Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

złuszczanie kwasami

26 mar 2014 - 22:01:23

po zabiegu z kwasami nie powinno się robić makijażu przez minimum 6 h, bez sensu jest sobie zatykać pory które jeszcze "nie doszły do siebie"...

złuszczanie kwasami

26 mar 2014 - 22:02:42

ja ostatnio wyczytałam w gazecie ze powinno sie chodzic co miesiac do kosmetyczki na zabieg złuszczania kwasami...
masakra i pomyslec ze takie bzdury wypisują w gazetach
pomyslcie sobie jak taka twarz bedzie wygladac po roku (12 zabiegach) kwasami... a na starosc? az boje sie myslec

złuszczanie kwasami

26 mar 2014 - 22:06:57

Teraz kwas mlekowy? Co to za kosmetyczka?
Migdał owszem, ale nie mlekowy. No chyba, że będziesz kompletnie unikać słońca i stosować kremy z wysokim filtrem. Ale i tak odradzam. Takie kwasy to się na jesień robi. Jeśli chodzi o efekty - każdy ma inną skórę. Moja skóra po migdale nie była nawet w minimalnym stopniu zaczerwieniona :)

złuszczanie kwasami

26 mar 2014 - 22:09:19

ja mialam robione u bardzo dobrej kosmetyczki razem z usuwaniem zaskórników i kaszki...To zalezy od skóry ja niby nie mam bardzo wrażliwej skóry, a na kwas zareagowałam bardzo mocno bo byłam bordowa, ale tez dobrze zareagowałam na maseczki, ktore to ukoiły, ze jak wyszłam od kosmetyczki to nie było az tak tragicznie, ale w pracy na bank bym sie nie pokazala. Jak wyjdziesz z zabiegu to nie wolno nakladac podkładu do kolejnego dnia, a najlepiej przez kilka dni...Polecam cetaphil taki balsam do twarzy po ktorym nie zauwazyłam w ogole łuszczenia po kwasach:)

złuszczanie kwasami

26 mar 2014 - 22:11:41

jeśli pierwszy raz masz zabieg kwasami Kosmetyczka powinna zacząć od łagodnego stężenia kwasu - żeby zobaczyć jak Twoja buzia reaguje.
Później stopniowo zwiększać. Po prawidłowo dobranym stężeniu kwasu będziesz zaczerwieniona od 2-3 godz po zabiegu :) Po nałożeniu kwasu powinna Cię delikatnie szczypać skóra, ale to kosmetyczka powinna Cię pytać czy bardzo szczypie czy nie, jeśli bardzo szczypie to przemywa neutralizatorem .

złuszczanie kwasami

26 mar 2014 - 22:17:26

Na spokojnie będziesz się mogła ludziom pokazać. Migdał pewnie 50% na początek Ci da i na 2-3 minuty, żeby sprawdzić reakcje. Potem weź sobie maskę algową dokup albo jakąś inną łagodzącą i nie będziesz czerwona. Być może nawet wcale nie będzie Ci się łuszczyc skóra, zależy od tego jak reaguje, czasu trzymania kwasu i jego rodzaju. Przy migdałowym się tego bardzo nie odczuwa.
Makijażu nie nakładaj,a le o to wszystko pytaj swojej kosmetyczki, ona musi Ci to powiedzieć.

Cytat
jwooow
jeśli bardzo szczypie to przemywa neutralizatorem .

nie jeśli bardzo szczypie tylko zawsze musi nałożyć neutralizator.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-26 22:18 przez corkachaosu.

złuszczanie kwasami

26 mar 2014 - 22:20:23

Cytat
corkachaosu

Cytat
jwooow
jeśli bardzo szczypie to przemywa neutralizatorem .

nie jeśli bardzo szczypie tylko zawsze musi nałożyć neutralizator.


Wiadomo że ZAWSZE przemywa neutralizatorem ale jeśli ją będzie bardzo szczypało to robi to WCZEŚNIEJ !
i na początek na pewno bym nie nałożyła 50 % :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-26 22:21 przez jwooow.

złuszczanie kwasami

26 mar 2014 - 22:22:04

Cytat
Bummi
Teraz kwas mlekowy? Co to za kosmetyczka?
Migdał owszem, ale nie mlekowy. No chyba, że będziesz kompletnie unikać słońca i stosować kremy z wysokim filtrem. Ale i tak odradzam. Takie kwasy to się na jesień robi. Jeśli chodzi o efekty - każdy ma inną skórę. Moja skóra po migdale nie była nawet w minimalnym stopniu zaczerwieniona :)

Z tego co mi udalo sie wyczytac to kwasy mozna robic jesienia i wczesna wiosna!A chyba wlasnie mamy wczesna wiosne!

złuszczanie kwasami

26 mar 2014 - 22:25:41

Cytat
jwooow

Wiadomo że ZAWSZE przemywa neutralizatorem ale jeśli ją będzie bardzo szczypało to robi to WCZEŚNIEJ !
i na początek na pewno bym nie nałożyła 50 % :D

Ja bym nałożyła, zresztą sama na początku miałam takie stężenie. Zależy od jej cery, to oczywiste. I oczywiste, że jeśli pojawi się mocne szczypanie to jej zmyje, tego chyba nie trzeba nikomu mówić...

złuszczanie kwasami

26 mar 2014 - 22:26:47

Kwasy można robić wtedy kiedy nie ma słońca, czyli w Polsce jest to zazwyczaj jesień, albo jak w tym roku tak zwana zima.

złuszczanie kwasami

26 mar 2014 - 22:36:09

Cytat
corkachaosu
Cytat
jwooow

Wiadomo że ZAWSZE przemywa neutralizatorem ale jeśli ją będzie bardzo szczypało to robi to WCZEŚNIEJ !
i na początek na pewno bym nie nałożyła 50 % :D

Ja bym nałożyła, zresztą sama na początku miałam takie stężenie. Zależy od jej cery, to oczywiste. I oczywiste, że jeśli pojawi się mocne szczypanie to jej zmyje, tego chyba nie trzeba nikomu mówić...


...tak samo jak oczywiste jest to że zawsze się nakłada neutralizator - tego chyba też nie trzeba mówić :D

złuszczanie kwasami

26 mar 2014 - 22:39:51

Cytat
jwooow
...tak samo jak oczywiste jest to że zawsze się nakłada neutralizator - tego chyba też nie trzeba mówić :D

no sorry, ale z Twojej wypowiedzi jasno wynikało, że neutralizator nakłada się tylko, gdy bardzo szczypie. :D

jak już wspomniałam, bądź spokojna, kosmetyczka Ci wszystko wyjaśni. tylko nie udawaj chojraka i jak będzie rzeczywiście bardo piekło to ja poinformuj, żeby Ci się twarz nie poparzyła.

złuszczanie kwasami

26 mar 2014 - 22:42:13

Ja byłam na całej serii złuszczania kwasami w celu rozjaśnienia przebarwień. Skóra po zabiegu była lekko czerwona, ale spokojnie dało radę zatuszować to makijażem :). A same kwasy trochę szczypią i swędzą :).

złuszczanie kwasami

26 mar 2014 - 22:48:13

Cytat
corkachaosu
Cytat
jwooow
...tak samo jak oczywiste jest to że zawsze się nakłada neutralizator - tego chyba też nie trzeba mówić :D

no sorry, ale z Twojej wypowiedzi jasno wynikało, że neutralizator nakłada się tylko, gdy bardzo szczypie. :D

really ? hmm... nie widzę tam słowa "tylko" ;)

złuszczanie kwasami

26 mar 2014 - 22:51:10

to zwracaj większą uwagę na to, co i jak piszesz. :) "jeśli bardzo (...)", a więc wynika z tego, że jeśli bardzo nie szczypie to już nie. no ale, nie będę Ci Twojej wypowiedzi tłumaczyć przecież, wierzę, że rozumiesz sens swoich wypowiedzi. a wątek nie jest o tym.


autorko, napisz po zabiegu jak Twoja twarz.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Chcę zmienić kolor