytat
lalka395
a uzywasz depilatora ?


Pare razy używałam :(
ale teraz maszynka,i tak nic nie daje :(

Wrastające włoski na nogach

27 maj 2011 - 13:01:33

chyba najlepiej pojsc na depilacje woskiem..

Wrastające włoski na nogach

27 maj 2011 - 13:04:45

a była może któras z was na depilacji woskiem u kosmetyczki ?
Ile to kosztuje ?
I czy pomoże ?:)

Wrastające włoski na nogach

27 maj 2011 - 13:05:14

Też tak miałam i trochę piling pomógł,ale problem wciąż powraca:(

Wrastające włoski na nogach

27 maj 2011 - 13:08:19

Ktos jeszcze ??

Wrastające włoski na nogach

27 maj 2011 - 13:09:02

ja sie męczę od kilku lat, chyba nic nie pomaga .. a problem wciąż wraca. Trzeba sie nauczyc z tym żyć ;) zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są maszynki, depilator zostawia moje nogi w oplakanym stanie

Wrastające włoski na nogach

27 maj 2011 - 13:11:28

HEj ! mam to samo. opowiem Ci jak to wyglada u mnie.

Moim zdaniem jesli mamy problem z wrastającymi wloskami, powinien bys zakaz uzywania tego co je usuwa z cebulką. czyli plasty i depilatorr.
kiedy kupilam sobie depilator wydepilowalam nogi, bolalo jak cholera bo mam bardzoo grube wloski, a im grubszy tym bardziej boli. To co sie dzialo jak odrastaly... istna tragedia, zaczely wrastac i robic sie krosty ( zapalenia) miesiac chodzilam z w spodniach. NIGDY WIECEJ !

Co robie teraz : Zanim ogole nogi smaruje je balsamem zbey zmiekczyc skore i wloski, pozniej nakladam ŻEL męski do skory wrazliwej gilette i uzywam niebieskiej maszyni gillette. kiedys maszynke mialam na 2 razy, teraz stwierdzilam ze nie ma co, do kazdego kolenia musi byc nowa maszynka, nie jest brudna i nie jest tępa.

Po goleniu smaruje nogi mascią Aloepanten .


To samo mam z bikini i z pachami. gdy widze ze np zaczynają sie pojawiac krostki na noc cale bikini i nogi smaruje maścią cynkową, rano wstaje i nie widac zaczerwien :)

ale to i tak nie usunelo calkowicie problemu, wiec wczoraj wybralam sie do dermatologa. Powiedziala im ze mam wlasnie zapalenie mieszkow wlosowych i z tym sie nie da nic zrobic, no chyba ze walczyc. Wiec zapisala mi
a) masc ktorą mam smarowac krostki jesli wyskoczy
b) zel ktorym mam smarowac nogi po kazdym goleniu. On sprawia ze skora bedzie miekka i wlos bedzie sie swoobodniej przedostawał. Jeszcze tego nie kupilam ,ale po wakacjach mam do niejc przyjsc i powiedziec jak efekty., jesli nic nie da bedziemy szukac innego spodobu :)

No i oczywiscie ma nogach mam juz blizny, bo wyciskalam te krostki pozniej robily sie strupki a ja je drapalam :( ale musze sie tego koniecznie oduczyc bo niedlugo cale nogi bede miala w plamkach.. :(



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-27 13:24 przez ona12345.

Wrastające włoski na nogach

27 maj 2011 - 13:11:47

u kosmetyczki nie byłam bo sama sobie robie ale ceny się wahają od 70- 100 całe nogi.. ale najpierw musisz robic peelingi zeby je jakoś "wydobyc" na wierzch bo jak będa pod skórą to wosk nic nie da:)

Wrastające włoski na nogach

27 maj 2011 - 13:11:59

Mam ten sam problem, nogi w opłakanym stanie, czerwone i brązowe plamy + białe plamki po zagojonych rankach :/
Próbowałam już chyba wszystkiego, większośc dermatologów mówi, że nie ma lekarstwa (ale polecają pilingi, które niewiele dają). Ja niestety musiałam zdecydowac sie na depilacje laserową, jednak jak z wszystkim na efekty trzeba długo czekac ..

Wrastające włoski na nogach

27 maj 2011 - 13:14:35

brzmi powaznie i okropnie ;/ tes jestem brunetka i musze golic nogi co dwa dni, zeby nie bylo widac, a codzien zeby nie bylo czuc, i czasem mam drobne krostki, ale nie przeszkadzaja i prawie ich nie widac. ale to, ze widac Ci wlosy pod skora jest straszne;/ moze powinnas sie opalic? sama nie wiem :<

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Wrastające włoski na nogach

27 maj 2011 - 13:19:16

ja zaczęłam golić nogi w wieku 14 lat i problem z wrastającymi włoskami i ogólnym zapaleniem minął mi hmm.. w wieku 18-19 lat mniej więcej.. ale jeśli wyrwę sobie x włosów - 100% wrośnie chyba, że będę tarła gąbką podczas każdej kąpieli do bólu, dlatego u mnie depilator odpada niestety..
ogólnie zrezygnowałam ze smarowania nóg balsamami [u mnie w domu jest jedna z najlepszych wód w Polsce, ale nawet w innych miastach smarowałam dopiero kiedy od wody drapałam się po nogach dosyć mocno - mam chorą skórę]. do tego ostra gąbka i jazda po nogach [a właściwie całym ciele] co kąpiel, zimna woda no i spirytus na wszystkie syfki jakie mi się robiły. do tego jak się jakiś zrobił to wyrywałam włos ze środka - nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że tak się szybciej zagoi, choć może w tym być prawdy tyle co nic..

ewentualnie można dermatologa zapytać o folliculitis - nawet jeśli to nie to, to może leki będą podobne..
imo u mnie najbardziej pomogło właśnie zrezygnowanie z balsamów. no i unikanie pocenia się, czyli ogolone nogi = krótkie spodenki, spódnica, długie spodnie odpadają latem, bo może się to gorzej skończyć, choć na szczęście większych problemów już nie mam..

Wrastające włoski na nogach

27 maj 2011 - 13:35:56

HEj ! mam to samo. opowiem Ci jak to wyglada u mnie.

Moim zdaniem jesli mamy problem z wrastającymi wloskami, powinien bys zakaz uzywania tego co je usuwa z cebulką. czyli plasty i depilatorr.
kiedy kupilam sobie depilator wydepilowalam nogi, bolalo jak cholera bo mam bardzoo grube wloski, a im grubszy tym bardziej boli. To co sie dzialo jak odrastaly... istna tragedia, zaczely wrastac i robic sie krosty ( zapalenia) miesiac chodzilam z w spodniach. NIGDY WIECEJ !

Co robie teraz : Zanim ogole nogi smaruje je balsamem zbey zmiekczyc skore i wloski, pozniej nakladam ŻEL męski do skory wrazliwej gilette i uzywam niebieskiej maszyni gillette. kiedys maszynke mialam na 2 razy, teraz stwierdzilam ze nie ma co, do kazdego kolenia musi byc nowa maszynka, nie jest brudna i nie jest tępa.

Po goleniu smaruje nogi mascią Aloepanten .



To samo mam z bikini i z pachami. gdy widze ze np zaczynają sie pojawiac krostki na noc cale bikini i nogi smaruje maścią cynkową, rano wstaje i nie widac zaczerwien :)

ale to i tak nie usunelo calkowicie problemu, wiec wczoraj wybralam sie do dermatologa. Powiedziala im ze mam wlasnie zapalenie mieszkow wlosowych i z tym sie nie da nic zrobic, no chyba ze walczyc. Wiec zapisala mi
a) masc ktorą mam smarowac krostki jesli wyskoczy
b) zel ktorym mam smarowac nogi po kazdym goleniu. On sprawia ze skora bedzie miekka i wlos bedzie sie swoobodniej przedostawał. Jeszcze tego nie kupilam ,ale po wakacjach mam do niejc przyjsc i powiedziec jak efekty., jesli nic nie da bedziemy szukac innego spodobu :)

No i oczywiscie ma nogach mam juz blizny, bo wyciskalam te krostki pozniej robily sie strupki a ja je drapalam :( ale musze sie tego koniecznie oduczyc bo niedlugo cale nogi bede miala w plamkach.. :(



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Piękny biust - Dakolen