Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

19 wrz 2010 - 21:19:34

Ja natomiast doszukałam się przesunięcia prawej jedynki i dwójki (góra). One też były u mnie głównym przedmiotem leczenia. Wszyscy mówią, ze nic nie widać, ja jednak czuję to pod językiem :/ Łuk górny nosiłam rok i 3 miesiące (ściągnęłam 4 lata temu), dolny prawie 3 lata.

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

19 wrz 2010 - 21:42:55

nie straszcie, bo ciągle noszę i aparat i muszę przyznać, że po roku efekty są poniżej oczekiwań. ale być może wkrótce coś się odmieni :)

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

20 wrz 2010 - 08:12:37

Cytat
Alexa_89
Cytat
siehankowa
Cytat
Alexa_89
tak, nocny na gore i dol... takie dwie protezy cos podobnego, jak maja stare babcie hahaha ;(

dalam za to 800 zl

coś takiego jak aparat ruchomy? taki z podniebieniem i drucikiem? a czy go sie jakos podkręcało czy co? i wizyty normalnie co miesiąc?

Tak, dokladnie taki ;) Otrzymalam go od razu po zdjeciu aparatu stalego ;) Mialam go niby nosic na poczatku codziennie, ale wyszlo, ze chodzilam w nim tylko po domu i spalam w nocy, bo wstyd bylo w tym wyjsc gdziekolwiek, bo nikt nie rozumial, co ja mowie i ludzie sie patrzyli na mnie jak na jakas wariatke ;D
Teraz juz mam go nosic tylko w nocy. To nosze, zawsze, to juz moj nawyk. Ale i tak zrobila sie ta szpara i ortodontka zacisnela mi te druciki, ale jak mowie- nic to nie dalo ;(
a na kontrole mam z tym chodzic juz co 3-4 miesiace.
A ile placilyscie za wizyty? bo czy tylko mi sie zdaje, czy ja placilam tak duzo...

Ja płaciłam przez całe leczenie po 80zł, ale teraz jak byłam na wizycie to już 150zł o_O

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

20 wrz 2010 - 08:26:05

oj nie straszcie :D
ja jestem w trakcie leczenia, i normalnie aż się boję co będzie jak mi zdejmie :p
noszę (8 miesięcy - góra) i (3 miesiące - dół) i jak na razie jestem zadowolona. mój brat nosił przede mną, nosił długo bo około 3 lata, a zdjęty miał też jakoś 3 lata temu, miał strasznie krzywe zęby, a teraz ma śliczne, prościutkie, może po zdjęciu aparatu trochę mu się zmieniło, ale i tak ma prościutkie, normalnie zazdroszczę mu :D

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

20 wrz 2010 - 08:34:47

Ja jestem zadowolona:)
Miałam kiedyś aparat ortodontyczny,ale taki zakładany tylko na noc. Miałam wtedy jakieś 9-10 lat i naprawdę strasznie krzywe zęby z wielką szparą miedzy górnymi jedynkami... Mama zmuszała mnie do zakładania tego aparatu,miałam go jakiś rok,może trochę więcej i efekty były naprawdę świetne:)

Zęby proste i szparka też znikła:) Może nie są idealne,ale na pewno wyglądają lepiej niż wcześniej:)

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

20 wrz 2010 - 17:55:24

a ja placilam za wizyty az 135 zl, wiec to sporo ;(

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

20 wrz 2010 - 17:58:58

niestety to jest ryzyko leczenia dlatego moja orto powiedziala ze czesto trzeba nosci retencyjny tyle samo a nawet dluzej co pierwszy aparat

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

20 wrz 2010 - 17:59:20

Moj ortodonta powiedzial, ze niektore wady mozna leczyc wlasnie plytkami retencyjnymi. Ja nosilam parat przez 3 lata i plytke o wiele za krotko niz powinnam, bo mi pies pogryzl :/, ale nic a nic mi sie nie poprzesuwalo, nadal mam piekny usmiech :)

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

20 wrz 2010 - 18:11:18

ja mam dokladnie to samo.. tez nosilam aparat, najpierw bylo okej, zakladalam taka plastikowa plytke ktora miala to podtrzymac, pozniej ortodontka kazala mi przestac ja zakladac wiec przestalam i miedzy zebami rowniez zrobila mi sie przerwa.. :/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nadwaga,, otyłośc.. Co sądzicie?