Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

zakupy internetowe

17 minut temu

Budowa domu

21 minut temu

Projekt wnętrza

55 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:26:42

Przeprasza jeśli zły dział.

Dziewczyny - pomóżcie!
Używałam przez rok czasu depilatora. Zaczęły mi się okropnie wrastać włoski na nogach,więc przestałam go używać . Aktualnie golę się maszynką jednorazową a i tak problem się pojawia. Mam okropne blizny,rany,zaczerwienienia ... Wszystko sie dzieje w dolnych partiach - nad kostką i po wewnętrznej stronie nogi. Staram się bardzo często kremować te miejsca,by skóra była miększa i włosy mogły się "przebić" . Niestety nic nie działa. Pomóżcie mi . Z góry serdecznie dziękuję



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-13 14:27 przez koniczynka_.

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:29:20

użyj wosku do depilacji nóg może?

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:29:21

o kurcze, przykro mi, ale nie potrafie pomoc.. nie wiedzialam, ze dlugotrwale stosowanie depilatora moze skutkować czymś takim :(

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:32:30

właśnie tego zawsze się bałam i nie stosuję depilatora

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:34:16

Cytat
lilthug1
o kurcze, przykro mi, ale nie potrafie pomoc.. nie wiedzialam, ze dlugotrwale stosowanie depilatora moze skutkować czymś takim :(
Zależy od skóry.. Mi po jednym użyciu depilatora zaczęły wrastać.. Wyciągałam je pęsetą, w końcu musiałam je zapuścić i nie goliłam przez dłuższy czas. Teraz nie wrastają, ale 3 dni od golenia już widać jak rosną kolejne i je czuć

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:36:03

moze idz do dermatologa?? kurde nie wiem...
zartowalam z dermatologiem. zle przeczytałam. sory



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-13 14:37 przez ciupek.

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:38:58

Cytat
ciupek
moze idz do dermatologa?? kurde nie wiem...
zartowalam z dermatologiem. zle przeczytałam. sory
Możesz iść do dermatologa, jeśli masz te blizny itp. Dostaniesz maść na receptę, zazwyczaj pomaga. Mi pomogło zapuszczenie się haha ;)

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:39:40

Miałam podobny problem. Używaj normalnie peelingów. Powinno pomóc, jeżeli nie, to tak jak już napisała ciupek- idź do dermatologa.

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:39:49

Hej, musisz używać po goleniu(nie tego samego dnia) peelingu, ponieważ włoski aby się przebić potrzebują pomocy. Także 2-3 razy w tygodniu peeling sobie zrób i staraj się jak najmniej nosić obcisłych spodni:)

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:42:22

Mam ten sam problem ale nie wiem co na to pomaga :(

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:44:10

Cytat
Karolina199014
Hej, musisz używać po goleniu(nie tego samego dnia) peelingu, ponieważ włoski aby się przebić potrzebują pomocy. Także 2-3 razy w tygodniu peeling sobie zrób i staraj się jak najmniej nosić obcisłych spodni:)
Zgadzam się, ale na peeling już za późno. Peeling stosuje się, żeby właśnie przeciwdziałać wrastaniu. Niestety pomoże wizyta u dermatologa najprawdopodobniej ;)

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:46:38

polecam peeling :)

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:49:16

ja miałam ten sam problem, niezależnie czy wosk czy depilator to włoski i tak mi wrastały.Miałam czerwone kropki wyglądałam jakby miałą całe nogi w bliznach ehh.Przede wszystkim przestawiłam się na maszynki i kremy veeta.Oczywiście depilacja takim kremem (przynajmniej u mnie ) nie usuwa 100% włosów tylko jakieś 80 % a reszte poprawiam maszynką.No i peeling, ja robie swój sama.Troche oliwy z oliwek lub poprostu oleju, troche cukru i zelu pod prysznic mieszam i dla mnie jest rewelacyjny.Codziennie szoruję nogi rękawicą taką do masażu , no i nawilżam jakimś kremem.Na wrastające włoski miejscowo używam kremu KERANORM. (.ok30 zł 125 ml).

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:49:57

Ja nigdy nie używałam depilatora, a mam to samo, w tych samych miejscach..

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:54:19

najlepiej masuj sobie nogi ostrą gąbką, to pomaga im wydostać się na zewnątrz i problem znika. Ale nie rób tego w dzień depilacji, tylko dzień później

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ile czasu poświęcacie na siebie?