Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ścięłabyś?

07 sie 2014 - 18:22:53

Cytat
Eveline93
Cytat
olgate
Jeśli się zdecydujesz, to warto wysłać ścięte włosy na peruki dla kobiet po chemioterapii na akcję Daj Włos. :)
Może Ty masz z nimi kłopot, a komuś innemu sprawiłyby radość.
a można wysyłać farbowane włosy?

Wszelkie wymagania były na stronie fundacji Rak'n'Roll, ale teraz niestety jest w remoncie, więc wkleję Ci, to, co tam było:

Wymagania i instrukcja ścinania włosów
Minimalna długość włosów, które można przekazać fundacji to 25 cm. Włosy należy przed ścięciem umyć, bez korzystania odżywki, nie wolno także pomieszać końca włosów z nasadą.
Włosy należy obcinać według następujących zasad:
1.Umyte i wysuszone włosy, dzielimy na kilka pasm.
2.Każde pasmo pleciemy w warkocz, po czym wiążemy gumką (najlepiej recepturką), dla bezpieczeństwa w kilku miejscach.
3.Warkocze ucinamy około 2 cm powyżej utrzymującej ich gumki (od strony głowy), nie należy ich wyrównać.
4.Ścięte i dokładnie wysuszone warkocze zawijamy np w papier.
5.Oznaczamy nasadę włosa np wkładamy pod gumkę karteczkę z napisem „nasada”
6.Włosy wysyłamy na adres Fundacji.


Ja już swoje wysłałam dwa lata temu i teraz czekam aż mi jeszcze trochę odrosną, żeby to zrobić znowu. :)

Ścięłabyś?

07 sie 2014 - 18:54:54

ścięłabym , bardzo dobrze wyglądałabyś w fryzurze nr 2, 3 ...tylko zrób przedziałek na środku. teraz Twoja fryzura jest nijaka.

Ścięłabyś?

07 sie 2014 - 19:07:42

Zostawiłabym tak jak jest. Mega zazdroszczę Ci takiej długości!!

Ścięłabyś?

07 sie 2014 - 19:08:47

ja bym nie sciela ,nigdy w zyciu:)

Ścięłabyś?

07 sie 2014 - 19:13:24

Tnij ;) To tylko włosy, odrosną na pewno :) A co do wybranych fryzur to myślę że w pierwszej byłoby Ci ładnie, tylko wybierz fryzjera dobrego, a może sam Ci coś interesującego zaproponuje :)

zweryfikowana
Posty: 272
Ostrzeżenia: 1/5

Ścięłabyś?

08 sie 2014 - 08:45:11

Kazdy o ta dlugosc...nie kazdemu pasuja dlugie wlosy...widze jak niektore mja mega dlugie a tak paskudne ze szok...wysuszone az sie wyginaja.to nie jest ladne...wlosy dlugie trzeba kochac i baaaardzo pielegnowac. ale tej mlodej tu dziewczynie nie pasuje az tak dlugie postarzaja ja i wisza jej takie "strąki"...

zweryfikowana
Posty: 2.521
Ostrzeżenia: 1/5

Ścięłabyś?

08 sie 2014 - 08:55:00

Też miałam takie włosy tylko, że bardziej gęste i zdecydowałam się ściąć.
Włosy od zawsze miałam długie więc wkońcu odważyłam sie na ten radykalny krok:D

Nie żałuje ALE... zawsze jest jakieś ale:P

Włosy mogę szybko umyć, szybko wysuszyc i szybko wyprostowac tylko że prostowanie muszę codziennie powtarzać;/ Krótkie włosy są gorsze w układaniu niż długie.. Długie włosy prostowałam do następnego mycia a krótkie są niesforne i muszę codziennie;/

A jeśli chodzi o opinie to na początku znajomi byli w szoku ale twierdzili, że w krótkich wyglądam młodziej :) chociaż stara nie jestem:P

Ścięłabyś?

08 sie 2014 - 09:03:59

Zetnij! Ja sama mam długie ale z kolei mimo że jest ich dużo to cienkie, puszące się i na co dzień i tak robię koka bo żeby je doprowadzić do porządku to minimum godzina czasu, ale trzymam je do ślubu a potem ścinam. Długie włosy są piękne o ile same się układają, bo inaczej to idzie zwariować także ja osobiście jestem za tym żebyś ścięla na boba:)

Ścięłabyś?

08 sie 2014 - 09:04:15

nie obcinaj :)

Ścięłabyś?

08 sie 2014 - 09:16:30

ja bym ścięla

Ścięłabyś?

18 sie 2014 - 15:54:49

Ja już niedługo ścinam i wysyłam na fundację. Super sprawa. :))

Ścięłabyś?

18 sie 2014 - 16:12:31

też miałam ten problem ale obciełam i teraz jest lepiej w myciu czy układaniu. Nie ma co żałować lepiej mieć krótsze ale zdrowe:)

Ścięłabyś?

18 sie 2014 - 16:17:26

nigdy w zyciu, sama mam dlugie wlosy do pasa.

Ścięłabyś?

18 sie 2014 - 16:28:34

ściełabym z 10 cm , bo wyglądają na zniszczone na dole.
Ale nie więcej!:)
I wycieniowała odrobinę, wtedy zrobia się lżejsze i będą się układać.

Ścięłabyś?

18 sie 2014 - 16:33:55

Mam ten sam problem, tylko że mi chyba by nie pasowały krótkie :( dołączam zdjęcia, mi tez mozecie rzucic dobra rada :)



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jakieś rady?