Obecnie rozmawiamy o:

kurs prawa jazdy

12 minut temu

hala łukowa

31 minut temu

Opakowania

dzisiaj o 7:57

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

złuszczanie kwasami

25 mar 2014 - 12:26:38

Czy któraś z Was miała zabiegi na twarz kwasami (migdałowym,mlecznym itp)???
W celu rozjaśnienia przebarwień jutro rozpoczynam serię takich zabiegów.Kosmetyczka jest bardzo zaufana ale trochę boję się tego jak będę wyglądać "po". Stąd moje pytanie czy zaraz po wyjściu od kosmetyczki będę mogła się pokazać ludziom??Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu???Jest bardzo zaczerwieniona?? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź

złuszczanie kwasami

25 mar 2014 - 12:54:07

ja byłam na takim kwasie (150 zł) może źle trafiłam bo kosmetyczka wlała mi do oka troszkę tego kwasu. piekło jak cholera. po samym kwasie to byłam cala czerwona. Później przez 2-3 dni schodziła mi skóra

złuszczanie kwasami

25 mar 2014 - 16:48:00

CAŁA CZERWONA??!O kurdę, a ja się umówiłam na zabieg przed pracą.Jeśli tak to chyba nie jest to za dobry pomysł.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-25 16:51 przez white_roses_88.

złuszczanie kwasami

25 mar 2014 - 16:56:35

Ja swego czasu miałam robione kwasem. Twarz cała czerwona i strasznie swędziało.

złuszczanie kwasami

25 mar 2014 - 17:00:51

Cytat
KochamK18
ja byłam na takim kwasie (150 zł) może źle trafiłam bo kosmetyczka wlała mi do oka troszkę tego kwasu. piekło jak cholera. po samym kwasie to byłam cala czerwona. Później przez 2-3 dni schodziła mi skóra

jak ona to zrobiła..?!

Ogólnie skóra ma schodzić po takim zabiegu. w zależności od kwasu będzie to mniej, lub bardziej dyskretne złuszczanie. Nie musisz wyjść czerwona jak burak z salonu :) kwasy o których piszesz są delikatne, zatem odpowiednia maska kojąca/chłodząca powinna zmniejszyć zaczerwienienie + dobry makijaż i można wyjść do ludzi

złuszczanie kwasami

25 mar 2014 - 17:02:22

Zabieg zrób w czasie, kiedy nie planujesz wychodzić do ludzi z domu, bo skóra się złuszcza i jest czerwona. Pomysł z kwasami przed pracą to bardzo zły pomysł.

złuszczanie kwasami

25 mar 2014 - 17:05:12

Niekoniecznie będziesz miała czerwoną buzię, ja byłam na migdałowym i mimo mojej wrażliwej twarzy po około pół godziny buzia wróciła do normalności, bezpośrednio po zabiegu miałam leciutko zaczerwienioną buzię tylko w okolicy czoła.

złuszczanie kwasami

25 mar 2014 - 21:14:23

chyba MLEKOWYM.

Zaczerwienienie zależy od kwasu, wrażliwości Twojej skóry, czasu jego działania. Na początku na pewno nałoży C tylko na chwilę, minutę-dwie. Można się pokazać ludziom bez problemu.

złuszczanie kwasami

25 mar 2014 - 21:14:30

Nie wiem czy na wiosnę kwasy to dobry pomysł... Wiesz, że możesz mieć po tym przebarwienia, od słońca? Kup wysoki filtr do twarzy.

złuszczanie kwasami

25 mar 2014 - 21:15:15

Cytat
KochamK18
ja byłam na takim kwasie (150 zł) może źle trafiłam bo kosmetyczka wlała mi do oka troszkę tego kwasu. piekło jak cholera. po samym kwasie to byłam cala czerwona. Później przez 2-3 dni schodziła mi skóra

mogłaś ją zaskarżyć. to niedopuszczalne!!!
Cytat
ilayla
Nie wiem czy na wiosnę kwasy to dobry pomysł... Wiesz, że możesz mieć po tym przebarwienia, od słońca? Kup wysoki filtr do twarzy.

Kwasy robi się albo na wiosnę, albo na jesieni. :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-25 21:16 przez corkachaosu.

złuszczanie kwasami

25 mar 2014 - 21:18:51

corkachaosu przy takim ostrym słońcu, jak było np. w piątek? Mnie dermatolog już zapowiedziała, żebym rezygnowała z kwasów :)

złuszczanie kwasami

25 mar 2014 - 21:22:57

Kwas migdałowy jest najdelikatniejszym z kwasów, można go stosować przez cały rok, ale należy używać kremu z wysokim filtrem, tak dla bezpieczeństwa by nie nabawić się przebarwień. Możesz zrobić zabieg przed pracą, bo z tego co zrozumiałam to umówiłaś się na serie zabiegów, więc kosmetyczka zacznie pewnie od mniejszego stężenia, więc po pierwszym zabiegu łuszczenie skóry może nawet nie wystąpić.

złuszczanie kwasami

25 mar 2014 - 21:28:58

Cytat
ilayla
corkachaosu przy takim ostrym słońcu, jak było np. w piątek? Mnie dermatolog już zapowiedziała, żebym rezygnowała z kwasów :)

no nie, przy takim mocnym nie, ale generalnie zakazane jest w zimie i latem na 100%, a na wiosnę taką lekką, wczesną, można. :) a filtr zawsze obowiązkowe.

złuszczanie kwasami

26 mar 2014 - 21:58:46

Cytat
ulcia414
Kwas migdałowy jest najdelikatniejszym z kwasów, można go stosować przez cały rok, ale należy używać kremu z wysokim filtrem, tak dla bezpieczeństwa by nie nabawić się przebarwień. Możesz zrobić zabieg przed pracą, bo z tego co zrozumiałam to umówiłaś się na serie zabiegów, więc kosmetyczka zacznie pewnie od mniejszego stężenia, więc po pierwszym zabiegu łuszczenie skóry może nawet nie wystąpić.

a jakies wieksze zaczerwienie wystepuje?? pewnie makijazu nalozyc po tym od razu nie bedzie mozna

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Solarium Kielce