Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zadbana Kobieta

07 lip 2010 - 21:42:40

Cytat
Darknes
Cytat
funny
Ja wybieram się do kosmetyczki na depilację rąk. Mam sporo włosków, w dodatku ciemnych;/ i strasznie mnie to irytuje ;P

Ja również mam ciemne włoski na rękach i dlatego depiluje ;p strasznie mnie to drażniło, od dłuugiego już czasu nie mam tego problemu i jestem zadowolona :)

A depilujesz sama, czy u kosmetyczki woskiem? Boli?;D Nie depilowałam jeszcze, dlatego chce się wszystko dowiedzieć ;P

Zadbana Kobieta

07 lip 2010 - 21:40:37

Umiar w solarium, bo jak widzę takie marchewkowe twarze to mam ochotę podejść i wytarzać taką w mące ...

Zadbana Kobieta

07 lip 2010 - 21:50:16

przede wszystkim napisze zeby uświadomić niektóre osoby bo ostatnio przeżyłam jakąś traume!!! dziewczyna opowiada że golila nogi depilatorem zeby miec na dluzszy czas spokoj z depilacja spoko no nie? ale... roz...ło mnie to! Co oznacza golenie nóg od kolan w dół?? A uda!!!! Masakra łydki ładnie ogolone a na udach włochy jak u faceta! Dziewczyny nie róbcie tego! To już apel:) mam nadzieje ze to byl ewenement na skale światową:P poza tym czyste zęby wyregulowane brwi nawilżona skóra zadbane dłonie paznokcie itp. itd. chociaż co do paznokci... nikt nie zdaje sobie sprawy czego już nie próbowałam a one dalej są okropne jakbym wstawiła zdjęcia rozdwojonych na maksa paznokci... próbowałam domowych sposobów-nie pomagają, więc poszłam do lekarza bo kurcze trzeba pozbyć się takich szpecących gadów i dostałam tabletki i co się okazało- mam uczulenie na tabletki "na urode" puchne po nich dostaje wysypki i się duszę:P takze jestem wyrozumiała co do paznokci pod warunkiem że są czyste!!! :) ogólnie wiem że czasem się nam nie chce i należy się taki dzień bez kremu i balsamu ale nie non stop tylko tak z wyczuciem co jakiś czas:)

Zadbana Kobieta

07 lip 2010 - 22:29:14

- depilacja:nóg(chociaż jak widzę, że mam 2 miliemtry włoski to zostawiam je jeszcze;], bez przesady nikt zlupa nie bedzi emi nóg oglądał, zreszta gdy mam tgo swiaodmosc to szybko chodze i nikt nie zdąży zauważyć:P) przy okazji- czy wam tez po goleniu zostają takie ślady po miejscu gdzie został zgolony włos?:>; pach obowiązkowo- chociaz przyznam, że jak mam świadomośc niewychodzenia z domu i spedzenia w nim najblizszych dni to nie gole;] ; bikini- nienaiwdze golić bikini:/, tych krost, opuchnieć, wrastania, nie nawidze!:|, ale stosuje kremiki do depilacji wtedy jest spokój;], ; owłosienie na twarzy- mam tzw baczki - taki jasny meszek, ale strasznie wkurzający, szczególnie gdy upne włosy;/, włoski na brodzie - (problemy hormonalne), najlepiej wyrwac pęsetą;]
- ładny zapach- perfum czy dezodorant w kulce, pod pache itp
- balsamowanie ciała, kto chce- samoopalacz
- stopy!! chcoiaż osobiście już denerwuje mnie szorowanie tych pięt;/ musze zainwestowac w jakiś krem;|, co do paznokci u nóg- nanwidze ich sa okropne twarde a przy tym łamliwe;/.
- czyste pachnace włsoy
-świeży oddech
-zadbane zęby
-dłonie
- dobrze dobrany stanik!
- czyste ubranie
-świeżosć

Zadbana Kobieta

07 lip 2010 - 22:36:21

Cytat
funny
Cytat
Darknes
Cytat
funny
Ja wybieram się do kosmetyczki na depilację rąk. Mam sporo włosków, w dodatku ciemnych;/ i strasznie mnie to irytuje ;P

Ja również mam ciemne włoski na rękach i dlatego depiluje ;p strasznie mnie to drażniło, od dłuugiego już czasu nie mam tego problemu i jestem zadowolona :)

A depilujesz sama, czy u kosmetyczki woskiem? Boli?;D Nie depilowałam jeszcze, dlatego chce się wszystko dowiedzieć ;P


depiluje sama :) tzn. u mnie zazwyczaj odbywa się to poprostu za pomocą maszynki i pianki do golenia :P poźniej nawilżam i gra :)

Zadbana Kobieta

07 lip 2010 - 22:33:33

czyste włosy, zadbane paznokcie i stopy, oraz wydepilowane pachy i nogi ; )

Zadbana Kobieta

07 lip 2010 - 22:37:26

1. Przede wszystkim zachowanie higieny (często wiele osób o tym niestety zapomina)
2. Regularny manicure/pedicure
3. Regulacja brwi i depilacja
4. Gładka, promienna cera/zadbana skóra
5. Schludny ubiór podkreślający wszystkie walory i stosowny do okazji ;)
6. Nienaganne włosy
7. Makijażyk (niekoniecznie 5cm warstwa tapety) podkreślający urodę

To chyba tyle :)

Zadbana Kobieta

07 lip 2010 - 22:50:53



· czyste, ładne paznokcie,
z czym ostatnio mam problem,
bo po prostu mi 'odłażą' :/
ale biorę Skrzypovitę i widzę big poprawę ;p
· czyste stopy przede wszystkim,
jeśli sandały ubierasz,
to kobieto, umyj nogi ^^
albo noś chusteczki nawilżane,
żeby je przetrzeć, jak je ubrudzisz 'w trasie' ^^
· zadbana skóra, nie taka 'sypiąca się', sucha,
ale ładna, nawilżona
· brak solary
[skoro o dbaniu mowa;
to przecież niszczy]
· nie zgodzę się z brwiami,
ja nie reguluję, bo nie muszę zbytnio ;p..
· włosy! nie przetłuszczone!
o zgroooozo coraz częściej widuję
dziewczyny z takim czymś na głowie,
wyglądają jakby im litr oleju na łeb wylać, fe :/
· uszy czyste. czyste uszy :p
· D · e · p · i · l · a · c · j · a · !
· i ogólnie higiena osobista
przede wszystkim
→ antyperspirant
→ perfum, dezodorant, woda toaletowa, cokolwiek
→ czyste ciuuuchy!
a nie noszone tydzień ;p..
· aha - i jeżeli już - to lekki makijaż,
a nie w takie upały 30º kilogram tapety..
np. lekki tusz, krem nawilżający :)


chyba tyle ^^



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-07 22:53 przez kaam_.

Zadbana Kobieta

04 mar 2011 - 23:35:56

wg mnie zadbana kobieta to taka, która:

ma piękną cerę bez skazy, dyskretny i oszczędny, bardzo dobrze dobrany makijaż, dobre strzyżenie włosów i świetnie zrobiony kolor, zrobione paznokcie. Bardzo ważne są białe równe zęby, bo krzywe i żółte psują cały efekt. Tu taka moja refleksja, że w Polsce rodzice zbyt rzadko dbają o zęby u swoich dzieci. Do tego dobre buty (że czyste to już nawet nie wspominam), ubranie dobrane do okazji i do figury (nawet nie dodaje że świeże, bo to oczywiste a najlepiej po prostu nowe), jakieś interesujące dodatki czy biżuteria, delikatny zapach. Zadbana kobieta mieści się w prawidłowym BMI, sorry ale widoczna nadwaga wszystko psuje.

Moje abc pielęgnacji (jak mi sie chce oczywiście):

1) dwa dni wcześniej peeling twarzy i całego ciała plus maseczka z glinki na twarz.
2) depilacja wszystkiego co zbędne - pachy, nogi, bikini, wąsik a gdyby mi rosły włosy na rękach to też i to obowiązkowo, tak samo brwi, ale ja jestem szczęśliwą posiadaczką brwi idealnych
3) na twarz dobry krem a na ciało dobry balsam - regularnie
4) stopy ! tarka/pumeks, potem targa wygładzająca, krem do stóp, pedicure. Tu zecydowanie lepiej mają te panie, które z natury są posiadaczkami ładnych stóp. W przypadku nierównych palców, doradzałabym ich ukrywanie jednak
5) dłonie ! manicure, najładniejszy wg mnie i najbardziej z klasą - japoński. Skóra dłoni aksamitna. Kobieta z klasą raczej nie nosi więcej niż po 1 pierścionku na każdej dłoni, ewenualnie może być jednocześnie pierścionek i obrączka
6) fryzura - po pierwsze dobre cięcie i farba (ja mam czarne z natury i nie farbuję) po drugie trzeba je myć zanim zaczną brzydko pachnieć nawet jeśli jeszcze wyglądają znośnie.
7) makijaz zgodnie z zasadą lepiej mniej niż więcej. Podstawa to idealnie dobrany podkład i oczywiście wypielęgnowana twarz. Trzeba walczyć z wypryskami. Ładna cera i białe zęby dają już 60 % sukcesu.
8) ubranie i buty plus dodatki - jak wyżej. Ważniejsze jest czy nam dany ciuch pasuje do figury niż czy jest aktualnie modny
9) zapach - droższy w tym przypadku znaczy jednak lepszy, plus świeży oddech.

Dodam na koniec, że to wszystko da się zrobić w miarę tanim kosztem, jeżeli ktoś nie ma zbyt wiele pieniędzy. Trzeba pamiętać, że matka natura dała każdemu jakieś wyjątkowo ładne cechy i teraz trzeba je wyeksponować a wady poprzykrywać. Na tym to polega.

Na koniec się pochwalę że choć często zapominam albo nie chce mi się wypełnić któregoś z powyższych punktów, to i tak wiele razy słyszałam, że jestem zadbana :-)

Zadbana Kobieta

04 mar 2011 - 23:42:26

przede wszystkim kobieta zadbana musi mieć codziennie czyste włosy(żeby nie były tłuste) ,bo mnie osobiście to obrzydza.. powinna mieć zadbane paznokcie (bez żałoby za paznokciami) , wyregulowane brwi no i powinna ładnie pachnieć ;)

Zadbana Kobieta

04 mar 2011 - 23:47:53

moim zdaniem szalenie ważne są też czyste i zdrowe zęby!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-04 23:54 przez szuszu.

Zadbana Kobieta

04 mar 2011 - 23:57:09

moim zdaniem zadbane stopy i włosy

Zadbana Kobieta

05 mar 2011 - 00:02:19

- Czyste, ładnie ułożone, ogólnie zadbane z niezbyt widocznymi nieestetycznymi odrostami włosy
- Ładny makijaż, dopasowany do typu urody, pory roku, okazji itd.
- Wyregulowane brwi, kształtem pasujące do naszej twarzy
- Regularne robienie manicure i pedicure czyli dbanie o stopy i dłonie, a nie tylko same paznokcie
- Maseczki i dokładne oczyszczanie + nawilżanie twarzy
- Peeling i nawilżanie ciała
- Depilacja
- Delikatna opalenizna (niekoniecznie z solarium)
- I tak by wymieniać...
Cóż, by być zadbaną trzeba poświęcać trochę czasu na to:)

Zadbana Kobieta

05 mar 2011 - 00:21:42

Ladny czysty ubior, bez golych pepkow i tyłka.
Zadbane paznokcie, cialo, umyte wlosy, depilacja konieczna, czyste zadbane stopi i przede wszystkim ZADBANA BUZKA-mowie tu o słownictwie.

Zadbana Kobieta

05 mar 2011 - 00:26:41

Czysta cera... Nie jakaś przetłuszczona itp.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

czy kobieta z długim nosem może być piekna ?