Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

gorący temat

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

19 wrz 2010 - 20:18:27

Cytat
Alexa_89
ja juz tydzien po zdjeciu mialam przerwy po 1 mm... i mam do tej pory, niby ich nie wiadac, nie rzucaja sie w oczy, ale jednak są. Mialam w tym celu zacisniety aparat nocny i nic to nie dalo, tylko zeby mnie bola, a szparki zostaly.
a co to za aparat nocny? ile za niego dałaś?
kurcze, bo mnie naprawde irytuje ta przerwa:/



Cytat
muzyn
oj nie martw się, przecież przerwa 1 mm to nie koniec świata, ja mam przerwę 3 mm i to pomiędzy jedynkami i nie marudzę bo mówią mi że dużo modelek ma takie ząbki :D
tak wiem, ze nie koniec świata, ale powiem tak: kilkanaście lat męczyłam się i miałam kompleksy z powodu moich zebów, aż wreszcie stały się idealne - prościutkie, schowane :) i wierz mi, ze poznając smak idealnych ząbków, teraz nawet mała przerwa mnie irytuje ;p



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-19 20:22 przez siehankowa.

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

19 wrz 2010 - 20:22:25

ja jak na razie cały czas w trakcie noszenia, ale też się obawiam co będzie po zdjęciu..

koleżanka nosiła w gimnazjum i teraz po latach trójka u góry znowu cofnęła jej się znacząco:/

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

19 wrz 2010 - 20:24:03

moja ortodontka jest świetna więc nie martwię się co będzie jak zdejmę aparat

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

19 wrz 2010 - 20:25:32

ja przed założeniem aparatu miałam kiełki jak u wampira;p a reszte zębów wysuniętą do przodu.. nie mieściły się więc musieli wyrwać mi dwie 4 ... Wszystko ładnie się poschodziło, ale teraz widząc tą przerwę obawiam się, ze mogą wszystkie sie rozejść:/


Cytat
pluszowamalpka
moja ortodontka jest świetna więc nie martwię się co będzie jak zdejmę aparat
moja też była-ponoć jedna z lepszych klinik we Wrocławiu, a jednak ząbki rozeszły się... :(



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-19 20:28 przez siehankowa.

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

19 wrz 2010 - 20:29:53

ja nosiłam aparat okrutnie długo, i to było jeszcze wtedy kiedy nie były tak popularne. Ortodontka nie raczyła mnie poinformować, że ósemki rosną mi w ten sposób, że po zdjęciu aparatu wszystko wróci do poprzedniego stanu. Powinna wtedy mnie powiadomić, że trzeba je wyrwać, albo wyrwać czwórki. Teraz nie stać mnie na aparat, boje się operacji wyrwania 8, bo byłaby bardzo skomplikowana a ząbki powoli wyglądają tak jak kiedyś czyli tragicznie...

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

19 wrz 2010 - 20:30:38

zeby przesuwaja sie cale zycie, wiec jesli chce sie utrzymac idealny efekt leczenia to tak na dobra sprawe do konca zycia trzeba nosic plytke retencyjna lub aparat ruchomy. Ja prostowalam swoje zeby tylko ruchomym i wciaz go zakladam czasem na noc a mam 24 lata.

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

19 wrz 2010 - 20:32:44

tak, nocny na gore i dol... takie dwie protezy cos podobnego, jak maja stare babcie hahaha ;(

dalam za to 800 zl

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

19 wrz 2010 - 20:33:30

ja jestem w trakcie leczenia dopiero 3 miesiace ;p
i tez mialam zeby wysuniete do przodu i ususniete dwie 4 ..
Az sie boje ze po zdjeciu wroca na swoje miejsce ;(

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

19 wrz 2010 - 20:35:03

Cytat
Paulena16
ja jestem w trakcie leczenia dopiero 3 miesiace ;p
i tez mialam zeby wysuniete do przodu i ususniete dwie 4 ..
Az sie boje ze po zdjeciu wroca na swoje miejsce ;(

jak skończysz nosić stały, to będziesz musiała nosić taki wyjmowany. Wtedy Ci się nie zejdą:)

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

19 wrz 2010 - 20:40:04

Ja mam aparat stały od ponad 2 miesięcy i już widać efekty.
Wiem, że po zdjęciu aparatu będę mieć jeszcze aparat retencyjny, który nie pozwoli na to, aby wrócił stan zębów sprzed leczenia.
Nie wiem jak to będzie potem, a ile nosiłaś aparat ?

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

19 wrz 2010 - 20:40:26

u mnie jest tak, ze za zdjęcie płaci sie 900 zł i do tego jest taki nocny aparat.. nic nie ma prawa sie spierdzielić, bo jak cos bedzie nie tak to pozwe ją do sądu :D

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

19 wrz 2010 - 20:41:32

Cytat
Alexa_89
tak, nocny na gore i dol... takie dwie protezy cos podobnego, jak maja stare babcie hahaha ;(

dalam za to 800 zl

coś takiego jak aparat ruchomy? taki z podniebieniem i drucikiem? a czy go sie jakos podkręcało czy co? i wizyty normalnie co miesiąc?
Cytat
olenkaaa90
Ja mam aparat stały od ponad 2 miesięcy i już widać efekty.
Wiem, że po zdjęciu aparatu będę mieć jeszcze aparat retencyjny, który nie pozwoli na to, aby wrócił stan zębów sprzed leczenia.
Nie wiem jak to będzie potem, a ile nosiłaś aparat ?

aparat nosiłam 2 lata, pozniej takie nakładki, górna niestety mi sie złamała - tak jak pisałam wyżej, przez co rozsuneły mi się ząbki między 2 a 3 :/
teraz znów ją noszę ale mam zrobiony nowy odlew - juz z ta przerwą, więc juz sie nie zejdzie:/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-19 20:45 przez siehankowa.

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

19 wrz 2010 - 20:44:47

Cytat
siehankowa
Cytat
Alexa_89
tak, nocny na gore i dol... takie dwie protezy cos podobnego, jak maja stare babcie hahaha ;(

dalam za to 800 zl

coś takiego jak aparat ruchomy? taki z podniebieniem i drucikiem? a czy go sie jakos podkręcało czy co? i wizyty normalnie co miesiąc?

tak, po jakimś czasie sama możesz sobie go podkręcać i już nie chodzisz

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

19 wrz 2010 - 20:48:05

Cytat
siehankowa
Cytat
Alexa_89
tak, nocny na gore i dol... takie dwie protezy cos podobnego, jak maja stare babcie hahaha ;(

dalam za to 800 zl

coś takiego jak aparat ruchomy? taki z podniebieniem i drucikiem? a czy go sie jakos podkręcało czy co? i wizyty normalnie co miesiąc?

Tak, dokladnie taki ;) Otrzymalam go od razu po zdjeciu aparatu stalego ;) Mialam go niby nosic na poczatku codziennie, ale wyszlo, ze chodzilam w nim tylko po domu i spalam w nocy, bo wstyd bylo w tym wyjsc gdziekolwiek, bo nikt nie rozumial, co ja mowie i ludzie sie patrzyli na mnie jak na jakas wariatke ;D
Teraz juz mam go nosic tylko w nocy. To nosze, zawsze, to juz moj nawyk. Ale i tak zrobila sie ta szpara i ortodontka zacisnela mi te druciki, ale jak mowie- nic to nie dalo ;(
a na kontrole mam z tym chodzic juz co 3-4 miesiace.
A ile placilyscie za wizyty? bo czy tylko mi sie zdaje, czy ja placilam tak duzo...

ORTODONCJA - ROZCZAROWANIE?

19 wrz 2010 - 21:08:00

mi zdjęli górny łuk w czwartek teraz mam wyjmowany na górę :) starsznie seplenie. efekt jest zadowalający :p ale nosiłam 3 lata myślałam już że się nie doczekam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-19 21:10 przez Evell.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nadwaga,, otyłośc.. Co sądzicie?