Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

operacja oczu

39 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:26:42

Przeprasza jeśli zły dział.

Dziewczyny - pomóżcie!
Używałam przez rok czasu depilatora. Zaczęły mi się okropnie wrastać włoski na nogach,więc przestałam go używać . Aktualnie golę się maszynką jednorazową a i tak problem się pojawia. Mam okropne blizny,rany,zaczerwienienia ... Wszystko sie dzieje w dolnych partiach - nad kostką i po wewnętrznej stronie nogi. Staram się bardzo często kremować te miejsca,by skóra była miększa i włosy mogły się "przebić" . Niestety nic nie działa. Pomóżcie mi . Z góry serdecznie dziękuję



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-13 14:27 przez koniczynka_.

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:29:20

użyj wosku do depilacji nóg może?

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:29:21

o kurcze, przykro mi, ale nie potrafie pomoc.. nie wiedzialam, ze dlugotrwale stosowanie depilatora moze skutkować czymś takim :(

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:32:30

właśnie tego zawsze się bałam i nie stosuję depilatora

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:34:16

Cytat
lilthug1
o kurcze, przykro mi, ale nie potrafie pomoc.. nie wiedzialam, ze dlugotrwale stosowanie depilatora moze skutkować czymś takim :(
Zależy od skóry.. Mi po jednym użyciu depilatora zaczęły wrastać.. Wyciągałam je pęsetą, w końcu musiałam je zapuścić i nie goliłam przez dłuższy czas. Teraz nie wrastają, ale 3 dni od golenia już widać jak rosną kolejne i je czuć

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:36:03

moze idz do dermatologa?? kurde nie wiem...
zartowalam z dermatologiem. zle przeczytałam. sory



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-13 14:37 przez ciupek.

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:38:58

Cytat
ciupek
moze idz do dermatologa?? kurde nie wiem...
zartowalam z dermatologiem. zle przeczytałam. sory
Możesz iść do dermatologa, jeśli masz te blizny itp. Dostaniesz maść na receptę, zazwyczaj pomaga. Mi pomogło zapuszczenie się haha ;)

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:39:40

Miałam podobny problem. Używaj normalnie peelingów. Powinno pomóc, jeżeli nie, to tak jak już napisała ciupek- idź do dermatologa.

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:39:49

Hej, musisz używać po goleniu(nie tego samego dnia) peelingu, ponieważ włoski aby się przebić potrzebują pomocy. Także 2-3 razy w tygodniu peeling sobie zrób i staraj się jak najmniej nosić obcisłych spodni:)

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:42:22

Mam ten sam problem ale nie wiem co na to pomaga :(

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:44:10

Cytat
Karolina199014
Hej, musisz używać po goleniu(nie tego samego dnia) peelingu, ponieważ włoski aby się przebić potrzebują pomocy. Także 2-3 razy w tygodniu peeling sobie zrób i staraj się jak najmniej nosić obcisłych spodni:)
Zgadzam się, ale na peeling już za późno. Peeling stosuje się, żeby właśnie przeciwdziałać wrastaniu. Niestety pomoże wizyta u dermatologa najprawdopodobniej ;)

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:46:38

polecam peeling :)

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:49:16

ja miałam ten sam problem, niezależnie czy wosk czy depilator to włoski i tak mi wrastały.Miałam czerwone kropki wyglądałam jakby miałą całe nogi w bliznach ehh.Przede wszystkim przestawiłam się na maszynki i kremy veeta.Oczywiście depilacja takim kremem (przynajmniej u mnie ) nie usuwa 100% włosów tylko jakieś 80 % a reszte poprawiam maszynką.No i peeling, ja robie swój sama.Troche oliwy z oliwek lub poprostu oleju, troche cukru i zelu pod prysznic mieszam i dla mnie jest rewelacyjny.Codziennie szoruję nogi rękawicą taką do masażu , no i nawilżam jakimś kremem.Na wrastające włoski miejscowo używam kremu KERANORM. (.ok30 zł 125 ml).

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:49:57

Ja nigdy nie używałam depilatora, a mam to samo, w tych samych miejscach..

Wrastające włoski na nogach

13 lut 2011 - 14:54:19

najlepiej masuj sobie nogi ostrą gąbką, to pomaga im wydostać się na zewnątrz i problem znika. Ale nie rób tego w dzień depilacji, tylko dzień później

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ile czasu poświęcacie na siebie?