Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problem z ortodontą

20 cze 2016 - 15:50:59

Cześć dziewczyny,
Wiem, że wiele z Was nosi aparaty lub są po leczeniu i mają z tym duże doświadczenie, i sporą wiedzę.
Moja przygoda z prostowaniem zębów zaczęła się w maju zeszłego roku. Przed leczeniem ortodonta zapewnił mnie, że w moim przypadku, aby naprostować mi zęby i zgryz wybrał taką metodę, aby nie usuwać zębów. Dodam także, że powiedział, że będzie to korzystniejsze dla mnie ponieważ jakby usunął mi czwórki lub piątki to szczęka troszkę cofnęłaby się, a z uwagi na to, że mam wydatny nos to uwydatniłby się jeszcze bardziej.
Jestem już po roku leczenia, przez cały ten okres miałam zmieniane gumeczki i chyba 2-3 razy druty oraz zakładane separatory. Na ostatniej wizycie ortodonta powiedział mi, że nie jest mi w stanie wyrównać zgryzu (moją wadą jest protruzja zębów górnych, można wygooglować) i zaproponował usunięcie górnych czwórek i dolnych 5, oczywiście wszystko na raz, żeby było szybciej. Zamurowało mnie...Odświeżyłam mu pamięć o tym co mówił na początku leczenia, że mój nos i się uwydatni i będzie to niekorzystne dla mnie. Natomiast pan doktor stwierdził, że to co mi zaproponował teraz będzie korzystniejsze. Dodam również, że leczenie wydłuży się o jakieś pół roku, gdzie na samym początku było mówione ze max. 1,5 roku, a teraz 2. Ponadto ortodonta uświadomił mnie, że jeśli nie usunę zebów to za jakiś czas po zdjęciu aparatu one znów sie pokrzywią. Dziewczyny nie wiem co robić. Jestem rozdarta i dodatkowo czuję się oszukana, bardzo oszukana. Całą ostatnią wizytę ortodonta próbował się wybielić, a mi się wydaje, że to on się przeliczył i popełnił jakiś błąd. Laski poradźcie co robić?

Problem z ortodontą

20 cze 2016 - 16:45:53

Ja bym usunęła na Twoim miejscu. Wydaje mi się, że nos Ci się wcale nie uwydatni, a przynajmniej będzie pewność, że ząbki będą ładnie wyrównane :)
Myślę, że dodatkowe pół roku z aparatem to nic w porównaniu do późniejszego efektu końcowego.
I jeżeli byś usuwała zęby, to podziel może to na dwie tury, bo wszystkie na raz jakoś mi się nie widzą (jak będziesz jadła?).
Wyrywanie zębów nie jest takie straszne;)


Nic się nie martw :)

Problem z ortodontą

20 cze 2016 - 17:11:59

Jestem w trakcie noszenia aparatu, miałam usunięte dwie czwórki z góry, też bardzo mi się nie podobał ten pomysł, pojechałam do niby najlepszego (i najdroższego) ortodonty w mieście na konsultację, czy jest jakieś inne wyjście i za 2 minuty wizyty podczas których dowiedziałam się że musze usunąc te zęby zapłaciłam 100zł.. no ale mam czyste sumienie :D więc niestety czasem jest to konieczne.. fakt, dziwne, że Twój ortodonta wcześniej twierdził co innego.. ale czasem na początku leczenia nie można tego przewidzieć, ja miałam usuwane te czwórki po 1,5!! roku noszenia aparatu.. wcześniej ortodontka chciała tego uniknąć :)

Problem z ortodontą

20 cze 2016 - 18:01:02

Ja za to usuwałam wszystkie ósemki :D

Problem z ortodontą

27 gru 2016 - 10:45:02

Myślę, że każdy ortodonta wie co robi :) Ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego czy Twoje leczenie przebiega prawidłowo - skonsultuj się z innym lekarzem. Klinik, które mają ortodoncję w ofercie, jest sporo. Tutaj http://www.awodent.pl/pl/ortodoncja-warszawa/jedna z nich. Umów się na konsultację i podpytaj.

Problem z ortodontą

27 gru 2016 - 11:23:24

Cytat
MariaAvaria
Ja za to usuwałam wszystkie ósemki :D
8 nie szkoda co innego inne zęby

zweryfikowana
Posty: 283
Ostrzeżenia: 1/5

Problem z ortodontą

27 gru 2016 - 12:06:15

ja skorzystałabym z opinii innego ortodonty :)

Problem z ortodontą

27 lut 2021 - 18:19:41

W takiej sytuacji zawsze warto poznać opinię innego specjalisty. Skąd jesteś? W Poznaniu, Warszawie i Katowicach działają gabinety centrum ortodontycznego Rock Your Smile, które mogę Ci szczerze polecić - mają świetnych specjalistów. Naprawdę warto udać się do kogoś, kto cieszy się renomą i ma dobre opinie.

Problem z ortodontą

24 mar 2021 - 09:23:46

Dokładnie, zawsze najlepiej pytać w kilku źródłach. Przed założeniem aparatu poszłam do super kliniki, wymyślili mi wszystko co można zrobić z moimi zębami, jakieś cuda. Oczywiście kwota za wszystko razem wyszła bardzo spora. Poszłam do innego ortodonty, który zaproponował mi tylko zrobienie tego co najważniejsze bez zbędnych do szczęścia kosztów. Nie można mieć zębów idealnych, chyba że ma się na to sporo pieniędzy i lubi się wizyty u dentysty ;p Jeżeli masz jeszcze jakieś watpliwości, to możesz poczytać na http://www.dermoprofil.pl/. Mają kilka fajnych artykułów na tematy stomatologiczne.

Problem z ortodontą

30 maj 2021 - 20:15:19

Zgadzam się, że konsultacja z dobrym specjalistą może być tutaj kluczowa! Sama leczę się w Rock Your Smile i mogę szczerze polecić to centrum ortodontyczne :) Są naprawdę świetnymi specjalistami i możesz bez obaw udać się tam po poradę :)

Problem z ortodontą

24 paź 2022 - 11:53:08

Polecam usługi sprawdzonego ortodonty https://www.kuriozalny.pl/ortodonta-wroclaw-cennik/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Help ! Chcę wydać książkę fit