Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

aparat na zęby, efekty

11 paź 2013 - 18:33:41

Witajcie, czy któraś z Was miała wyrywane zęby stałe na stały aparat ? Czy żałujecie, jaka jest Wasza opinia ? Ja powinnam wyrwać dolne 4 i nie wiem czy to zrobić, bo to jednak proces nieodwracalny, Pozdrawienia :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-11 18:34 przez marieis.

aparat na zęby, efekty

13 paź 2013 - 03:20:01

Wyrywaj, sama napisałaś, że powinnaś a to już samo w sobie jest odpowiedzią na Twoje pytanie

zweryfikowana
Posty: 534
Ostrzeżenia: 3/5

aparat na zęby, efekty

13 paź 2013 - 06:54:20

ja miałam wyrywane stałe pod aparat.. jeśli masz za szerokie zęby to i tak będziesz musiała wyrwać bo ci sie w szczęce nie zmieszczą przecież! tylko będą nachodzić na siebie

btw. ile masz lat? ja na szczęście swoją przygodę z aparatem przeszłam w wieku ok 10 lat... gdyby to było teraz to bym się nie zdecydowała (słyszałąm dużo niepochlebnych opinii na temat drastycznego prostowania zębów w tak późnym wieku - parodontoza, wypadanie itp.) wolałabym licówki

ps: 2 lata temu straciłam zęba, niby dało się go leczyć, ale po miesiącu bólu na którego nic nie działało kazałam sobie wyrwać i teraz żałuję że kiedyś tyle wyrywałam a teraz mi brakuję ;) chętnie bym podmieniła ;D no ale się nie da ;p

niezweryfikowana
Posty: 419
Ostrzeżenia: 5/5

aparat na zęby, efekty

13 lut 2014 - 07:50:01

Efekty będą, zakładając odpowiednie podejście. Trzeba się po prostu stosować do zasad. Nikt sobie tego nie wymyślił dla przyjemności. Bez stosowania się do zasad, nigdy nie uzyskacie oczekiwanego efektu - miejcie to na swojej uwadze. Wydajecie wtedy sporo kasy w błoto ;/

aparat na zęby, efekty

13 lut 2014 - 07:57:26

ja nosiłam aparat na górny łuk, miałam wyrwane dwie zdrowe 5:(. Aparat nosiłam długo bo prawie 3 lata. Schudłam wtedy bardzo bo wolałam nie jeść niż co chwile latać do łazienki i myć zęby. Po przękręcaniu śrubek nawet gryzienie banana sprawiało ból, ale warto było, mam prawie prościutkie zęby, prawie, bo lekko wypchało mi jedną z dwójek, ale nie rzuca sie to w oczy, bo to różnica ok 2 mm. Nie żałuje:) i zastanawiam się nad aparatem na dół...

aparat na zęby, efekty

13 lut 2014 - 08:08:20

Cytat
qvciorka
(słyszałąm dużo niepochlebnych opinii na temat drastycznego prostowania zębów w tak późnym wieku - parodontoza, wypadanie itp.) wolałabym licówki

jak dla mnie to jakieś brednie :D to właśnie w przypadku krzywego zgryzu zdecydowanie łatwiej o próchnicę, paradontozę i inne nieprzyjemne objawy ;]zęby prostoswać mozna w każdym wieku

sama zakładałam aparat stały w wieku 20+ i gdybym miała podjąć tę decyzję jeszcze raz nie wahałabym się ani chwuili! przed aparatem zęby miałam koszmarne, górne dwójki rosły nad jedynkami, zgroza

ponosiłam aparat rok i 8 miesięcy. teraz zęby są idealnie proste a mijają ze dwa lata od zdjęcia

jeśli masz okazje- nie wahaj się. zęby są na cały życie i to 100% warta poświęcenia decyzja

aparat na zęby, efekty

13 lut 2014 - 08:26:01

ja byłam na konsultacji 2 lata temu i tez mi powiedziała że musze wyrwać dwie dolne 4... zdiwiło mnie to, przestraszyłam sie i nadal mam krzywe zęby. Ale w przyszłym roku robię podejście drugie :)

aparat na zęby, efekty

13 lut 2014 - 08:32:57

Ja na Twoim miejscu poszłabym do innego ortodonty potwierdzić diagnozę. Bo jeśli nie trzeba wyrywać to szkoda zębów, za kilka lat mogą się przydać :D

Ja na pierwszej konsultacji dowiedziałam się, że muszę przejść operację żuchwy lub/i wyrwać zęby OOOO!!!!
Poszłam oczywiście do innego gabinetu i bez wyrywania i operacji, po dwóch latach noszenia(właściwie ciut ponad2 lata), a teraz już pół roku noszę retencję, ogólnie ja jestem zadowolona z efektu. :-)

aparat na zęby, efekty

13 lut 2014 - 08:54:14

musisz wyrwac
skoro masz krzywe to znaczy ze masz za małą szczękę i za duzo zębów
jesli je zostawisz nie beda mialy miejsca zeby sie wyprostowac
zreszta ortodonta bedzie widzial czy wyrwałas czy nie...
ja tez mialam wyrywane 4 zeby pod aparat, ale nie nosiłam go tylko na noc
2 z zebów okazały sie mleczakami
1 ząb mi sie wyprostował ale 2 nie:(

aparat na zęby, efekty

13 lut 2014 - 08:55:11

ja jestem dopiero po pierwszej konsultacji, na szczęście nie muszę wyrwać żadnych zębów tylko wędzidełko górne i dolne muszę przyciąć , ale to sie da |:) a mam pytanie dziewczyny, długo czekałyście na aparat od pierwszej wizyty?

aparat na zęby, efekty

13 lut 2014 - 09:15:39

Nosiłam aparat nakładkowy, ortodonta kazał mi wyrwać dwie dolne 4 i dwie górne !!! starzy się nie zgodzili, aparat nie przyniósł zadowalających efektów i sprawa na jakiś czas poszła w zapomnienie, powróciłam do tego tematu tym razem z zamiarem nałożenia stałego, umówiłam się na spotkanie, ortodontka powiedziała: w żadnym wypadku nie trzeba wyrywać zębów !!to by zniszczyło cały zgryz! odetchnęłam z wielką ulgą ;/...Radzę, więc skonsultować się z innymi specjalistami :P Aparat stały nosiłam ponad 3 lata:P jestem zadowolona z efektów.

aparat na zęby, efekty

13 lut 2014 - 09:17:08

moja siostra miala aparat i jak go zdejmowala to musiala wstawic 3 wstawki za okolo 2-3 tysiace. Bo tak jej sie zeby po wyrwaniu podobno zbednych poukladaly sie jej tak ze miała luki i musiala wstawki porobic, za ktore oczywiscie sama musiala zapłacic.

aparat na zęby, efekty

13 lut 2014 - 09:26:11

Wczoraj właśnie zakładalam wątek o aparacie :)
Szukam dobrego ortodonty z Wrocławia ... oraz dziewczyn , które mają korony lub licówki :)

aparat na zęby, efekty

13 lut 2014 - 09:44:19

Mi tez jedna ortodontka kazała wyrwać 2 górne czwórki, i zakładac aparat stały, po wizycie u innej ortodontki okazało się, że nie trzeba nic wyrywac i moge miec aparat ruchomy. Po 2 latach zęby były prościutkie i są do dziś, więc radze skonsultować się z inną ortodontką. Odchodzi się już od wyrywania zębów, bo są aparaty które poszerzają szczękę i nie trzeba nic wyrywać !!

aparat na zęby, efekty

19 cze 2014 - 13:12:56

ja polecam ortodontę dr Orłowską z centrum vita medica, prowadzi mój przypadek, jest bardzo kometentną i przyjaznym dentystą

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Obcinać czy zostawić?